|

Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

Když mluvíme o Tuříně, městysi v okrese Vsetín na Valašsku, máme na mysli jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst ve Valašském kraji. Obec Tuřín je proslulá svými kulturními akcemi a tradicemi, na kterých se setkávají lidé z celého kraje.
Kulturní akce Tuřína jsou nezapomenutelnou záležitostí pro každého, kdo má rád lidovou kulturu. Mezi nejvýznamnější patří Tuřínská pouť, která se koná v červnu a slaví se na ni svatý Jan Nepomucký. V rámci pouťových oslav můžete ochutnat tradiční valašská jídla a nápoje, poslouchat lidovou hudbu, tancovat a poznávat valašskou kulturu. Dalšími významnými akcemi jsou například Tuřínské květnové slavnosti, Přehlídka valašských lidových krojů nebo Tuřínské stěhování.
Pokud máte rádi tradici, určitě nevynechejte vyhlášenou akci Tuřínské hody. Tradiční slavnost v Tuříně se koná každoročně 15. srpna a jak už název napovídá, jedná se o hostinu plnou valašských specialit, nadýchaných koláčů a dobrého vína. Kromě bohatého jídla a pití můžete vidět taneční vystoupení, zpívat si s kapelou nebo navštívit tradiční řemeslnou výstavu.
V Tuříně se konají kulturní akce po celý rok a víkendy jsou plné zábavy, tance a lidového folklóru. Pokud chcete zažít kouzlo Valašska a poznat jeho lidovou kulturu, přijďte do Tuřína a nechte se unést nádhernou atmosférou našich tradičních oslav.

zelenina


Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

Oslava tradice v obci Tuřín

V obci Tuřín, která se nachází na Valašsku v Moravskoslezském kraji, se každoročně koná slavnost nazývaná Když Tuřín slaví. Tato kulturní akce je nejen příležitostí k oslavě tradičních lidových zvyků, ale také k setkání místních obyvatel a návštěvníků z celého regionu.

Program slavnosti se skládá z mnoha různých akcí, včetně tradičních folklorních tanců, lidových písní a hudebních vystoupení. Návštěvníci mohou zhlédnout ukázky tradičních řemesel, jako jsou kovářství, tkalcovství a výroba keramiky. Kromě toho jsou k dispozici stánky s místními produkty a tradičními pochutinami, což je ideální příležitost ochutnat místní speciality.

Jednou z nejvýznamnějších tradic slavnosti Když Tuřín slaví je průvod se slavnostním praporem a místními družstvy řemeslníků. Průvod projde celou obcí a končí na náměstí, kde je slavnostní zahájení. Dalšími tradičními momenty jsou například představení vyhlášení nejkrásnějšího slovenského kroje nebo soutěž v konzumaci tradičních valašských koláčů.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře a historii Valašska, může být zajímavou volbou návštěva Muzea v přírodě ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které je vzdáleno asi 20 kilometrů od Tuřína.

Závěr

Slavnost Když Tuřín slaví je skvělou příležitostí k poznání tradiční kultury Valašska a setkání s místními lidmi. Mnoho návštěvníků se shoduje na tom, že je to jeden z nejvíce autentických a tradičních folklorních festivalů v České republice.

Navštivte národní parky USA a poznáte krásy divočiny


Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

Co je to Tuřín?

Tuřín je malá obec nacházející se v kraji Valašsko v České republice. Obec leží v krásné přírodě, kterou procházejí různé cyklostezky a turistické trasy.

Co jsou to kulturní akce na Tuříně?

V obci se každý rok konají různé kulturní akce, jako jsou folklórní festivaly, tradiční lidové slavnosti, koncerty a divadelní představení. Tyto akce jsou pro místní obyvatele i návštěvníky velmi důležité a přinášejí jim radost, zábavu a pocit sounáležitosti.

Jaké jsou tradiční kulturní tradice na Valašsku?

Valašsko je oblast bohatá na kulturní tradice a zvyky, které se v průběhu let udržely a staly se nedílnou součástí života místních obyvatel. Mezi nejznámější patří kroje, řemesla, lidové písně a tance, koledy, lidové hry a zvyky spojené s jarními a letními slavnostmi.

Jaké kulturní akce mohu na Tuříně navštívit?

Každý rok se v obci konají různé kulturní akce. Některé z nich jsou například:

  • Tuřínský folklórní festival
  • Den otevřených dveří řemeslných dílen
  • Tradiční lidové slavnosti
  • Tuřínské divadelní léto

Jak mohu najít informace o plánovaných kulturních akcích na Tuříně?

Informace o nadcházejících kulturních akcích můžete najít na webových stránkách obce Tuřín nebo na sociálních sítích. Také se můžete zeptat místních obyvatel, kteří vám rádi poradí a poskytnou další informace.

zeleninova

Long-tail Keyword o Tuřín

Historie města Tuřín

Tuřín je malé město v Jihomoravském kraji. Historie tohoto místa sahá až do 13. století, kdy bylo založeno jako opevněné hradiště. Během staletí se město postupně rozvíjelo a v současné době zde žije zhruba 800 obyvatel.

Kulturní památky v Tuříně

V Tuříně se nachází několik kulturních památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří kostel sv. Jana Křtitele, který byl postaven na počátku 20. století. Další zajímavou památkou je zámek, který slouží jako kulturní centrum pro město a okolí.

Přírodní krása okolí Tuřína

Okolí Tuřína je bohaté na přírodní krásy. V blízkosti města se nachází několik malebných rybníků a louk, ideálních pro procházky a pikniky. Kousek od Tuřína se také nachází významné chráněné území – Přírodní park Rokytná.

Tuřín a jeho význam pro region

Tuřín nejenže nabízí svým obyvatelům příjemné bydlení v překrásném prostředí, ale má také důležitý význam pro region. V blízkosti města se nachází několik průmyslových zón, které přinášejí pracovní příležitosti pro mnoho lidí. Tuřín je také důležitým dopravním uzlem, jelikož se zde kříží několik silnic a železniční trať.

Pro více informací o Tuříně navštivte stránku na Wikipedii


vegetables

Když Tuřín slaví: kulturní akce a tradice na Valašsku

  • Typické lidové slavnosti konané v obci Tuřín na Valašsku.
  • Akce pořádané každoročně v létě, přibližně v červenci.
  • Všechny aktivity se točí kolem kultury a tradic regionu.
  • Slavnosti zahrnují tradiční zpívání a tance, aukce, kulinářské soutěže a sportovní aktivity.
  • Prodejní a ukázkové stánky nabízejí místní české produkty, jako jsou sýry a víno.
  • Kromě programu na hlavní scéně se po celou dobu akce konají i menší akce, například umělecké dílny a workshopy.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky