|

Zajímavosti a kuriozity Tuřína: Neobvyklé památky a zvyky

Zajímavosti a kuriozity Tuřína: Neobvyklé památky a zvyky

Tuřín je malé město ležící v jižních Čechách a skrývá mnoho zajímavostí a neobvyklých památek. Pokud rádi objevujete nová místa a zvyky, rozhodně si Tuřín nenechte ujít.

Mezi nejzajímavější památky patří například městská hrobka rodiny Schwarzenbergů, která se nachází v kostele svatého Mikuláše. Tato hrobka byla vybudována v letech 1675-1676 a ukrývá ostatky 15 členů tohoto šlechtického rodu.

Další zajímavostí je rozhledna na vrchu Knížecí, odkud se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Tuřín rovněž ukrývá hradisko ze starší doby železné a lovecký zámeček z 18. století.

Kromě památek se Tuřín pyšní i svými neobvyklými zvyky. Například v první den měsíce května si zde muži oblékají bílé košile s červenými kravatami a průvodem procházejí městem. Tento zvyk pravděpodobně souvisí s obchodními tradicemi a má symbolizovat příchod jara.

Dalším tradičním zvykem je tzv. hubertování, které se slaví v listopadu a má kořeny ve středověku. Během této slavnosti se koná lovecký rej, tradiční pochod za hudebního doprovodu a zábava s kulinářskými specialitami.

Pokud máte rádi historii a neobvyklé tradice, Tuřín je pro vás skvělým cílem. Ať už se rozhodnete prohlédnout si památky, nebo se zúčastnit tradičního zvyku, určitě si zde užijete zajímavý a nezapomenutelný zážitek.

zelenina

Zajímavosti a kuriozity Tuřína: Neobvyklé památky a zvyky

Historie a kultura Tuřína

Tuřín je malá obec ležící v Jihočeském kraji. Její historie sahá až do 13. století, kdy byl založen jako osada. V průběhu staletí se obec vyvíjela a v současnosti si zachovává původní charakter a kouzlo jihočeské krajiny.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Tuříně je kostel svatého Václava. Tento kostel byl postaven v 18. století a je považován za jeden z nejkrásnějších barokních kostelů v Jihočeském kraji. Kostel je jednou z nejobdivovanějších památek v obci a stojí za návštěvu.

Neobvyklé památky v Tuříně

Na okraji Tuřína se nachází Neandertálská jeskyně. Tato jeskyně byla objevena v roce 1881 a od té doby slouží jako zajímavá turistická atrakce. Je to jedna z mála jeskyní tohoto typu v České republice a stojí za návštěvu.

Dalším místem, které stojí za pozornost, je městské muzeum. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do historie Tuřína. Muzeum obsahuje mnoho exponátů týkajících se historie obce a regionu.

Zvyky a tradice v Tuříně

Jedním z nejvýznamnějších svátků v Tuříně je Masopust. Během Masopustu se konají různé tradiční slavnosti a zábavy. Největšími atrakcemi jsou pověšení masopustních panáků a karnevalový průvod.

Další tradicí v obci je místní ochutnávka vín. V Tuříně a jeho okolí se nachází mnoho vinic a vinařství. Každoročně se zde konají ochutnávky vín a slavnosti vína.

Závěr

Tuřín je krásná a zajímavá obec plná historie, kultury a tradic. Pokud jste fanouškem historie a turistiky, rozhodně byste měli navštívit tuto malou jihočeskou obec.

Pro další zajímavosti a kuriozity z USA si můžete přečíst například tento článek: 100 důvodů, proč milovat USA


Zajímavosti a kuriozity Tuřína: Neobvyklé památky a zvyky

Co znamená název Tuřín?

Název města Tuřín se odvozuje od slova „tuřit“, což znamená „hnát do lesa“.

Kam zajít na procházku?

Pro milovníky přírody se určitě nabízí návštěva přírodního parku Tuřínsko s mnoha turistickými trasami a naučnými stezkami.

Co je to Tuřínský kámen?

Tuřínský kámen je místní specialitou, jedná se o výrazný skalní útvar s odkrytou geologickou historií v obci Ratibořice, který je turistickou atrakcí.

Jaké jsou zdejší zvyky?

V oblasti Tuřína je tradicí zapalovat na Silvestra ohňostroje a chodit koledovat v průběhu vánočních svátků. Koloritní jsou i místní lidové slavnosti, např. Koblížkové slavnosti či Dnešický dožínkový den.

zeleninova

Tuřín – město v jižních Čechách

Historie

Tuřín je malé město v okrese Tábor, v jižních Čechách. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy zde stávala tvrz. Později se zde rozvinula textilní výroba a město začalo prosperovat.

Okolí

V okolí Tuřína se nachází řada kulturních a přírodních památek, jako jsou hrad Koráb, roháčovský hřbitov, Červená Lhota nebo poutní místo Křemešník.

Kromě toho je Tuřín významným turistickým střediskem a nabízí řadu možností pro aktivní odpočinek, jako je koupání v nedalekých přírodních koupalištích nebo cykloturistika.

Externí odkaz

Pro více informací o městě Tuřín můžete navštívit relevantní stránku na Wikipedii.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tuřín

vegetables

Zajímavosti a kuriozity Tuřína: Neobvyklé památky a zvyky

  • Ve městě se nachází kostel Panny Marie, který byl postaven v roce 1655. Je to nejstarší kulturní památka v Tuříně.
  • Na hřbitově můžete vidět hrobku rodiny Hasilových, která je velmi neobvyklá – má tvar pyramidy.
  • Ve městě se každoročně koná historický Průvod Perchtoldových husarů.
  • Velmi zajímavým místem je Muzeum šperků, které je umístěno v někdejší synagoze.
  • V Tuříně se tradičně peče Tuřínský koláč, což je sladké pečivo plněné ovocem a tvarohem.
  • Místní fotbalový klub nese jméno FC Tuřín a hrál až do roku 2011 v nejvyšší soutěži České republiky.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky