Do funkčního tréninku zapojte i cvičení s činkami

Je jasné, že každá forma cvičení vyhovuje všem. Trénink, který funguje opravdu na každého, je vhodný pro spalování tuků, snadno strčí do kapsy všechny druhy pomalého pilates, power jógy i další cvičební i posilovací hity, je trénink funkční. On je totiž funkční trénink novinkou ve fitness, při kterém se nudit rozhodně nebudete. Téměř to vypadá, že všem těm běžícím pásům anebo rotopedům právě odzvonilo. Trenéři se shodují, že právě funkční trénink je obecně považovaný za nejúčinnější formu cvičení, když chcete bojovat proti nadbytečným kilogramům. Při funkčním tréninku se spaluje až o 40 % více tuků než u všech běžných forem cvičení. Stačí vám k němu vlastní tělo a třeba posilovací činky.

Jaké pomůcky lze využít při funkčním tréninku

Funkční trénink se dá cvičit s ruskými zvony, s lodními lany, posilovacími činkami anebo medicinbalem. Možná je to tak trošku návrat do minulosti a funkční trénink je jistou podobou využívanou za dob Římské říše gladiátory, kteří bojovali v aréně o svůj život. Zápasy předcházela tvrdá příprava, ale tehdy nebyli činky, posilovací stroje ani žádné moderní vybavení. Nástrojem k cvičení byla vlastní váha těla a na pomoc si vzali dřevěnou kládu, velký balvan, pytel s pískem nebo jakékoliv formy zbraně. Zde tkví základ funkčního tréninku, kde hravě zapojíte i činky jednoručky. Novodobé pojetí funkčního tréninku vychází přímo z rehabilitace.

Základ pro funkční trénink

Základem je sestava cviků za účelem rychlejší a mnohem efektivnější rekonvalescence v době poúrazového období nebo po zákroku. Souhrn cvičení zapojuje maximální množství svalových skupin. Napodobuje běžné aktivity všedního života, kam patří sekání a řezání dříví, shýbání se pro jakékoliv břemeno a podobně. Jde o propojení aerobní a anaerobní zátěže. Při aerobní době převážně pálíte své tuky a při té anaerobní si opravdu efektivně zlepšíte svou kondici. Jde o velký přínos pro sportovce trénující pohyby, které využívají ve svém sportu, a ne pouze jenom o svaly a tím se vysoce zefektivňuje celý tréninkový proces. Posilování s činkami, které do tréninku je velmi efektivní a jde pomůcku, kterou máte vždy po ruce. Funkční trénink je činnost, který vás bude rozhodně bavit.

Podobné příspěvky