|

Recenze Fitbit Versa 4 | Trenér

Versa 4 byla uvedena na trh v září 2022 spolu s vlajkovou lodí značky zaměřenou na zdraví, Sense 2, které vypadají téměř identicky, ale jsou dražší. Fitbit umístil Versa 4 jako své chytré hodinky zaměřené na fitness, s vestavěným GPS a sledováním 40 různých typů cvičení.

Kromě spousty pokročilých funkcí sledování zdraví nabízí Versa 4 funkce chytrých hodinek, jako je schopnost provádět hovory prostřednictvím hodinek, bezkontaktní platby a hlasový asistent Alexa. Versa 4 stírá hranici mezi trackerem, chytrými hodinkami a sportovními hodinkami a nabízí atraktivní balíček funkcí za rozumnou cenu.

Versa 4 nosím šest týdnů a za tu dobu jsem důkladně otestoval všechny jeho funkce. Zjistil jsem, že je to pohodlné a pohodlné, se spoustou užitečných funkcí, i když jsem byl zklamán výkonem v některých oblastech, zejména GPS sledování běhů.

Fitbit Versa 4: Cena a dostupnost

Versa 4 je k dispozici od společnosti Fitbit a dalších prodejců s doporučenou cenou 229,95 $ v USA a 199,99 GBP ve Velké Británii. Dodává se s šestiměsíčním Fitbit Premium, který vás poté bude stát 9,99 $ / 7,99 $ měsíčně nebo 79,99 $ / 79,99 $ ročně.

Pro srovnání, Fitbit Sense 2 stojí 299,95 $ / 269,99 GBP.

DesignTlačítko Fitbit Versa 4 pod úhlem

Stejně jako Sense 2 má Versa 4 atraktivní čtvercový 1,58palcový (40 mm) AMOLED displej se zaoblenými hranami, který je krásně ostrý a živé barvy. Tenký profil umožňuje pohodlné nošení a Versa se dodává se silikonovým páskem ve čtyřech barvách, i když jsou k dispozici i další pásky. Můžete si vybrat z několika ciferníků, i když je lze změnit pouze v aplikaci.

Versa 4 je tenčí a lehčí než Versa 3 a má jedno pozoruhodné vylepšení: fyzické tlačítko – aleluja! Zastavení a spuštění aktivity je nyní mnohem jednodušší díky tlačítku, které na Versa 3 byl dotykový panel, který způsobil Trenér týmu hodně mrzutosti. Tlačítko také funguje jako zkratka k čemukoli, co chcete – Alexa, Fitbit Pay nebo váš oblíbený typ cvičení.

Fitbit Versa 4 versus Fitbit Sense 2

Na první pohled je Versa 4 k nerozeznání od Sense 2, ale stojí výrazně méně. Takže, jaký je rozdíl? Zatímco Versa 4 je zaměřena hlavně na fitness, Sense 2 přidává funkce pro zvládání stresu. Sense 2 má senzory, které udržují přehled o elektrodermální aktivitě („drobné elektrické změny na vaší kůži“ (otevře se na nové kartě)) a teplotu vaší pokožky pro zaznamenávání fyzických reakcí na stres (nebo jeho nepřítomnost) a Sense 2 nabízí způsoby, jak stres zvládat, jako jsou sezení všímavosti.

Versa 4 tyto funkce nemá, i když sleduje spoustu zdravotních ukazatelů, včetně teploty vaší pokožky v noci, a poskytuje denní skóre zvládání stresu. Nabízí také řízené dýchání z aplikace Relax.

Pokud vás tolik netrápí sledování stresu a chcete od svých hodinek přístup více zaměřený na fitness, pak jsou Versa určitě tou lepší volbou.

Životnost baterie

Fitbit tvrdí, že Versa 4 (jako Sense 2) nabízí minimálně šest dní výdrže baterie, což jsem považoval za přesné. Funkce rychlého nabíjení znamená, že z 12minutového nabíjení můžete získat 24 hodin šťávy.

Chytré funkceObrazovka aplikace Fitbit Versa 4

Versa 4 kromě přijímání upozornění z vybraných aplikací v telefonu umožňuje přijímat hovory na hodinkách. Zvuk z vestavěného reproduktoru hodinek není příliš kvalitní, ale umožňuje vám přijímat hovory, které byste jinak mohli zmeškat.

Můžete si nastavit platbu na zápěstí přes Fitbit Pay a, v nedávné změně , také Peněženka Google. To je od nynějška vítaná změna Fitbit Pay podporuje několik bankovních karet (otevře se na nové kartě) ve Spojeném království. Nejprve jsem měl problémy se zprovozněním Fitbit Pay – nastal nepříjemný okamžik zdržující frontu na autobus – ale po druhém nastavení to fungovalo dobře.

Versa 4 má hlasového asistenta Alexa, který vám může poskytnout informace o poloze – správně mi doporučil, kde bych si v okolí mohl dát kávu.

Ačkoli Fitbit je nyní ve vlastnictví společnosti Google, stále neexistuje žádná známka toho, že by sledovací zařízení Fitbit používalo Wear OS, a jedním z omezení Versa 4 je, že nebude spouštět aplikace třetích stran. Z aplikace můžete do svého zařízení přidat omezený počet vlastních aplikací Fitbit, jako je Relax (řízené dýchání) a Find My Phone.

Z hodinek je snadné se v softwaru pohybovat a systém založený na dlaždicích můžete přeskupit klepnutím a rychlým pohybem na dotykové obrazovce hodinek. Je škoda, že chybí úložiště hudby nebo hudební aplikace třetích stran, jako je Deezer, který měla Versa 3, a dokonce i základní možnost ovládat přehrávání hudby v telefonu byla ze 4 odstraněna, což je zklamání.

Sledování aktivityDnešní obrazovka aktivity Fitbit Versa 4

Jak jsme od Fitbitu očekávali, denní sledování na Versa 4 je vynikající, počítá kroky, ušlé schody, ušlou vzdálenost a minuty aktivní zóny (na základě téměř univerzálního doporučení 150 minut mírné aktivity týdně ). Vybízí vás, abyste každou hodinu udělali 250 kroků, což je více, než vyžaduje hodinové upozornění na přesun od Garminu.

Výchozí ciferník má příjemný barevný proužek, který vyplňuje vaše kroky, minuty aktivní zóny a srdeční frekvenci.

„Dnešní aktivita“ je užitečná souhrnná obrazovka představující všechny vaše hlavní statistiky s ikonami, na které lze klepnout a které vás dovedou k podrobnějším informacím. Podobně jako u sportovních hodinek Garmin je zde také graf srdeční frekvence za poslední dvě hodiny s minimálním a maximálním BPM za dané časové období.Obrazovka srdeční frekvence Fitbit Versa 4

Užitečné denní skóre připravenosti – funkce pouze pro Premium – interpretuje údaje o vašem zdraví a aktivitě a dává vám představu o tom, zda jste přetrénovaní nebo nedostatečně trénovaní. Je to podobné jako skóre tělesné baterie Garmin.

Sledování spánku

Jako obvykle vysoce kvalitní sledování spánku odlišuje zařízení Fitbit od ostatních. Fitbit má ve zvyku skrývat své nejlepší funkce za prémiovou paywall, ale i neprémioví uživatelé získají skóre spánku Fitbit a fáze spánku s podrobnými informacemi o tom, kolik času jste strávili v každé fázi, a srovnávacím ukazatelem. Prémioví uživatelé získají ještě více podrobností a dlouhodobých trendů ve statistikách spánku.

Další funkcí omezenou na předplatitele Premium je váš profil spánku, který analyzuje vaše údaje o spánku a trendy, označí vás jako konkrétní zvíře (jejich užitečnost je diskutabilní) a nabízí tipy na zlepšení vašich návyků.

Zdravotní metriky

Versa 4 shromažďuje data, když spíte – váš dech, proměnlivost srdeční frekvence, noční teplotu pokožky a SpO2 – což vám může poskytnout přehled o vašem zdraví, možná vám naznačí, kdy se můžete srazit a potřebujete si odpočinout. .

Fitbit používá údaje o vašem spánku a zdraví, aby vám poskytl denní skóre zvládání stresu ze 100. Je to užitečný ukazatel vaší obecné úrovně stresu, ale pokud chcete podrobnější sledování stresu v reálném čase, bylo by lepší použít Sense 2.

Versa 4 také sleduje problémy se srdcem: může vás upozornit na abnormálně vysokou nebo nízkou tepovou frekvenci, když se zdáte být neaktivní, a také hledá známky AFib, stav nepravidelného srdečního rytmu.

Sledování cvičeníObrazovka sledování běhu Fitbit Versa 4

Versa 4 jsou účtovány jako hodinky zaměřené na fitness a splňují to se 40 druhy aktivit, ze kterých si můžete vybrat. Není třeba vybírat hrstku nejčastěji používaných typů cvičení – všechny jsou snadno dostupné pro použití na hodinkách. Nejlepší ze všeho je, že pomocí tlačítka lze snadno zastavit a zahájit jakoukoli činnost.

Hodinky mají sedm typů cvičení s automatickým rozpoznáváním: chůze, běh, venkovní cyklus, eliptický běh, sport, aerobní cvičení a plavání. Můžete nastavit počáteční dobu, po které se spustí automatické rozpoznávání a zaznamená trénink.

Venkovní cvičební aktivity mají GPS sledování, i když to není srovnatelné s přesností dvoupásmových sportovních hodinek. Pokaždé, když jsem zaznamenal chůzi, běh nebo kolo, GPS se připojovalo pomalu, někdy to vyžadovalo až 15 minut, a přesnost sledování nebyla velká – protokol trasy často poskakoval po mapě nepravidelně – ačkoli oba problémy zdálo se, že se to časem zlepšilo. GPS také značně vybíjí baterii – hodinky vydrží jen pět hodin s aktivovanou GPS.Obrazovka běhu Fitbit Versa 4 získávání GPS

Sledování srdečního tepu bylo podobně slabé – obvykle to bylo na správném hřišti, ale během cvičení často chybělo. Neočekával jsem, že optické čtení založené na zápěstí bude naprosto spolehlivé, na rozdíl od přesnějšího hrudního pásu, ale ztížilo by to trénink na základě vaší zóny srdečního tepu.

Pro příležitostné cvičence, kteří zaznamenávají lichý běh nebo cyklus, je GPS a sledování srdečního tepu téměř přijatelné, ale pro každého, kdo pravidelně trénuje s cílem, to není na nulu.

Vyplatí se Fitbit Versa 4?

Pro většinu příležitostných cvičenců má Versa 4 pokryty základy a je dodáván v atraktivním balíčku chytrých hodinek. Pokud to však s kondicí myslíte vážně a chcete přesné sledování GPS, které se rychle připojuje, pravděpodobně bude lepší podívat se na jedny z nejlepších fitness chytrých hodinek nebo nejlepších běžeckých hodinek, jako jsou Garmin Forerunner 55 nebo Coros Pace 2, obojí. které jsou levnější a nabízejí lepší sledování sportu.

Pokud chcete správné funkce chytrých hodinek s vaším sledováním fitness, můžete zvážit Apple Watch SE 2 (od 249 $ / 259 GBP) nebo Samsung Galaxy Watch 5 (279,99 $ / 289 GBP).

V rámci stejné kategorie cross-over tracker-smartwatch nabízí Garmin Venu 2 s podobnou cenou (249,99 $ / 229,99 GBP) srovnatelný balíček chytrých funkcí a jeho sledování sportu jsme ohodnotili lépe. Také už existuje nějakou dobu, takže pokud budete trpěliví, určitě ji najdete ve slevě. Pokud je pro vás úložiště hudby důležité, podívejte se na Garmin Venu Sq 2 Music (299,99 $ / 259,99 GBP), který se připojuje k předplaceným streamovacím službám, jako je Spotify a Amazon Music, a umožňuje vám ukládat seznamy skladeb do hodinek.

Pokud vám však nevadí přijít o některé chytré funkce a nebudete ztrácet spánek kvůli přesnosti GPS nebo srdečního tepu, stojí Versa 4 za tuto cenu za zvážení.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky