Proč jsou kuřačky ošklivější?

Kouření není již dávno pouze mužskou záležitostí, naopak – tento zlozvyk je čím dál víc vidět i u nás, žen. O tom, že cigarety k zdravému životnímu stylu nepatří, víme všichni. Nicméně existují také další důvody, proč s kouřením nikdy nezačínat, nebo s ním přestat, pokud kuřačkou jste.

 

Kouřením „ošklivíte“

Všimli jste si někdy, jak vypadají dámy-kuřačky po několika letech kouření? Většina z nich na tento zlozvyk doplácí především zhoršenou kvalitou pletipleť bývá drsnější, rychle ztrácí pružnost v důsledku ztráty kolagenu a mívá šedý či nažloutlý nádech.

Ani vlasům sa kouření nelíbí, proto kuřačky často bojují s jejich vypadáváním. Nehty i zuby se Vám zase za Váš zlozvyk odvděčí (jak všechny víme) nehezkou žlutou barvou a zvýšenou kazivostí.

Kouření taktéž přispívá k rychlejšímu stárnutí, takže pokud si chcete udržet mladistvý vzhled co nejdéle, zkuste raději na cigarety zapomenout.

kuřačky

Nepříjemný pach

Dalším negativem je samozřejmě zápach. Ten se šíří nejenom z oblečení, ale také z pokožky a vlasů. Věřte tomu, že většině mužů sa tato „vůně“ líbit nebude a bohužel – „nezamaskujete“ ji ani drahým parfémem. Vůně parfému smíšená s cigaretovým zápachem není příliš erotická. A pravdepodobně žádný muž netouží počas intimních chvilek cítit z Vašich úst, pokožky či vlasů nepříjemný závan cigaret.

 

 

Sexy?

Mýtus jako hrom! Většina mužů preferuje nekuřačky a cigarety v ženských ústech je odpuzují. Kouření zkrátka a jednoduše k něžnějšímu pohlaví nepatří a je to spíše „chlapská záležitost“ , proto nebuďte překvapené, až budete mít kvůli cigaretám méně pozvánek na rande.

Navíc zákazy kouření jsou i na veřejných místech stále častější – např. v práci nebo v restauracích je zákaz kouření stále běžnější jev a dá se očekávat, že to bude ještě přísnější.

Nekuřáci jednoduše nechtějí být „obtěžováni“ kuřáky, tudíž to ve společnosti můžete mít jako kuřačka těžké. Stejně tak zaměstnavatelé při hledání nových zaměstnanců upřednostňují ženy, které cigaretám neholdují.

 

Síla zvyku

I když má kouření mnohé nevýhody, zbavit se tohoto zlozvyku není jednoduché. Každá kuřačka o tom ví své. Dnešní doba však přináší víc a víc možností, jak proces odvykání od cigaret co nejvíc zjednodušit, takže za pokus to jistě stojí.

Podobné příspěvky