|

Jak si poradit s bolestí bříška a kolikami u dítěte

Jak si poradit s bolestí bříška a kolikami u dítěte

Bolest bříška a koliky jsou častým problémem u kojenců a batolat. Je důležité umět tyto potíže rozpoznat a adekvátně na ně reagovat.

Co způsobuje bolesti bříška a koliky?

Bolesti bříška a koliky mohou být způsobeny například nadýmáním, špatným trávením, alergii na potraviny nebo infekci. Důležité je nevylučovat ani psychické faktory, jako je stres nebo úzkost.

Jak si pomoci?

 • Kojenci: Pokud kojíte, může pomoci změna vaší stravy. U jednoho z 10 kojenců mohou být příčinou bolestí bříška laktózová intolerance nebo alergie na bílkoviny v mateřském mléce. Můžete také použít dudlík nebo masáž bříška a kol.
 • Od tří měsíců: Když už dítě dostává pevnou stravu, zkuste se vyhnout potravinám, které mohou být problematické, jako jsou luštěniny, zelí, cibule, rajčata. Můžete také použít speciální dětské přípravky na zmírnění bolestí bříška.

V každém případě je ale nejdůležitější pečlivě sledovat, jaké potraviny dítě jí a jak na ně reaguje. Pokud se problém s bolestí bříška nebo kolikami často opakuje a neustoupí ani po vyzkoušení výše uvedených rad, je dobré navštívit pediatra.

ořechy

Jak si poradit s bolestí bříška a kolikami u dítěte?

1. Příčiny bolesti bříška a kolik u dítěte

Bolest bříška a koliky se vyskytují u dětí velmi často. Příčiny mohou být různé, ať už jde o problémy s trávicím traktem, intolerance na potraviny, infekci nebo nesprávný způsob stravování. Většinou se jedná o neškodné potíže, ale v některých případech může být nutné vyhledat lékařskou pomoc.

2. Jak zmírnit bolest bříška a kolik u dítěte

Existuje několik možností, jak zmírnit bolest bříška a kolik u dítěte:

– Ulehčit dítěti polohu na bříšku a jemně masírovat bříško
– Potlačit bolest pomocí tepla – například ohřátý ručník nebo termofor
– Podat nějaký přípravek na zmírnění bolesti, jako například paracetamol
– Podat dítěti probiotika, která pomohou s trávením

3. Kdy navštívit lékaře

Pokud dítě trpí bolestí bříška a kolikou více než 2-3 dny, má horečku nebo zvrací, je vhodné navštívit lékaře. Pokud bolest neustupuje ani po podání léků proti bolesti, může jít o vážnější problém a opět je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

4. Odkazy na další informace

Pro více informací o bolesti bříška a kolikách u dětí doporučujeme následující odkazy:

KidsHealth
Mayo Clinic

Výše uvedené odkazy poskytují další informace o příčinách a řešení bolesti bříška a kolik u dětí. Je důležité seznámit se s těmito informacemi, aby bylo možné dítěti co nejefektivněji pomoci.Jak si poradit s bolestí bříška a kolikami u dítěte

Jakých příznaků si všimnout?

Veškeré bolesti bříška u dětí je potřeba brát vážně. Je důležité si všímat konkrétních příznaků, které by mohly naznačovat problém. Tyto příznaky mohou zahrnovat:

 • Bolesti břicha
 • Koliky
 • Nadýmání
 • Zvracení
 • Horečku
 • Průjem

Jak lze bolest bříška zmírnit?

Pokud se u dítěte vyskytnou bolesti bříška a koliky, lze podniknout několik kroků pro zmírnění obtíží:

 • Nabídnout dítěti teplý nápoj či jídlo, což pomáhá uvolnit napětí a snižuje bolest.
 • Pomoci dítěti s funkcí trávicího ústrojí, například masáží bříška, krouživými pohyby.
 • Nabídnout dítěti léky proti bolesti a kolikám.
 • Ulevit od bolesti může i teplá lázeň či ohřátý uzávěr na bříško.

V každém případě je důležité vyhledat lékařskou pomoc při přetrvávajících a častých obtížích břicha.

jak sadit

Jak se správně starat o zahradu: Tipy a triky

Všechny majitelé zahrad vědí, že správná péče o ně není vůbec jednoduchá záležitost. Je třeba dbát na mnoho různých věcí a každá z nich má své specifické nároky. Naštěstí existuje mnoho užitečných tipů a triků, které vám pomohou zajistit krásnou a zdravou zahradu. V této krátké příručce vám ukážeme, jak se správně starat o zahradu.

Jak pravidelně zalévat

První důležitou věcí, na kterou byste měli myslet, je pravidelné zavlažování. Pamatujte si, že rostliny potřebují dostatek vláhy k růstu a zdravému vzhledu. Doporučujeme zalévat zahradu jednou až dvakrát týdně, podle aktuálního počasí a typu rostlin. Je rovněž důležité aplikovat hnojiva a další živiny pro zajištění rychlého růstu.

Jak se postarat o trávník

Trávník je jistě jedním z nejdůležitějších prvků zahrady. Proto je nutné mu věnovat zvláštní pozornost. Pravidelně se starajte o jeho kosení a odstraňování plevele. Univerzální striga pro trávník kromě vykosení tedy může být i odstranění nechtěné zeleň. V létě také nezapomeňte na zalévání – trávník potřebuje pravidelnou hydrataci, aby získal potřebné živiny.

Konečné myšlenky

V této kratší příručce jsme vám představili několik základních tipů, jak se správně starat o zahradu. Vždy pamatujte na to, že každá zahrada je jiná a vyžaduje specifickou péči. Doporučujeme vám tedy on the regular basis pronásledovat aktuální trendy a nejnovější postupy pro starání se o zahradu. A když už to tady máme, tak si k sobě zahrnujme i odkaz na Wikipedii, kde můžete najít mnoho užitečných informací o tématu zahradnictví a péče o rostliny.

orisky

Jak si poradit s bolestí bříška a kolikami u dítěte:

 • Dbejte na správnou stravu dítěte a vyhněte se potravinám, které mohou způsobovat podráždění trávicího traktu.
 • Zajistěte dítěti dostatek tekutin, aby se zamezilo dehydrataci, což může zhoršit bolesti bříška.
 • Podpořte dýchání a uvolnění svalů pomocí jemné masáže bříška.
 • Použijte teplý obklad na bříško, aby se zmírnilo napětí a bolest.
 • Zvažte podání vhodného léku proti bolesti, ale vždy sledujte dávkování a konzultujte s lékařem.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář