|

Co dělat s přebytkem rajčat: tipy na rychlé a jednoduché recepty

Co dělat s přebytkem rajčat: tipy na rychlé a jednoduché recepty

Pokud máte náhodou přebytek rajčat a nevíte, co s nimi, máme pro vás pár tipů na rychlé a jednoduché recepty. Rajčata jsou totiž skvělou surovinou pro mnoho pokrmů.

Jedním z nejoblíbenějších receptů s rajčaty je tzatziki. Stačí nakrájet rajčata na malé kousky a smíchat je s jogurtem, česnekem, okurkou a solí. Tento dip se skvěle hodí k chlebu, pečenému bramboru nebo grilovanému masa.

Dalším rychlým a jednoduchým receptem jsou rajčatové polévky. Zrajčat můžete vyrobit různé druhy polévek, například rajčatovou polévku se smetanou nebo rajčatovou polévku s těstovinami.

Pokud máte rádi pizza, rajčata jsou také skvělou surovinou pro domácí pizzu. Na tenkou vrstvu těsta nasypte rajčatový protlak nebo omáčku, přidejte na plátky nakrájená oloupaná rajčata, sušené bylinky, sýr a grilované maso.

Dalším zabijákem bývá salát caprese, stačí nakrájet mozzarellu a rajčata na plátky, pokapat olivovým olejem a posypat čerstvým bazalkou. Salát se skvěle hodí jako příloha k pečenému kuřeti, ale také jako samostatné jídlo.

Nyní už víte, co s přebytkem rajčat, neostává tedy nic jiného než si vybrat, jaký recept vyzkoušíte jako první. Přejeme dobrou chuť!

ořechy
Co dělat s přebytkem rajčat: tipy na rychlé a jednoduché recepty

Co dělat s přebytkem rajčat: tipy na rychlé a jednoduché recepty

1. Rajčatová polévka

Rajčatová polévka je perfektní pokrm ze zahrádky. Stačí oloupat a nalít do hrnce. Můžete přidat cibuli a česnek pro extra chuť, nebo zahrát s různými kořením a bylinkami pro více zážitků ze stravy.

Pokud chcete vědět víc o tom, jak si připravit rajčatovou polévku, mrkněte na tento recept z Food Network.

2. Pečená rajčata

Pečená rajčata jsou jednoduchá a chutná představa. Stačí je nakrájet a upečt v troubě s olivovým olejem, solí a bylinkami. Můžete je jíst samotné nebo je použít jako základ pro různé jídla, jako jsou náplně na pizzu nebo omelety.

Tady je skvělý recept z Delish, který vám pomůže dostat největší chuť ze vašich rajčat.

3. Rajčatový salát

Rajčatový salát je skvělou volbou pro osvěžení vašeho jídelníčku. Stačí nakrájet rajčata a smíchat s cibulí, paprikou a olivovým olejem. Také se můžete pohrát s dalšími ingrediencemi jako je římský salát, sýr a ořechy.

Tento originální recept na rajčatový salát z Real Simple je perfektní pro letní dny a rychlé obědy.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou využít vaše přebytky rajčat a užít si krásy letních potravin. Bon appétit!FAQs – Co dělat s přebytkem rajčat

Jak lze využít přebytek rajčat?

Existuje mnoho způsobů, jak využít přebytek rajčat. Zde jsou některé z nejrychlejších a nejjednodušších receptů:

Rajčatová polévka

Pro rychlou a jednoduchou rajčatovou polévku stačí oloupat a nakrájet rajčata, cibuli a česnek. Vše smahnout na pánvi spolu s kořením a později přidat vodu nebo vývar. Vařit po dobu 10-15 minut a dochutit solí a pepřem. Krájené bylinky, jako bazalka nebo petržel, pak mohou být přidány podle chuti.

Těstoviny s rajčaty a bazalkou

Tento recept vyžaduje, aby se oloupaná rajčata nakrájela na menší kousky a smíchala se s olivovým olejem, bazalkou, česnekem, solí a pepřem v míse. Poté se tato směs smíchá s uvařenými těstovinami a posype se sýrem.

Rajčatový toast

Tento rychlý a jednoduchý toast se bude líbit všem milovníkům sýra a rajčat. Stačí nařezat bagetu, vložit plátky rajčat a rajčatový koncentrát, posypat sýrem a zapéct v troubě při teplotě 200 °C po dobu 10-15 minut.

Kapary a rajčata v troubě

Tento chutný pokrm vyžaduje nakrájená rajčata a kapary, smíchané s olivovým olejem, česnekem a kořením. Poté se pokrm peče v troubě při teplotě 200 °C po dobu 10-15 minut.

Rajčatový salát

Pro jednoduchý rajčatový salát stačí nakrájet rajčata, okurky a cibuli a smíchat je v misce. Potom se přidá olivový olej, ocet, sůl a pepř.

Nicméně existuje mnoho dalších receptů, které lze využít pro přebytek rajčat. Pokud máte svůj favorit, podělte se s námi v komentářích.

jak sadit

Jak pěstovat rostliny v interiéru

Výběr vhodných rostlin a květin

Jestliže chcete pěstovat rostliny v interiéru, je důležité vybrat vhodné druhy rostlin a květin, které se budou dařit v prostředí vašeho bytu či domu. Mezi vhodné druhy patří například fíkusy, paznehtníky, sukulenty či orchideje. Pamatujte také na to, že každá rostlina potřebuje určité množství světla a vlhkosti.

Výběr vhodného nádobí a půdy

Vhodné nádobí pro pěstování rostlin v interiéru by mělo mít dostatek prostoru pro kořeny a umožnit odtok přebytečné vody. Dále je důležitá také správná půda – ta by měla obsahovat živiny a dobře propouštět vodu. V obchodech se vám nabídnou speciální substráty pro jednotlivé druhy rostlin.

Správná péče o rostliny

Při pěstování rostlin v interiéru je nutné dodržovat správnou péči, kterou si jednotlivé druhy rostlin vyžadují. To zahrnuje zalévání, hnojení, odstraňování vadných částí rostlin a případně i zalévání vodou s přídavkem speciálních přípravků.

Pokud se chcete dozvědět více o jak pěstovat rostliny v interiéru, doporučujeme navštívit stránku Pěstitelství na Wikipedii.

orisky

Co dělat s přebytkem rajčat:

  • Vyrobte si domácí rajčatovou omáčku a použijte ji v různých jídlech.
  • Připravte si rajčatový salát s bylinkami a mozzarellou.
  • Zkuste rajčata naložit v octě s bylinkami a použijte jako dezert.
  • Vyrobte si zrající omáčku s rajčaty a použijte ji na pizzu nebo těstoviny.
  • Připravte si grilovaná rajčata jako přílohu k vašim oblíbeným jídlům.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky