|

Jaké jsou nejlepší domácí léky na hemoroidy?

Jaké jsou nejlepší domácí léky na hemoroidy?

Hemoroidy

Některé zdravotní potíže mohou způsobit vážné potíže a hemoroidy jsou jedním z nich. Je také známý jako hromádky, které se vyskytují, když jsou žíly v konečníku a konečníku oteklé. A lékař pro piloty v Karáčí sdílí, že lidé zažívají svědění, krvácení z konečníku a také bolest, když se u nich objeví hemoroidy. Tento stav může být vnitřní nebo vnější. Lidé, u nichž se vyskytují vnitřní hemoroidy, je nemusí vidět, ale mohou je cítit. Vnější hemoroidy se však vyskytují na vnější straně konečníku.

Můžete se pokusit ji zvládnout doma s některými účinnými tipy. Jediné, co potřebujete, je vědět, jak zmírnit příznaky.

 

Tipy na zvládnutí hemoroidů

Existuje několik nejlepších způsobů, které mohou pomoci zvládnout příznaky hemoroidů. Ano, může to být bolestivé a může to ovlivnit vaše stravovací návyky. Pokud se u vás vyskytnou závažné příznaky, ujistěte se, že jste se obrátili na odborníka, aby vám poskytl lékařskou pomoc. Neléčené stavy totiž mohou vést k horším stavům. Pokud je však stav mírný, můžete vyzkoušet následující domácí prostředky.

Studený obklad: Ano, může to být bolestivé, když máte hromady, protože jeho různé příznaky mohou způsobit silné nepohodlí. Někteří lidé mají dokonce potíže se sezením. Můžete zkusit ledový obklad nebo studený obklad na konečník, protože pomáhá zmírnit otok. Měli byste se však vyhnout přímému přikládání těchto ledových obkladů. Když je chcete přiložit na postiženou oblast, ujistěte se, že je zakryjete ručníkem nebo jakoukoli látkou. Používá se již léta a je považován za tradiční domácí lék.

Aloe Vera: Pokud jde o přírodu, nemůžeme popřít, jak moc jsou bylinky přírodní pro své blahodárné účinky. Můžete vyzkoušet aloe vera, protože obsahuje protizánětlivé vlastnosti, které mohou přinést pozitivní výsledky. Lidé, kteří pociťují silné podráždění v důsledku kupy, mohou používat její gel. Ano, používání jejího gelu může pomoci překonat příznaky kuperózy.

Chcete-li snížit podráždění, můžete vyzkoušet jeho gel. Když si koupíte jakýkoli přípravek pro péči o pleť, můžete si prohlédnout složení, včetně gelu z aloe vera. Gel z aloe vera však není pro každého. Někteří lidé mají na její gel alergii. Měli byste si trochu gelu nanést na paži a zjistit, zda máte na gel alergii, nebo ne.

Volné bavlněné oblečení: Je velmi důležité udržovat anál v suchu a čistotě. Lidé, kteří nosí jiné tkaniny a těsné oblečení, jsou vystaveni riziku zhoršení příznaků kuperózy. Měli byste nosit volné bavlněné oblečení, které je prodyšnou tkaninou a pomáhá snižovat riziko závažných příznaků nebo jakékoli infekce. Při praní oblečení se vyhněte používání parfémovaných pracích prostředků, které mohou anální otvor podráždit nebo dokonce způsobit závažnější příznaky.

Kokosový olej: Pokud jde o řešení zánětů, měli byste vyzkoušet kokosový olej, protože obsahuje mnoho prospěšných vlastností, včetně protizánětlivých. Lidé s hemoroidy by měli používat kokosový olej, aby se zmírnilo nepohodlí nebo podráždění způsobené kupami. Tento olej také pomáhá zmírnit zácpu a také jí v budoucnu předcházet. Můžete ho konzumovat nebo i aplikovat přímo na vnější stranu kůže. Lidé si ho mohou přidávat také při koupeli. Kokosovým olejem můžete také nahradit olej na vaření a přidat ho do svého dietního plánu.

Tea Tree Oil: Hledáte přírodní antiseptikum? Tea tree oil je tu pro vás. Můžete ho použít ke zmírnění bolesti, nepohodlí a svědění. Je prospěšný, protože bojuje proti bakteriím a také zabraňuje riziku infekcí, které mohou poškodit podrážděnou pokožku v okolí konečníku. Neexistují takové lékařské důkazy, které by podporovaly účinky tea tree oleje na hemoroidy, ale můžete si jeho použitím pomoci. Měli byste používat zředěnou formu tea tree oleje podobně jako u aloe vera. Jeho přímá aplikace na postižené místo může způsobit větší podráždění nebo dokonce svědění.

Zklidňující ubrousky: Někdy může použití papírových kapesníků podráždění zhoršit. Můžete použít jeho alternativu, která zabrání nadměrnému podráždění, například zvlhčené ubrousky. Vyberte si ubrousky, které obsahují aloe vera nebo lísku, které mohou pomoci zmírnit podráždění.

Sečteno a podtrženo!

Měli byste mít volně prodejné masti a změkčovadla stolice, které mohou zmírnit příznaky hemoroidů. Pokud je stav závažný, může vám lékař navrhnout také některé lékařské zákroky. Někdy mohou mírné příznaky odeznít samy, ale pokud se příznaky časem zhorší, vyhledejte lékařskou pomoc.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář