|

Kdy zasadit stromy do zahrady? Experti radí

Kdy zasadit stromy do zahrady? Experti radí

Zahradnictví je jedním z nejoblíbenějších koníčků mnoha lidí – a zahrada bez stromů není dokonalá. Pokud se rozhodnete osázet svou zahradu stromy, měli byste vědět, že vhodný čas na zasazení je velmi důležitý. Pokud nevíte, kdy zasadit stromy, radíme se řídit následujícími doporučeními.

Podzim se považuje za nejvhodnější a nejlepší období pro zasazení stromů do zahrady. Stromy mají v této době dostatek času ukotvit se v zemi před zimou a během zimního klidu se dobře připraví pro rychlý růst v následujícím roce.

Jaro je také dobrým obdobím pro zasazení stromů, ale je třeba dát pozor, aby se stromy nestaly obětí pozdních jarních mrazíků, které mohou výsadbu poškodit.

Léto by se mělo v zásadě vyhýbat, protože teplo a suchý vzduch mohou být pro strom škodlivé. Pokud však potřebujete zasadit strom v létě, měli byste ho zalévat velmi pečlivě a pravidelně, aby se vyhnul úhynu rostliny.

Výběr správného období pro zasazení stromů je velmi důležitým faktorem pro úspěšnost vaší zahrady. Pokud se řídíte našimi doporučeními, můžete se těšit na zdravé a krásné stromy v následujících letech.

ořechy

Kdy zasadit stromy do zahrady? Experti radí

Nejlepší období pro zasazení stromů

Zasadit stromy do zahrady je možné téměř po celý rok, avšak některá období jsou pro zasazení vhodnější než jiná. Většina odborníků doporučuje sázet stromy v období od podzimu do jara, kdy teploty jsou nižší a půda má dostatek vlhkosti. Ideální doba pro zasazení je konec září až duben, kdy je půda teplá a vlhká. V letních měsících se stromy sází méně často, protože teplo a sucho mohou způsobit stresové podmínky pro nové stromy.

Nejlepší podmínky pro zasazení stromů

Kromě výběru správného období pro zasazení je důležité také zvolit správné podmínky. Stromy je nejlepší zasadit na místě, kde mají dostatek slunce, vzduchu a živin. Dbejte také na to, aby v okolí nebyly žádné překážky, které by mohly stromu bránit v růstu (např. stromy, stavby, ploty apod.). Při výběru stromu dávejte pozor také na to, zda je pro danou oblast vhodný. Zde může být užitečné se poradit s odborníky nebo si najít relevantní článek na internetu.

Údržba stromů po zasazení

Po zasazení stromů je důležité se o ně pravidelně starat, aby mohly růst zdravě a silně. První měsíce po zasazení jsou klíčové, protože stromy se snaží zakotvit kořeny v zemi. Pravidelně zalévejte stromy, aby měly dostatek vlhkosti, ale také nezapomínejte na přikrmování. U větších stromů je například vhodné aplikovat kravský hnůj, který je bohatý na živiny.

Závěr

Zasazení stromů do zahrady je důležité pro estetiku a zdraví prostředí. Pokud se vám podaří zvolit správné období a podmínky pro zasazení, můžete mít krásné a zdravé stromy v zahradě. Pokud si nejste jisti, jak zasadit stromy, obraťte se na odborníky nebo si najděte relevantní články na internetu.

Tento článek byl inspirován postem na stránce www.arborday.org.Kdy zasadit stromy do zahrady?

Experti radí

Zasadit stromy do zahrady je možné většinou po celý rok, avšak nejlepší čas je na jaře nebo na podzim. Na jaře by mělo být zasazení provedeno dostatečně brzy, aby se stromy mohly uhnízdit před letními vedry. Na podzim je vhodné zasadit stromy do zahrady nejméně 4-6 týdnů před prvními příjmovými mrazy.

Je důležité zvolit vhodný druh stromu pro zahradu a zasadit ho na správném místě s dostatečným prostorem na růst. V případě potřeby je také vhodné stromy pravidelně stříhat a ošetřovat.

jak sadit

Kdy zasadit: Co je důležité vědět při zasazování rostlin

Kdy zasadit rostliny?

Rostliny můžeme zasadit v zásadě celoročně, samozřejmě s ohledem na specifické požadavky rostliny. Nejvhodnější doba je však jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a srážky vyšší.

Jak správně zasadit rostlinu?

Při zasazování rostliny je důležité dbát na správnou hloubku zasazení a dobré zakořenění. Rostlinu umístěte do připravené jámy, která je o něco větší než kořenový bal. Poté zasypeme zeminou a dobře vodujieme.

Jaké rostliny zasadit?

Pokud se chcete pustit do zahradničení, můžete zkusit například zasadit květiny, bylinky nebo ovocné stromy. Při výběru rostlin se orientujte podle klimatických podmínek a typu půdy.

Pro více informací o zahradničení navštivte stránku Zahradničení na Wikipedii.

orisky

Kdy zasadit stromy do zahrady? Experti radí

  • Nejlepší doba pro zasazení nového stromu je na podzim nebo na jaře.
  • Na podzim je ideální čas mezi říjnem a listopadem, kdy už opadaly listy a zemina se zahřeje na optimální teplotu.
  • Na jaře se sází především v březnu a dubnu, před obdobím rozkvětu a před tím, než se zahřeje příliš.
  • Před samotným sázením stromu je nutné dobře zvolit místo, zohledňovat potřeby stromu a jeho prostorové nároky.
  • Zajistit také dostatek živin, vody a ochrany před škůdci a nemocemi.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky