Krabičková zahrada – kdy zasadit bylinky na balkóně?

Krabičková zahrada se stává stále oblíbenější zejména mezi milovníky bylinkových rostlin. Pokud máte na balkóně volný prostor a rádi byste si užívali čerstvé bylinky, není nic jednoduššího než vysázet je do květinového boxu.

Ale kdy je nejvhodnější doba na výsadbu bylinek? Nejlépe je vybírat si bylinky, které se sází až po posledním jarním mrazíku, tedy většinou koncem května. Mezi tyto bylinky patří například mátu, majoránku, petržel či pažitku.

Pokud bylinky zasadíte dříve, hrozí, že jim zima ublíží a budou mít hořkou chuť. Na druhou stranu, je-li příliš pozdě, bylinky nestačí vyklíčit a vytvoří se jim méně silné kořeny.

Pamatujte také na úroveň slunce, které na balkón dopadá. Některé druhy bylinek totiž potřebují množství světla, jiné zase preferují polostín.

Věříme, že vám naše rady pomohou s výsadbou bylinek do krabičkové zahrady na balkóně a budete si své čerstvé bylinky užívat po celé léto!

ořechy
Krabičková zahrada: kdy zasadit bylinky na balkóně?

Krabičková zahrada na balkóně

Krabičková zahrada na balkóně je skvělým způsobem, jak si vypěstovat své vlastní bylinky. Připravili jsme pro vás kompletní průvodce, kdy a jak zasadit bylinky na balkóně.

Jaké bylinky zasadit na balkóně?

Na balkóně můžete zasadit téměř jakoukoliv bylinku, kterou si přejete. Mezi nejoblíbenější bylinky patří mátovka, tymián, petržel, šalvěj a rozmarýn. Důležité je přitom vzít v úvahu klimatické podmínky vašeho bydliště a dostupné světlo. Pokud máte na balkóně během dne slunce, můžete zasadit i bylinky, které potřebují více světla, jako například bazalku nebo oregáno.

Kdy zasadit bylinky na balkóně?

Nejlepší dobu na zasetí bylinek na balkóně je na jaře. Pokud plánujete zasadit semena, je ideální čas vybrat si přibližně od konce března do začátku dubna. Pokud preferujete zasadit již vyrostlé rostliny, vybírejte je od května, kdy už jsou venkovní teploty dostatečně teplé. Důležité je přitom také sledovat počasí a vybírat si dny, kdy nehrozí mrazíky.

Jak zasadit bylinky na balkóně?

Pro zasazení bylin na balkóně budete potřebovat vhodné květinové boxy, substrát a samozřejmě semena nebo již vyrostlé rostliny. Při zasazování postupujte takto:

  • Vyberte si vhodné květinové boxy – ideální jsou ty z kvalitního materiálu, který je odolný vůči počasí.
  • Připravte substrát – ideální je speciální substrát určený pro bylinky nebo květiny.
  • Nasadte bylinky nebo rozprostřete semena do substrátu – postupujte podle pokynů daného druhu rostliny.
  • Zalévejte pravidelně a udržujte substrát vlhký.

Jaké jsou výhody zahradničení na balkóně?

Výhodou zahradničení na balkóně je nejen to, že si můžete vypěstovat čerstvé bylinky přímo u svého bytu, ale také že můžete mít krásnou a barevnou ozdobu svého balkónu. Navíc se jedná o levnou a ekologickou alternativu k nákupu bylinek v obchodě.

Pokud se chcete dozvědět více o pěstování bylinek na balkóně, doporučujeme navštívit web Gardening Know How, kde naleznete spoustu užitečných tipů a rad.Krabičková zahrada

Kdy zasadit bylinky na balkóně?

Je vhodné zasazovat bylinky na balkóně v období jara nebo začátkem léta, kdy už není nebezpečí mrazu. Ideální termín pro zasazení bylinek je tedy v květnu nebo červnu.

Pamatujte si, že každá bylina má své specifické požadavky na světlo, vlhkost a teplotu. Je důležité vybrat vhodné druhy bylinek, které odpovídají daným podmínkám na vašem balkóně.

Některé druhy bylinek lze sázet jako semenáčky, ale pokud si chcete užít přírodní vůni a chuť bylinek co nejdříve, doporučuje se koupit již vysazené sazenice.

Při zasazování bylinek do květinových boxů nebo jiných vhodných nádob dbejte na to, aby měly dostatek prostoru pro kořeny a aby byla zajištěna dostatečná drenáž. Pravidelně zalévejte a hnojte dle potřeby.

S dodržením správných postupů a péče se můžete těšit z krásného zeleného balkónu plného vůní a chutí bylinek!

jak sadit

Kdy zasadit rostliny

Nejvhodnější čas na zasazení rostlin

Kdy zasadit rostliny je otázkou, kterou si klademe nejen my, ale i zahrádkáři po celém světě. Nejvhodnější čas na zasazení rostlin je během jarního období, kdy je půda již dostatečně ohřátá a vlhká, aby podpořila růst nových rostlin. Nicméně, pokud chceme zasadit nějaké druhy rostlin, jako například cibuloviny či jahody, je vhodné je zasadit již na podzim.

Další faktory ovlivňující zasazování rostlin

Při zasazování rostlin není důležité pouze zaměřit se na období a stav půdy. Také může ovlivnit zasazování rostlin místo, kde je budeme pěstovat. Rostliny jsou živé organismy, které potřebují správné podmínky k růstu a přežití. Proto je důležité vybrat správné místo na zahrádce, kde budou mít rostliny dostatek slunce, vody a živin.

Závěr

Kdy zasadit rostliny je otázkou, na kterou není snadná odpověď. Nicméně platí zásada, že nejvhodnější čas na zasazení je během jarního období. Při zasazování je nutné také brát v potaz další faktory, jako jsou stav půdy a místo na zahrádce. Pokud to vše zvážíme, můžeme si být jistí, že naše rostliny budou mít co nejlepší podmínky pro růst a vývoj.

Pro více informací o zahradničení můžete navštívit stránky Wikipedie.

orisky

Krabičková zahrada: kdy zasadit bylinky na balkóně?

  • Vhodný čas k zasazení bylinek na balkóně je od konce dubna do června.
  • Balkonové bylinky by měly být zasazeny v kontejnerech, které mají několik otvorů pro odvod vody.
  • Zvolte vhodné bylinky pro pěstování na balkóně, jako jsou petržel, tymián, saturejka a máta.
  • Před zasazením bylinek na balkóně je vhodné je nechat aklimatizovat venku po dobu několika dnů.
  • Kromě zálivky je důležité kontrolovat, zda nemají bylinky přemokřenou půdu a pravidelně je hnojit.

Kategorie – potraviny

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí!
☑️ Nejoblíbenější dieta za Akční cenu! VÍCE INFORMACÍ