|

Nakládání jahod bez konzervantů

Nakládání jahod bez konzervantů

Jahody jsou oblíbeným letním ovocem, které mnozí lidé rádi konzumují čerstvé nebo jako součást dezertů. Pokud máte ovšem větší sklizeň jahod, může se vám stát, že nebudete schopni je včas spotřebovat. V takovém případě můžete jahody nakládat bez konzervantů, aby se vám nezkazily a mohli jste si je vychutnat i v zimě.

Pro nakládání jahod bez konzervantů potřebujete kvalitní ovoce, cukr a nádobu s uzavíratelným víkem. Jahody omyjte a nechte je okapat. Poté je naskládejte do nádoby a posypejte vrstvou cukru. Nádobu uzavřete a nechte ji alespoň 12 hodin vychladit v lednici.

Po uplynutí této doby uvidíte, že jahody pustily šťávu a cukr se rozpustil. Nádobu zase lehce zakmitáme, aby se šťáva sjednotila a nakládané jahody dáme opět vychladit do ledničky. Takto nakládané jahody bez konzervantů vydrží v ledničce několik dní a mohou být podávány jako samostatný dezert, do pečiva nebo přidány k jiným letním ovocům.

Tip: Pokud máte rádi více tekuté nakládané ovoce, můžete při nakládání přidat trochu citronové šťávy a trochu vody, aby byla šťáva řidší.

ovocny
Nakládání jahod bez konzervantů

Jak nakládat jahody bez konzervantů

Problém s konzervanty je, že mohou mít nepříznivé účinky na lidské zdraví. Pokud tedy chcete mít jahody jako záznam z letních dnů, je nejlepší je nakládat bez konzervantů.

Postup

  1. Nakrájejte jahody na menší kousky a dejte je do sklenice.
  2. Přidejte cukr a citrónovou šťávu, aby jahody byly sladké a nakyslé.
  3. Dobře promíchejte a nechte stát přes noc.
  4. Nakládané jahody můžete skladovat v lednici.

Jak použít nakládané jahody

Nakládané jahody můžete použít k přípravě dortů, dezertů nebo nanášet na opečený chléb. Možností je mnoho.

Recept na jahodový dort bez konzervantů

Pokud hledáte recept na jahodový dort bez konzervantů, doporučujeme tento zdroj.


FAQs: Nakládání jahod bez konzervantů

Co je nakládání jahod bez konzervantů?

Nakládání jahod bez konzervantů je proces, při kterém se jahody nakládají do konzervovaného roztoku, který neobsahuje žádné chemické konzervanty. Tento proces pomáhá prodloužit trvanlivost jahod a uchovat jejich čerstvost a chuť.

Jaké jsou výhody nakládání jahod bez konzervantů?

Výhodou nakládání jahod bez konzervantů je to, že se nevystavují chemickým látkám a přírodním procesům, které pomáhají uchovat chuť a trvanlivost. Tím pádem jsou výrazně zdravější a chutnější s daleko více přírodními chutěmi.

Jak se nakládání jahod bez konzervantů provádí?

Pro nakládání jahod bez konzervantů se většinou používá směs octa, cukru, soli a vody. Jahody musí být pečlivě omyty a usušené dříve než se je zalije nálevem. Poté se jahody nechají marinovat v lednici několik dní a mohou být podávány jako příloha k jídlu nebo jako sladká část dezertů.

ovoce

Jahody – plody plné vitamínů a antioxidantů

Co jsou to jahody?

Jahody jsou malé červené plody, které rostou na keři a mají okrouhlý tvar s malým zářezem na vrcholu. Jsou velmi oblíbené kvůli svému sladkému a osvěžujícímu okusu, a to nejen v Čechách, ale po celém světě.

Jaké jsou výhody jahod pro zdraví?

Jahody jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty, což znamená, že mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob, rakoviny a jiných zdravotních problémů. Obsahují také mnoho vlákniny, což může pomoci zlepšit trávení a snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Jak můžeme použít jahody v kuchyni?

Jahody jsou velmi všestranným ovocem a lze je použít v mnoha receptech. Můžete je přidat do jogurtu, rozmixovat s mlékem pro smoothie, použít v dezertech nebo je přidat do salátů a pokrmů s kuřecím nebo lososovým masem.

Pro více informací o jahodách můžete navštívit stránky na Wikipedii zde.

fruit

Nakládání jahod bez konzervantů

  • Jahody je třeba důkladně umýt a odstranit stonky
  • Do sklenice se dají jahody vrstvami s přidáním cukru nebo medu
  • Skořice a vanilka mohou být přidány pro chuť
  • Sklenice se uzavřou a dají se do lednice na minimálně 24 hodin
  • Nakládané jahody jsou skvělé přidání k palačinkám, zmrzlině nebo jako samostatný dezert

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář