|

Recepty s čerstvými Vlašskými ořechy: Od slaných po sladké

Recepty s čerstvými Vlašskými ořechy: Od slaných po sladké

Pokud máte rádi Vlašské ořechy, určitě se rádi necháte inspirovat recepty, které jsou s nimi spojené. Od slaných po sladké, Vlašské ořechy lze využít v mnoha různých receptech.

Nejprve bychom rádi zdůraznili, že jsou Vlašské ořechy skvělým zdrojem bílkovin, vlákniny a hořčíku. Jsou to také zdroj zdravých tuků a antioxidantů.

Mezi nejznámější recepty se Vlašskými ořechy patří například:

  • Vlašské ořechy se solí a medem
  • Salát s ořechy a kozím sýrem
  • Tiramisu s Vlašskými ořechy
  • Kuracie prsia s ořechovou krustou
  • Brownies s Vlašskými ořechy

Ať už se rozhodnete pro slané či sladké recepty, Vlašské ořechy dodají vašemu jídlu chuťový zážitek a zároveň přinesou mnoho zdravotních výhod.

Při nakupování Vlašských ořechů dbejte na to, aby byly čerstvé a kvalitní. Můžete je zakoupit v obchodě s potravinami nebo na trhu.

Užijte si chuťový zážitek s čerstvými Vlašskými ořechy!

ořechy
Recepty s čerstvými Vlašskými ořechy: Od slaných po sladké


Recepty s čerstvými Vlašskými ořechy: Od slaných po sladké

Slané recepty s Vlašskými ořechy

Vlašské ořechy jsou skvělou přísadou k různým slaným pokrmům. Můžete je použít jako ozdobu na salátech, do polévek nebo past. Zde je několik nápadů, jak je využít:

Příklad 1

Salát s Vlašskými ořechy

Salát s Vlašskými ořechy – Potřebujete: ledový salát, rajčata, okurku, cibuli, papriku, Vlašské ořechy, olivový olej, sůl a pepř. Nakrájejte zeleninu na menší kousky, přidejte nasekané Vlašské ořechy a zalijte olivovým olejem. Ochutnejte solí a pepřem.

Příklad 2

Polévka s Vlašskými ořechy

Polévka s Vlašskými ořechy – Potřebujete: čerstvé Vlašské ořechy, mrkev, celer, cibuli, petržel, vývar, sůl a pepř. Nakrájejte zeleninu na menší kousky a uvařte vývar. Přidejte nakrájené Vlašské ořechy a nechte vařit dalších 10 minut. Ochutnejte solí a pepřem.

Sladké recepty s Vlašskými ořechy

Vlašské ořechy jsou také skvělé na sladká jídla. Jsou perfektní na přípravu různých dortů, zákusků nebo sušenek. Zde je několik nápadů:

Příklad 1

Tiramisu s Vlašskými ořechy

Tiramisu s Vlašskými ořechy – Potřebujete: Vlašské ořechy, mascarpone, smetanu, cukr, kávu, kahlua, piškoty. Namíchejte mascarpone a smetanu s cukrem. Vlašské ořechy nasekejte na malé kousky. Namočte piškoty v kávě s kahlua. Vytvořte vrstvy: piškoty, směs mascarpone se smetanou a nasekané Vlašské ořechy. Opakujte dokud nemáte hotový dort.

Příklad 2

Vánoční cukroví s Vlašskými ořechy

Vánoční cukroví s Vlašskými ořechy – Potřebujete: Vlašské ořechy, máslo, cukr, mouku, kakao, vejce. Smíchejte máslo s cukrem, přidejte vejce a smíchejte. Přidejte nakrájené Vlašské ořechy, mouku a kakao. Těsto nechte odpočinout v lednici a poté vykrajujte různé tvary a pečte na 180 stupňů, dokud cukroví není zlatavé.

Pro další nápady na recepty z Vlašských ořechů doporučujeme navštívit tento americký web.
Časté otázky týkající se receptů s čerstvými Vlašskými ořechy:

Jaké slané jídla lze s Vlašskými ořechy připravit?

Pro slaná jídla lze použít Vlašské ořechy např. jako ingredienci pro pesto, saláty, polévky nebo kuskus. Také jsou skvělé jako doplněk do kaší nebo některých druhů těstovin.

Které sladké recepty se dají s Vlašskými ořechy připravit?

Vlašské ořechy jsou velmi oblíbené v tradičních dezertech, jako jsou karamelizované ořechy, dorty, buchty nebo koláče s ořechovou náplní. Ideální jsou také jako součást zmrzlinových pohárů.

Jak se připravují karamelizované Vlašské ořechy?

Karamelizované Vlašské ořechy jsou oblíbenou sladkou pochoutkou. K přípravě budete potřebovat cukr, vodu, olej a samozřejmě Vlašské ořechy. Nejprve si připravíme karamel – rozpustíme cukr na pánvi s trochou vody a necháme zahřát, dokud se cukr zcela nerozpustí a nezačne karamelizovat. Poté přidáme ořechy a promícháme, než jsou ořechy obaleny karamelovou polevou. Ořechy pak necháme vychladnout a vychutnáme si je jako sladkou pochoutku.

zeleninova

Čerstvé vlašské ořechy – proč jsou pro nás tak zdravé?

Zdravotní přínosy čerstvých vlašských ořechů

Čerstvé vlašské ořechy jsou chutné a zároveň pro nás velice zdravé. Obsahují totiž velké množství zdravých tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů. Pravidelná konzumace čerstvých vlašských ořechů může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, zlepšit funkci srdce či snížit riziko vzniku některých chronických onemocnění, jako jsou například cukrovka či rakovina.

Tip na chuťovou lahůdku

Čerstvé vlašské ořechy můžete konzumovat samotné, nebo je použít jako surovinu do mnoha sladkých i slaných pokrmů. Nejčastěji se s nimi setkáte v různých receptech na dezerty, jako jsou například dorty, koláče či muffiny. Ale můžete je také použít například v salátech, kde svou výraznou chutí dokáží zaujmout.

Více informací na Wikipedii

Pokud byste chtěli zjistit více informací o čerstvých vlašských ořeších, doporučujeme návštěvu Wikipedie. Na této stránce najdete podrobné informace o historii, pěstování a využití vlašských ořechů po celém světě.

Čerstvé vlašské ořechy na Wikipedii

orisky

Recepty s čerstvými Vlašskými ořechy:
– Od slaných po sladké
– Vlašské ořechy s čerstvým jablkem a medem
– Salát s vlašskými ořechy a růžovým grapefruitem
– Těstovinový salát s grilovaným kuřecím masem a vlašskými ořechy
– Křupavé vlašské ořechy v medové glazuru

(H2) Poznámka: Nepoužívejte nadpis H1.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky