Tuřín – ideální destinace pro cyklisty

Tuřín je malá obec v okrese Blansko, nacházející se v blízkosti Moravského krasu. Tento region je ideální pro cyklistiku, díky čemuž se Tuřín stává oblíbenou destinací pro cyklistické výlety.

Nejlepší cyklotrasy: V okolí Tuřína se nachází mnoho cyklotras různé obtížnosti. Pro začátečníky se hodí trasa Tuřín – Ostrov u Macochy, která je dlouhá 20 km a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny. Pokročilejší cyklisti mohou zkusit trasu z Tuřína do Bukoviny u Velkého Meziříčí, která je dlouhá 70 km a nabízí nádherné výhledy na krajinu.

Výlety do přírody: Kromě cyklistických tras je v okolí Tuřína mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších je Moravský kras, který nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou jeskyně, soutěsky a vodopády. Další zajímavá místa jsou například Pernštejn, zřícenina hradu Rychvald nebo město Boskovice s půvabným historickým centrem.

zelenina

Tuřín – ideální destinace pro cyklisty

Tuřín – ideální destinace pro cyklisty

Nejlepší cyklotrasy

Tuřín a jeho široké okolí nabízí mnoho zajímavých cyklotras, které vás provedou tou nejkrásnější přírodou. Mezi nejpopulárnější a zároveň nejkrásnější cyklotrasy patří:

 • Cyklotrasa č. 8 – Tato trasa vede z Tuřína až na Velkou Javořinu, kde můžete obdivovat nádherné výhledy na okolní krajinu.
 • Cyklotrasa č. 10 – Tato trasa vás provede podél řeky Moravy a nabídne mnoho zajímavých zastávek.
 • Cyklotrasa č. 12 – Tato trasa vás zavede do přírodní rezervace Pálava, kde se potkáte s nádhernou a jedinečnou faunou a flórou.

Výlety do přírody

Příroda okolo Tuřína je plná krás a zážitků. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od civilizace a načerpáte novou energii, můžeme vám doporučit následující výlety:

 • Hrad Děvičky – Tohle nádherné stavby se nachází nedaleko Tuřína a je oblíbenou destinací turistů.
 • Zámek Lednice – Tento krásný objekt je výmluvným důkazem o tom, jaké skvosty dokáže příroda a lidské ruce stvořit společně.
 • Zatopený lom Horní Moštěnice – Tento unikátní krajinný prvek vznikl z vytěženého písku a dnes slouží jako velice oblíbené místo pro koupání a odpočinek u vody.

Tuřín je skutečně ideálním místem pro cyklisty, turisty a milovníky přírody. Pokud hledáte klid a nádherné zážitky, neváhejte a vydejte se touto krásnou destinací.

Zdroj: Travel+Leisure


Tuřín – ideální destinace pro cyklisty

Nejlepší cyklotrasy v Tuříně

Tuřín a jeho okolí jsou tvořeny kopcovitým krajem, který nabízejí dokonalé prostředí pro cyklisty. V okolí Tuřína jsou nejlepší cyklotrasy:

 • Cyklotrasa přes vrch Beraní hora.
 • Cyklotrasa okolo Vodní nádrže Strážná.
 • Cyklotrasa okolo Lučního potoka.

Výlety do přírody v Tuříně

Pokud máte rádi přírodu, Tuřín nabízí množství nádherných míst, kam se můžete vydat na výlet na kole. K nejlepším výletům patří:

 • Výlet na horu Milešovka.
 • Výlet k lesoparku Lány.
 • Výlet ke skalám v Tisé.

zeleninova

Obec Tuřín – mimořádné místo pro relaxaci a odpočinek

Začátky obce Tuřín

Obec Tuřín se nachází v jižní části Moravy, poblíž města Vyškov. Její historie sahá až do 11. století, kdy se zde nacházelo těžiště východočeského pohraničí.

Turistické atrakce v obci Tuřín

V obci Tuřín najdete mnoho míst, které stojí za návštěvu. Můžete si projít krásnou přírodu v okolí, navštívit zdejší zámek, nebo se projet na koni po okolí. Pro milovníky historie zde existují muzea a historické památky.

Tradiční kuchyně obce Tuřín

Obec Tuřín je známá svou tradiční kuchyní, kde se podávají jen ty nejlepší místní suroviny. V místních restauracích si můžete vychutnat jedinečné pokrmy, které se připravují již po několik generací.

Pro bližší informace o obci Tuřín doporučujeme navštívit (Wikipedii).

vegetables

Tuřín – ideální destinace pro cyklisty

 • Nejlepší cyklotrasy
 • Výlety do přírody

Tuřín je perfektní místo pro všechny cyklisty, kteří hledají novou výzvu. Můžete si užít ty nejlepší cyklotrasy a výlety do přírody, které vám přinesou nezapomenutelné zážitky.

Kategorie – potraviny

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí!
☑️ Nejoblíbenější dieta za Akční cenu! VÍCE INFORMACÍ