|

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

Pokud hledáte nevšední zážitek a rádi byste prozkoumali krásy okolí Tuřína, určitě byste neměli vynechat záhadnou tichošlánskou trasu. Tento okruh vás zavede přes úchvatné scenérie, překrásné vodopády a mnoho dalších zajímavých míst.

Prozkoumat tuto trasu je velmi populární mezi turisty a milovníky přírody, kde můžete zažít neopakovatelnou atmosféru a odpočinout si od rušného života ve městě. Mnoho z vás se nejspíše ptá, proč se tato trasa nazývá tichošlánská. Tichošlánská je vlastně lokalita v okolí Tuřína, která je známa svým klidem a přírodou.

Během této trasy nemůžete minout populární místa jako je např. Tichošlánský vodopád, zřícenina hradu Tuřín, romantické údolí růží či malebnou vesničku Solná při Statedrách. Celá trasa vám nabídne pohled na nádherné scenérie, když projdete tichými lesy a nezvykle klidnými místy, kde není slyšet ani šum vodopádů.

Tato trasa je ideální pro klidné procházky, rodinné výlety a také turistiku. Pokud máte chuť na překrásnou přírodu a neopakovatelný zážitek, neváhejte a naplánujte si výlet na záhadnou tichošlánskou trasu v okolí Tuřína.

zelenina


Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

Úvod

Tichošlánsko je malebná oblast v okolí Tuřína, kterou obklopují vrcholky Súľovských vrchov. Tento kraj je známý svými malebnými scenériemi a krásnou přírodou. Kromě toho je zde také mnoho turistických tras, které Vám umožní vidět skryté kouty a tajemství této oblasti. Jednou z nejzajímavějších výletních tras v této oblasti je trasa, která spojuje Tuřín a Lipové Lázně.

Popis trasy

Trasa vede po lesních cestách a úzkých stezkách. Její délka je asi 12 km a převýšení dosahuje výše než 400 m. Turisti, kteří se vydají po této trase, mohou obdivovat krásnou přírodu a odpočinout si od ruchu města. Trasa prochází malebnými vesničkami a údolím potoka, kde se naskýtají nádherné výhledy na okolní kraj. Na konci trasy se turisté mohou zastavit v lázeňském městě Lipové Lázně, kde se nachází řada lázeňských domů a parků.

Zajímavosti na trase

Trasa spojuje několik zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je kaple svatého Václava v obci Tuřín, která byla postavena v roce 1883. Turisté zde mohou obdivovat nádherné fresky a kamennou křtitelnici. Další zajímavostí je Kamenný most v obci Podskalí, který byl postaven v roce 1912. Most je dlouhý 62 metrů a prochází přes řeku Súľovku.

Tipy na výlet po trase

Pro turisty, kteří se vydají po této trase, přinášíme několik tipů na zajímavá místa v okolí:

Závěr

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí poznat krásy přírody a odpočinout si od ruchu města. Trasa je relativně náročná, ale odměnou jsou nádherné výhledy na okolní krajinu a atmosféra malebných vesniček. Pokud máte rádi turistiku a přírodu, rozhodně neváhejte a vydajte se na tuto zajímavou trasu!


Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

Co to je za trasa?

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína je turistická trasa vedoucí tunelem a skalními městy.

Proč se jí říká záhadná?

Trasa se nazývá záhadnou díky tajemné atmosféře, kterou na vás může mít okolní krajina a tunelem vedoucí cestou.

Jaké jsou nároky na túru?

Náročnost tury závisí na výběru trasy. V některých úsecích jsou potřebné lezecké zkušenosti a zkušenosti s velmi náročnými cestami.

Je možné navštívit trasu s průvodcem?

Ano, je možné si objednat průvodce, který Vám rád poskytne další informace a zajišťuje správný průběh tury.

Je trasa vhodná pro děti?

Je to velmi náročná trasa, takže není vhodná pro děti. Doporučujeme turistům v dobré fyzické kondici a s dostatečnými zkušenostmi v horolezectví.

Je nutné zajistit si povolení k turistice?

Neznámé trasy musí být navštěvovány v souladu s příslušnou zákonodárnou úpravou. Je nutné mít povolení pro turistiku. V opačném případě hrozí sankce.

zeleninova

Long-tail keyword about Tuřín

Historie Tuřína

Tuřín je malá obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Historie Tuřína sahá až do 12. století, kdy se tu nacházela tvrz a opevněný hrad. V roce 1606 byl pak Tuřín prodán Olomouckému arcibiskupu a až do zrušení patrimoniální správy (1849) zůstal součástí arcibiskupského majetku.

Turistické atrakce v okolí Tuřína

Okolí Tuřína nabízí mnoho přírodních krás. Nejznámější z nich je přírodní park Rakovecké údolí. Tato přírodní rezervace je vyhlášená pro svou malebnou a nerovnoměrnou krajinu s množstvím strmých údolí a skalnatých útesů. Pro turisty jsou zde k dispozici různé turistické trasy a naučné stezky.

Více informací o Tuříně na Wikipedii


vegetables

Záhadná tichošlánská trasa v okolí Tuřína

  • Tichošlánská trasa je nevšední výlet pro milovníky přírody
  • Nachází se v malé obci Tuřín na Olomoucku
  • Trasa má délku 13 km a nabízí návštěvníkům krásné výhledy na okolní krajinný park
  • Putování začíná u kostela sv. Bartoloměje a vedou jižním směrem k městu Tovačov
  • Na trase se nacházejí tajemné kamenné stavby a skalní útvary
  • Návštěvníci mohou spatřit například Tichou rokli, Kamenný řád nebo Kamenitý vrch
  • Trasu tvoří rozmanitá krajina s lesy, skalami a vodními plochami
  • Procházet trasou je ideální samostatně nebo s průvodcem
  • Záhadná tichošlánská trasa určitě stojí za návštěvu, protože nabízí spojení přírody a mystérie

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky