|

5) Turistické tipy pro návštěvu Tuřína a okolí: cyklostezky, vodopády a termální lázně

Turistické tipy pro návštěvu Tuřína a okolí

Pokud hledáte ideální místo pro aktivní dovolenou, město Tuřín a jeho okolí nabízí nepřeberné množství možností. Mezi nejzajímavější patří cyklostezky, vodopády a termální lázně.

Cyklostezky: Tuřín a jeho okolí jsou rájem pro cyklisty. Můžete se prohánět po značených stezkách, které vedou krajinou plnou přírodních krás. Zajímavé trasy najdete například v okolí Pivovaru Tuřín nebo v blízkosti přehrady Kružberk.

Vodopády: Pokud máte rádi vodu, určitě nevynechejte návštěvu některého z vodopádů v okolí Tuřína. Nejnavštěvovanější jsou vodopády Býčí skála, které se nacházejí nedaleko obce Jánská.

Termální lázně: Pokud chcete po náročném dni relaxovat, zajeďte si do termálních lázní v nedalekých Lázních Bohdaneč. Lázně nabízejí bazény s teplotou vody až 40 °C a kromě relaxace můžete využít i širokou nabídku wellness služeb.

Přijďte se přesvědčit sami, že Tuřín a jeho okolí jsou opravdu skvělým místem pro dovolenou.

zelenina

Turistické tipy pro návštěvu Tuřína a okolí

Cyklostezky

V okolí Tuřína se nachází mnoho krásných cyklostezek, které jsou vhodné pro celou rodinu i zkušené cyklisty.

Jednou z nejoblíbenějších cyklostezek je trasa z Tuřína do obce Čejkovice. Tato trasa vás provede překrásnou krajinou Lednicko-Valtického areálu a kolem romantických zámků Lednice a Valtice.

Pro ty, kteří mají rádi větší výzvy, je určena trasa z Tuřína do Pálavy. Tato stupňovitá trasa vede přes Pálavské vrchy a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Vodopády

Že v Tuříně a okolí najdeme nádherné vodopády, ví málokdo. Vodopády jsou však skvělou příležitostí, jak se osvěžit a zároveň si užít krásy okolní přírody.

Jedním z nejoblíbenějších vodopádů v okolí Tuřína je Určický vodopád, který se nachází v těsné blízkosti obce Určice. Krásný vodopád nabízí návštěvníkům pěknou procházku a odpočinek v tiché přírodě.

Termální lázně

Po náročném dni na kole nebo po procházce krásnou okolní krajinou, si zasloužíte odpočinek a uvolnění. A k tomu jsou nejlepší termální lázně v Tuříně a okolí.

Nejznámější termální lázně v okolí Tuřína jsou v Loučné nad Desnou. Tyto lázně nabízí mnoho bazénů s termální vodou, sauny, masáže a další wellness procedury, které vás nabijí novou energií.

Chcete-li si užít krásy Tuřína a okolí v plné parádě, nenechte si ujít tyto tři turistické tipy. Výlet strávený na kole, návštěva vodopádu a relaxace v termálních lázních jsou zárukou toho, že si z pobytu odvezete nádherné zážitky.

Zdrojová stránka: Visit USA

Turistické tipy pro návštěvu Tuřína a okolí:

Cyklostezky

Pokud máte rádi cyklistiku, určitě neváhejte projet některou z cyklostezek v okolí Tuřína. Nejoblíbenější z nich je cyklostezka Podluží, která vás zavede přes krásné krajiny a zajímavá místa.

Vodopády

Pokud se chcete projít a užít si krásy přírody, navštivte některý z vodopádů v okolí Tuřína. Nejznámějším z nich je vodopád Biskupská kupa, který patří mezi největší vodopády na Moravě.

Termální lázně

Pokud si potřebujete odpočinout a načerpat novou energii, určitě navštivte některé z termálních lázní v okolí Tuřína. Nejznámější z nich je lázně Luhačovice, které nabízejí širokou škálu wellness procedur a relaxačních aktivit.

zeleninova

Turistika v Tuříně

Co si zabalit na výlet do Tuřína?

Pokud se chystáte na výlet do malebného města Tuřína, budete potřebovat dobré turistické vybavení. Nejlepší je zvolit pohodlné trekové boty, batoh a dostatek vody a jídla. K dispozici jsou zde krásné trasy a přírodní památky, jako například Pekelný kopec.

Historie Tuřína

Tuřín se nachází v okrese Brno-venkov a má dlouhou historii. Byl založen již v 13. století a v průběhu let procházel mnoha změnami. Město má řadu památek, jako například zámek a kostel sv. Mikuláše.

Navštivte zámek v Tuříně

Jednou z největších turistických atrakcí v Tuříně je návštěva zámku. Původně byla budova zámku postavena v renesančním stylu, následně prošla barokní úpravou a nakonec byla přestavěna v roce 1830 v empírovém stylu. Momentálně se zámek nachází v rekonstrukci, ale i tak stojí za to ho navštívit.

Výlet do okolí Tuřína

Pokud máte dostatek času, můžete se vydat na výlet do okolí Tuřína. V blízkosti se nachází například přírodní památka Suchý žleb, která láká turisty svými mohutnými skalními stěnami. Další výletovou destinací může být rozhledna na Pekelném kopci, odkud se naskýtá krásný výhled na okolní krajinu.

Pokud chcete získat více informací o Tuříně, navštivte Wikipedii.

vegetables

Turistické tipy pro návštěvu Tuřína a okolí:

  • Cyklostezky
  • Vodopády
  • Termální lázně

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář