|

CO dnes dělat v Tuříně: Turistické tipy na výlety a zážitky v okolí

CO dnes dělat v Tuříně: Turistické tipy na výlety a zážitky v okolí

Pokud hledáte místo, kde se dnes můžete vydat na výlet plný zážitků, jste na správném místě! Tuřín a jeho okolí nabízejí mnoho zajímavých turistických tipů, které jistě potěší jak náročné cestovatele, tak i rodiny s dětmi.

Pro milovníky přírody je v okolí Tuřína mnoho možností, jak si užít krásy okolního krajinného rázu. Zážitkem pro všechny věkové kategorie je například procházka na zříceninu hradu Pernštejn, který se nachází v obci Nedvědice nedaleko Tuřína a patří k nejvýznamnějším památkám na Moravě.

Dalším zajímavým cílem pro výlet v okolí Tuřína je proslulá Moravská Třebová, město s bohatou historickou minulostí, které nabízí spoustu kulturních akcí a krásných památek, jako je např. kostel sv. Jakuba nebo zámek. U romantické přehrady Slezská Harta, která se rozprostírá na ploše více než 2 200 ha, si zase můžete užívat aktivního odpočinku v podobě cykloturistiky, pěší turistiky, plavby lodí nebo rybaření.

Nakonec nezapomeňme také na kulturní nabídku Tuřína samotného, kde se konají různé kulturní akce a festivaly. Například každý rok se tu koná tradiční Vinařská stezka či Velikonoční jarmark.

Tak na co ještě čekáte? Vyrazte s námi objevovat krásy Tuřína a jeho okolí!

zelenina

CO DNES DELAT V TURINE: TURISTICKE TIPY NA VYLETY A ZAZITKY V OKOLI

1. Navstivte hrad Turin

Prvni tip na vylet v okoli Turine je navstivit mistni hrad. Hrad Turin stoji na hore nad obci a ma krasny vyhled na okolni krajinu. Muze se po nem volne prochazet, nebo si objednat pruvodce, ktery vam rady a zajimavosti o historii hradu povida.

2. Projdete se po okoli

Okoli Turine je pry plne krasnych cest a stezek, ktere stoji za prochazku. Muzete se projet na kole, nebo si jen tak projit lesy a lukami kolem obce. Vyberte si trasu, ktera vas nejvice zaujme a zazijte prijemny den venku na cerstvem vzduchu.

3. Navstivte pamatky v okoli

V okoli Turine najdete nekolik zajimavych historickych pamatek, ktere muze byt zajimave prozkoumat. Napriklad v nedalekem meste Plzen najdete Prazskou brana, ktera byla postavena v roce 1791 a prinesla mesto do jednoho z nejznacnejsich mest Ceskeho královstvi.

4. Vyrazte na nákupy

Pokud mate radi nakupovani, muzete vyrazit do nejblizsiho nakupniho centra. V Plzni najdete napriklad OC Olympia, kde najdete mnoho obchodu s oblecenim, elektronikou nebo kosmetikou.

5. Navstivte kulturni akci

V okoli Turine je rada ruznych kulturnich akci jako jsou koncerty, divadelni predstaveni nebo vystavy. Zkontrolujte si, zda se v oblacne dni nekde v okoli nekoná neco zajímavého a vyrazte na to.

Zaver

Turin a jeho okoli nabizi mnoho aktivit, ktere stoji za to vyzkouset. Od navstevy historickych pamatek po prochazky po prirode ci kulturni akce. Prozkoumejte okoli, objevte nove situace a uzijte si volne dny venku na cerstvem vzduchu.

(Odkaz na zajimavy clanek o Turine: https://www.tripadvisor.com/Tourism-g187826-Turin_Province_of_Turin_Piedmont-Vacations.html)

Často kladené dotazy: CO dnes dělat v Tuříně

Kde najít turistické tipy na výlety v okolí Tuřína?

Naše stránky nabízí spoustu užitečných informací o místních turistických atrakcích a tipy na nezapomenutelné výlety v okolí Tuřína. Můžete se nechat inspirovat návštěvou krásných zámků, muzeí a galerií, nebo se projet na kole po okolních krajích.

Co dělat v Tuříně, když prší?

I kdyby venku pršelo, v okolí Tuřína se najde spousta zábavy i pro deštivé dny. Navštivte třeba místní aquapark nebo se projděte po některé z kulturních památek a zapojte se do zajímavých programů a workshopů.

Jsou v okolí Tuřína nějaké sportovní aktivity?

Určitě! Okolí Tuřína nabízí spoustu příležitostí k aktivnímu vyžití. Můžete si naplánovat pěší turistiku s krásnými výhledy na krajinu, projet se na kole či jízdu na koni. Pokud máte rádi adrenalin, v okolí najdete také několik míst vhodných pro horolezectví a adrenalinové sporty.

zeleninova

Historie města Tuřín

První zmínky o městě

První zmínkas o Tuříně pochází z 13. století. Město se v té době rozvíjelo jako obchodní centrum a díky své výhodné poloze při obchodní stezce mezi Brnem a Olomoucí se stalo důležitým místem obchodu.

Kulturní a historické památky města

V Tuříně lze nalézt mnoho historických památek, jako například kostel sv. Víta nebo zámek, který byl vystavěn v 16. století. Kromě toho zde najdete i zajímavé muzeum, které dokumentuje historii města.

Turistické atrakce v okolí

Okolí města Tuřín je plné přírodních krás a turistických tras. Velmi populární je například vodní nádrž Plumlov, která přiláká mnoho vodních sportovců. Kromě toho se zde nachází i národní přírodní rezervace Litovelské Pomoraví.

Pro více informací o městě Tuřín, můžete navštívit stránku Wikipedie.

vegetables

Turistické tipy na výlety a zážitky v okolí Tuřína

  • Navštivte zámek Kunín a objevte jeho bohatou historii.
  • Pro milovníky koupele se nabízí termální koupaliště v nedalekém městě Lipník nad Bečvou.
  • Výlet na nejvyšší horu Beskyd, Lysou horu, je pro výkonné turisty příjemnou výzvou.
  • Malebné údolí řeky Bečvy nabízí možnost cyklistických výletů a pikniků.
  • Atraktivní turistickou lokalitou v okolí Tuřína je také hrad Brumov.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky