|

Kdy se dají para ořechy sklízet a jak je správně skladovat?

Kdy se dají para ořechy sklízet a jak je správně skladovat?

Para ořechy, také známé jako mokré ořechy, jsou sklízeny až v září, kdy se na stromech zbarví zelená skořápka na hnědou. Je důležité nečekat až do pozdního podzimu, protože ořechy mohou vypadnout zevnitř skořápky a to je známkou, že jsou přezrálé.

Když je čas na sklizeň, je nutné ořechy co nejrychleji sundat ze stromů, aby se nedostaly do kontaktu se zemí nebo vlhkým prostředím. Poté se očistí od skořápky a nechají se uschnout na suchém místě po dobu jednoho až dvou týdnů.

Když jsou ořechy suché, je nejlepší je uskladnit v uzavřených nádobách s dostatkem prostoru pro cirkulaci vzduchu. Skladovat je lze při teplotě od 0 do 15 stupňů Celsia, nejlépe v tmavém a suchém prostředí. To udrží ořechy čerstvé až do příští sklizně.

ořechy
Kdy se dají para ořechy sklízet a jak je správně skladovat?

Kdy se dají para ořechy sklízet?

Para ořechy jsou plody ořešáku jedlého, které jsou sklízeny v období od poloviny září do poloviny října. Při sklizni se používají speciální stroje, které sbírají plody ze země pod stromy.

Jaké jsou podmínky pro sklizeň para ořechů?

Podmínkou pro sklizeň para ořechů je suché počasí. Pokud jsou plody mokré, mohou snadno zahnít a ztratit na kvalitě. Důležité je také správně vybrat dobu sklizně, aby plody byly co nejvíce zralé.

Jak je správně skladovat?

Para ořechy je možné skladovat v suchém a chladném prostoru při teplotě mezi 0 a 7 °C. Plody je dobré uskladnit v papírových nebo textilních sáčcích, které umožní průchod vzduchu. Neskladujte je v uzavřených plastových obalech, kde by mohly začít plísnit. Pokud máte v plánu skladovat je na delší dobu, můžete je zamrazit. V mrazničce vydrží až 6 měsíců.

Zdroj:

Tento článek je inspirován článkem na Good Housekeeping.
Kdy se dají para ořechy sklízet a jak je správně skladovat?

Kdy se sklízí para ořechy?

Para ořechy se sklízejí obvykle na podzim, když je plod zralý. Většinou bývá to kolem října a listopadu. Je důležité počkat, až se plody samy spustí z ořešáku, protože tak jsou nejlepší na chuť a snadněji se odšťavují.

Jak správně skladovat para ořechy?

Aby para ořechy vydržely co nejdéle, je nutné je správně skladovat. Pokud se plody zorají, je třeba je nejprve dobře vysušit, a to při teplotách okolo 20 °C. Poté se uloží do uzavřených nádob, třeba sklenic či kovových krabic, které se skladují na suchém a chladném místě. Nevhodné je ukládat plody na vlhkém místě, jelikož by mohly začít plísnit. Optimální teplota pro skladování para ořechů je kolem 5 až 10 °C.

zeleninova

Skvělé vlastnosti para ořechů

Význam para ořechů pro zdraví

Para ořechy jsou plné zdravých tuků a antioxidantů, což je dělá vynikající volbou pro každého, kdo se snaží udržet zdravé srdce a snížit riziko vzniku některých typů rakoviny.

Navíc, para ořechy obsahují velké množství důležitých minerálů, jako je hořčík, který pomáhá udržovat zdravé kosti a zuby, a také zlepšuje náladu a snižuje stres.

Jak můžeme použít para ořechy v kuchyni?

Existuje mnoho způsobů, jak můžeme začlenit para ořechy do naší kuchyně. Můžeme je přidat do salátů, smoothies nebo jogurtů nebo použít jako ingredience při pečení.

Další možností je použití para ořechů k výrobě skvělého domácího másla. To je skvělá volba pro ty, kteří se snaží omezit svou konzumaci laktózy nebo lepek.

Pokud chcete vyzkoušet více receptů s para ořechy, navštivte prosím Wikipedii, kde najdete mnoho dalších skvělých nápadů na použití této vynikající ořechové oříškové plodiny.

orisky

Kdy se dají para ořechy sklízet a jak je správně skladovat?

  • Para ořechy se sklízejí v září a říjnu
  • Je důležité, aby byly sklizeny zcela zralé
  • Nejlepší je je sbírat po padlých ořeších pod stromem
  • Pro skladování je důležité oprašit ořechy a usušit je na slunci nebo na teplém místě bez přímého slunce
  • Ořechy lze skladovat v suchu a chladu při teplotě mezi 0-5 °C
  • Lze je také skladovat v mrazničce po dobu až 12 měsíců

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky