Feminus – recenze a zkušenosti. Nízká hladina estrogenu je pro ženy snad tím největším strašákem. Každá z nás by chtěla zůstat krásná, plná energie a zachovat si ten správný mladistvý elán i do pozdního věku. Bohužel naše tělo klade jakýmkoliv plánům do cesty řadu překážek. Příroda si myslí, že když už nemůžeme počít a porodit dítě, že jsme nějak méněcenné a vlastně se o nás nemusí tak moc starat. Ovšem pokud jí nakouknete pod pokličku, zjistíte, že má pro nás v zásobě zároveň i spoustu šikovných berliček, které si umí s nedostatkem estrogenu při menopauze skvěle poradit.

Proč se dnes menopauza tak řeší? Jde především o to, že jí každoročně prochází mnohem více žen, než v minulých letech. Zatímco ve středověku se řada žen menopauzy ani nedožila, dnes se odhaduje, že zhruba čtvrtina žen na celém světě již v tomto období je. Dožíváme se delšího věku, ale je náš život stejně kvalitní? Může být, pokud dáme přírodě šanci, aby napravila to, co na nás napáchala. Nechceme po ní přece, aby nám dovolila mít děti skláněje se nad hrobem. Ale trochu toho štěstí v podobě menších dopadů menopauzy bychom si přece zasloužily, ne?

Feminus - recenze a zkušenosti

Menopauza a co to vlastně je

Není to nemoc. To je třeba zdůraznit, i když se o menopauze alias klimaktériu tak často mluví. Naopak, jde o zcela přirozený proces, odehrávající se v ženském těle. Menopauzou se nazývá období, v němž dochází k nevratným změnám v rozmnožovací a hormonální soustavě. Ovšem nenechte se mýlit, tyto změny zasahují celý organismus ženy a někdy mohou vést i k velmi vážným stavům v podobě klimakterického syndromu.

Menopauza není jen ztráta menstruace. Ve skutečnosti jde o souhrnný název období, v němž dochází k vyhasínání funkce vaječníků uvnitř těla, což s sebou nese samozřejmě i pokles estrogenu v organismu. Někdy je také klimaktérium používáno jako souhrnný pojem pro celý tento čas, zatímco menopauza označuje stav, kdy žena již nejméně rok nedostala menstruaci

Obvykle se menopauza projevuje mezi 45. – 55. rokem věku, ale výjimkou není ani její opravdu brzký nástup, třeba už okolo 25. roku věku. Tato raná menopauza ovšem vždy vyžaduje zásah lékaře. Její projevy leckdy nelze úplně zvrátit, ovšem i velké zmírnění může být pro pohodlí ženy opravdu významné.

Náš tip: Rovněž známe období známé jako premenopauza. Jde o stav, kdy sice ještě menstruace probíhá, ovšem hormonální změny v těle začínají být nevratné. Mnoho žen ji však u sebe nepozná. Netuší, že za jejich podrážděností, nespavostí a ztrátě chuti na sex, není např. stres ale snižující se hladina estrogenu v jejich organismu. Přijdou tak o šanci celý proces zpomalit těmi správnými prostředky.

Menopauza a její příznaky – týká se i vás?

I když je menopauza něco, o čem podvědomě víme a potají očekáváme, kdy se dotkne i nás, ve skutečnosti je řada jejích příznaků tak nespecifických, že dokud se nejméně na rok nerozloučíme s menstruací, nemůžeme si být jisté, zda právě u nás probíhá nebo ne.

Příznaky menopauzy lze v zásadě rozdělit do tří skupin. Do první skupiny patří ty typické (návaly horká, suché sliznice apod.), do druhé všechny druhy bolestí, které se k nedostatku testosteronu v těle váží (a že je jich opravdu požehnaně) a třetí skupinu tvoří příznaky nespecifické, ovšem stejně důležité.

Pojďme si nyní představit ty nejvýznamnější zástupce všech tří skupin. Možná budete nepříjemně překvapeny tím, co všechno ve vašem těle může menopauza spustit.

Náš tip: Příznaky je třeba vždy vyhodnocovat komplexně. Jeden sám o sobě vůbec nic neznamená, ovšem pokud se jich vyskytne více najednou, je menopauza rozhodně významným faktorem, nad kterým byste se měly zamyslet a konzultovat ji i se svým lékařem. Jedině on může potvrdit pokles hladiny estrogenu v krvi a vyřknout tak definitivní verdikt.

Typické příznaky menopauzy

Hlavním příznakem blížící se menopauzy je nepravidelná menstruace – to asi není třeba rozporovat. Tento problém se obvykle objevuje kolem 45. roku. Po nějaké době pak menstruace zmizí úplně. Ovšem ne vždy jsou tyto varovné signály k dispozici. Některým ženám vymizí menstruace opravdu z ničeho nic.

Nepřehlédnutelný je také pokles libida. Menší touha po sexu u žen v menopauze častou souvisí s nepříjemnou vaginální suchostí. Ztráta správné hydratace sliznic je důsledkem hormonálních změn, jež se v našem těle odehrávají.

Většina žen v tomto období také bojuje s tzv. návaly horka. Jde o náhlý pocit stoupající teploty v těle, doprovázeného zarudnutím kůže, zejména na obličeji a trupu. Návaly horka jsou reakcí menopauzálního organismu na pokles hladiny estrogenu v krvi. Mohou se vyskytnout i v noci, poté dochází také k nadměrnému pocení, což pro mnoho žen znamená značné nepohodlí.

A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na nepříjemné výkyvy nálad, jež špatně snáší zejména naše okolí.

Takže si to shrňme:

 • nepravidelná menstruace
 • menší touha po sexu u žen
 • návaly horka
 • nepříjemné výkyvy nálad

Příznaky menopauzy – bolest

Další nepříjemná stránka menopauzálního období. Obvykle tušíme, že se v tomto čase mnoho žen potýká s nepříjemnou bolestí prsů a dělohy. Ovšem málokdo ví, že běžnými problémy jsou také bolesti hlavy, svalů, kloubů a šlach.

Ale to není všechno. Zaznamenat lze také pálivou bolest na jazyku nebo v ústech. Ovšem k dutině ústí se pojí celá další řada typických příznaků menopauzy:

 • krvácení dásní
 • pachuť v ústech
 • nevábný dech

A zapomenout nesmíme ani na gastrointestinální nemoci (např. plynatost, poruchy trávení a nevolnost ) a samozřejmě ani na kožní symptomy (svědění kůže, pocit jakoby po nás něco lezlo nebo nás lechtalo). A nechybí ani změny ve vzhledu kůže, jež jsou důsledkem snížení hladiny kolagenu v našem těle. Pokožka se ztenčuje a vypadá suchá a šupinatá, čímž ztrácí svůj mladistvý vzhled. Snadněji se na ní také tvoří vrásky.

Nespecifické příznaky menopauzy

Snížení hladiny hormonů během menopauzy může rovněž vést k mnoha nepříjemným onemocněním a změnám v organismu žen.

Zvláště závažnými příznaky menopauzy jsou: přetrvávající únava a problémy se spánkem

Hned v závěsu za nimi stojí potíže s koncentrací a poruchy paměti. U žen se také mohou vyskytnout:

 • závratě
 • mdloby
 • problémy s rovnováhou

A beze změn rozhodně nezůstává ani náš vzhled. Vlasy ztrácejí na síle a jsou křehčí. Začínají šedivět. Snížení hladiny estrogenu v těle přispívá k nepříjemnému nárůstu tělesné hmotnosti, což mnoho žen donutí upravit jídelníček. Zhoršuje se také stav nehtů (lámou se, ztrácejí lesk) a mění se i tělesný pach – spotřeba deodorantů se zvyšuje.

suk2

Z psychických potíže se mohou objevit deprese a úzkost (často souvisejí se ztrátou fyzické atraktivity). Přímé dopady na zdraví pak má i celá řada fyzických onemocnění: močová inkontinence, nadýmání břicha a často i zhoršení symptomů přetrvávající alergie. U některých žen se dokonce může alergie v menopauzálním období objevit úplně poprvé. Známý je také fakt, že po několika letech od poslední menstruace začínají být ženy náchylnější k řídnutí kostí – odborně osteoporóze.

Málokdy se všechny příznaky vyskytují najednou. Spíše jde o soubor drobných náznaků, z nichž si jen informovaná žena doslova složí svůj aktuální zdravotní stav jako puzzle. Lékař bývá spíše zasvěceným průvodcem, i když to také nemusí platit vždy. Sama jsem se o tom přesvědčila.

Kde koupit Feminus – nabídne pomocnou ruku, když tápete

Když jsem navštívila svou ženskou lékařku s tím, že mám podezření na menopauzu (ve věku 46 let se není čemu divit), vlastně mě skoro ani neprohlédla. Odbyla to povinným vyšetřením a konstatováním, že budu mít asi pravdu. A když jsem se ptala na nějakou pomoc, vyjmenovala mi tři názvy přípravků, s jejichž letáčky jsem se potkala už předtím v čekárně. Ale prý se s tím stejně nedá nic moc dělat. Je to prostě přirozené.

Nechápala jsem to. Moje vždy sdílná a ochotná lékařka mě najednou odbude několika slovy? To opravdu všichni přistupují k menopauze tahle? To už jsem opravdu méněcenná jen proto, že už nemůžu rodit děti?

Očekávám snad příliš, když si dovolím ptát se a chtít na své otázky odpovědi? Vážně jsem čekala, že mi k těm preparátům ještě něco poví, vysvětlí jejich výhody a nevýhody a třeba i přidá osobní zkušenost (moje gynekoložka je starší než já), ale nic z toho s nestalo Byla jsem jen pozvána zase za rok na kontrolu. Hotovo, tečka.

Nezbylo mi, než začít pátrat na vlastní pěst. Upřímně, nic z toho, co jsem si našla k těm doporučeným lékům (letáčky jsem si poctivě odnesla z lékárny) mě nijak nenadchlo. Já, která se stravuji maximálně zdravě, cvičím a vůbec si dávám pozor, bych teď měla do sebe cpát takovou chemii? Tak to ani náhodou.

Naštěstí netrvalo dlouho a díky četným diskuzím a recenzím (vesměs pozitivním) mi padl do oka právě Feminus. Zaujal mě zejména svým přírodním složením a také tím, že je ryze český, vyvinutý českou firmou a pro české ženy. Bere v úvahu specifika naší stravy a kromě bylinek, s prokazatelnými účinky na symptomy menopauzy, dodává i vitamíny, jež jsou pro ženy nezbytné. A bylo toho víc…

Feminus diskuze – harmonie a vášeň

Pokud bych měla jmenovat dva své hlavní problémy, pak to byly určitě ony obávané výkyvy nálad (díky nimž jsem si leckdy už ani nepřipadala jako žena) a pak rozhodně ztráta chuti na sex. Zatracené estrogeny – copak s tím opravdu nejde nic dělat?

Já ještě nechci opustit svůj mladický život. Ale kde na něj mám brát energii? A chci pečovat také o svůj imunitní systém a vůbec o všechno ostatní. Chci být zase krásná.

A jak mi s tím může pomoci právě Feminus? Jde o čistě přírodní vitamíny pro ženy, obsahující navíc extrakty z tradičně využívaných bylin. Právě tyto bylinky se starají o energii a vitalitu, dodávají organismu ztracenou rovnováhu a bojují i za ztracené libido. Přihlédneme-li ke všem těm příznakům, jimiž se projevuje počáteční menopauza, není divu, že Feminus si chválily i ženy mnohem mladší. Něco takového bychom totiž chtěly všechny – ale jak toho docílit, když po návratu z práce máme leckdy sotva čas na horkou sprchu a hrnek kafe k večernímu filmu? Není divu, že občas potřebujeme chytit druhý dech, a právě šikovně zvolené bylinky a vitamíny nám v tom mohou významně pomoci.

Ke zdravému životnímu stylu přírodní doplňky stravy prostě patří. Nejde o žádné zázračné pilulky, nýbrž o preparáty, které pozitivní změny navozují v našem organismu postupně. Účinky se tedy nedostavují po dnech, ale spíše po týdnech až měsících. Ovšem na druhou stranu přetrvají opravdu dlouho. A navíc opravdu kvalitní přírodní preparáty, mezi které se řadí i Feminus, nemají na náš organismus žádný negativní účinek. Nemusíte se tedy bát nepříznivých vedlejších účinků ani průšvihu ve chvíli, kdy ho budete muset z jakýchkoliv důvodů přestat užívat. Zatímco klasické léky na menopauzu si sebou řadu negativních účinků přinášejí a při náhlém vysazení není výjimkou ani abstinenční syndrom, přírodní doplňky stravy jsou v tomto ohledu zcela bezpečné.

Feminus cena – co všechno vlastně umí?

„Na českém trhu je velké množství doplňků stravy pro ženy, ale když jsme hledali opravdu kvalitní přípravek pro vlastní využití, byli jsme zklamáni. Chyběl nám komplexní produkt pro všechny ženy. Mnoho produktů sází na jednotlivé extrakty z rostlin bez podpory vitamínů a minerálů. A protože už máme zkušenosti s výrobou a prodejem doplňků stravy, rozhodli jsme se vyrobit vlastní produkt. Silný a účinný,“ to nejsou moje slova, ale důvod, proč vlastně Feminus vznikl. Takto o něm mluví jeho tvůrci a já jim nemohu dát než za pravdu.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

A samotné účinky? U těch bude asi nejlépe, pokud je shrnu do tohohle přehledného seznamu:

Feminus – účinky:

 • zvyšuje energii a libido
 • pozitivně působí na nervovou soustavu
 • zajišťuje správnou hladinu ženských hormonů
 • posiluje imunitní systém
 • zmírňuje únavu
 • zlepšuje koncentraci

Jde o vskutku pestrou paletu možných pozitiv. A co za tím stojí? Přece jeho komplexní a vyvážené složení, které v sobě kombinuje přednosti českých bylinek s těmi nejlepšími exotickými. Dnes už to totiž máme v léčbě nejrůznějších obtíží mnohem širší možnosti, než měli naši předkové. Můžeme totiž čerpat z bohatého fondu světových bylinek i znalostí, k nimž předcházející generace jednoduše neměly přístup. A Feminus umí výhody obou těchto přístupů skloubit opravdu skvěle. A jaké je tedy jeho složení?

Feminus - recenze a zkušenosti

Neomezila jsem se jen na pouhé zkopírování příbalového letáku. Mnohem více mě totiž zajímá, co jednotlivé složky tzv. umí. Tak se na to pojďme podívat společně.

Feminus – složení

 • řeřicha peruánská (maca peruánská)
 • indický ženšen (vitánie snodárná)
 • kotvičník zemní
 • muira puama
 • extrakt z kakaa (Theobroma Cacao)
 • andělika čínská
 • damiána pravá
 • vitamín C
 • vitamín E
 • vitamín B6
 • vitamín D3
 • vitamín B12
 • zinek

Obsa jednotlivých látek (informace z webu distributora):

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)200 mgIndický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)150 mgKakao – extrakt100 mgKotvičník zemní100 mgMuira puama (Voňatec vejčitý)100 mgAndělika čínská (Dong Quai)60 mgDamiána pravá (Pastala roztroušená)50 mgVitamin C80 mgVitamin E2,5 mgVitamin B61,2 mgVitamin D325 μgVitamin B1210 μgZinek15 mgObsah v denní dávce. Denní dávka jsou dvě tablety

Jde o tzv. synergické složení, při němž se jednotlivé složky vzájemně podporují ve svém působení a tím se jejich účinky ještě násobí. Je to stejné jako třeba se vstřebáváním vitamínů – např. vitamín D potřebuje tuky, abychom ho využili opravdu naplno. A o mnoha složkách přípravku Feminus to platí také.

Nejsilnější pětka od Feminusu – řeřicha peruánská, indický ženšen, kotvičník zemní, muira puama a extrakt z kakaa

Pokud bychom měly jmenovat složky, které toho ženám v menopauze mohou přinést nejvíce, byly by to právě tyto: řeřicha peruánská, indický ženšen, kotvičník zemní, muira puama a extrakt z kakaa. Pojďme si jejich účinky rozebrat pěkně podrobně.

Řeřicha peruánská je ne nadarmo nazývána životabudičem. Už odpradávna se přidávala do afrodiziakálních směsí a svým uživatelům dokáže pomoci i při získávání fyzické a psychické síly a odolnosti

Indický ženšen se využívá při léčbě mnoha závažných nemocí – od astma až po cukrovku. Zvyšuje plodnost, takže je velmi významný v oblasti sexuality A dodnes se využívá rovněž jako omlazující tonikum.

Kotvičník zemní dobře známe i od nás. Zvyšuje totiž hladinu testosteronu, ovšem uplatňuje se i jako léčivá rostlina (ne nadarmo ho dnes najdeme v řadě doplňků stravy). Bývá označován i za přírodní viagru, má močopudné účinky a rozšiřuje cévy.

Muira puama je dalším oblíbeným přírodním afrodiziakem. Můžete ji znát také pod názvem amazonská viagra. Kromě sexuální oblasti se používá i pro řešení psychických problémů. Lidová medicína ji předepisuje, na deprese, nervozitu a strach.

Extrakt z kakaa – že je v přípravku Feminus jen pro chuť? Ale vůbec ne. Málokdo ví, že kakao obsahuje množství antioxidantů, stejně jako vitamíny a minerály. Působí jako afrodiziakum, stimuluje organismus a dokáže redukovat ukládání tuků v těle.

Kromě těchto extraktů neobsahuje Feminus žádné chemické ani jiné látky, což ho řadí na důležité místo mezi všemožnými doplňky stravy. Pokud vám tedy není jedno, co svému tělu dáváte, bude pro vás perfektní volbou.

Feminus hodnocení – recenze a zkušenosti

A jak jsem nakonec s užíváním Feminusu dopadla já? Určitě vás příliš nepřekvapím, když řeknu, že ho mám v kabelce pořád. Může se totiž užívat dlouhodobě bez jakýchkoliv negativních účinků. Ale abych byla upřímná, první týden to s ním vypadalo bledě. Vím, že od přírodních přípravků nesmím čekat zázraky, ale mohla by se dostavit alespoň nějaká změna, že?

V druhém týdnu mi připadalo, že už nejsem tak protivná a vůbec víc v pohodě. Ale to zvládne i kdejaké placebo, takže pořád nic významného. Ovšem od třetího týdne dál to bylo jasné. Rozhodně je to s mou menopauzou lepší. Hlava mě už skoro nebolí, návaly horka ustupují (byť úplně nezmizely dodnes) a s chutí na sex je to také lepší a lepší. Tam dole je to taky rozhodně lepší, než to bývalo, přesto jsem se však nevyhla nákupu lubrikačního gelu, což mimochodem doporučuju. Ale je to spíš jen taková jistota Pokud ho náhodou s manželem někde zapomeneme, nejde o žádnou katastrofu, jen je třeba trochu víc zapracovat na předehře

A co víc, se svojí pozitivní zkušenostní rozhodně nejsem jediná. Podívejte se, jak si Feminus chválí i jiné ženy:

——————————————–

Po měsíci užívání přípravku FEMINUS se mi návaly horka omezily asi na 2x za den. Tyto příznaky menopauzy jsou velmi nepříjemné a proto jsem s přípravkem velmi spokojená.

Jana Horáková,  50 let

Na FEMINUSU se mi líbilo složení, které by mělo celkově vyladit organismus. Začínala jsem se v noci potit, po 14 dnech užívání to přestalo, celkově jsem víc v pohodě, myslím, že mi FEMINUS opravdu pomáhá, doporučuji.

Wendy,  50 let

FEMINUS jsem si vybrala, protože je to přírodní preparát a neobsahuje hormony. Cítím na sobě, že mám více energie a jsem po něm méně unavená. Není moc drahý a jedná se o český produkt. Tento výrobek bych doporučila každé ženě, které jsou v období přechodu.

Jana,  54 le

—————————————————

Feminus v lékárnách

Český produkt, spousta účinků – bezpečné užívání. Co ještě si přát víc? Snad jen přívětivou cenu a tu vám Feminus nabídne také. Na to bych skoro zapomněla. Jedno balení stojí jen 569 Kč, což je báječných 18 Kč na den. Objednává se přes internet a poštovné ani nic dalšího se neplatí. Mně to přijde super, když uvážím, co všechno mi do života přinesl. A co vám?

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

Feminus

569

9.8

Feminus


9.8/10

Plusy

 • Kladné ohlasy napříč internetem
 • Český přírodní produkt
 • Nízká cena

Mínusy

 • K dostání jen na internetu


Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Jana Květoňová
Jana Květoňová

Mám ráda přírodu, pohyb a vše, co je zdravé. Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a seznámím vás s novinkami, které mě osobně zaujaly. I když léta zastavit nelze, věřím, že zpomalit ano.