Proč nás trápí váčky pod očima a jak se jich zbavit?

Zlobí vás nevzhledné váčky pod očima, které vám zbytečně přidávají roky navíc? Nebo máte třicítku na krku a chtěli byste se jim zcela vyhnout? Máme pro vás hned několik tipů, jak se váčků efektivně zbavit nebo předejít jejich vzniku a navíc vám vysvětlíme, proč nás tento oční problém tak často trápí.

Jak vznikají vaky pod očima?

Váčky, vaky nebo pytle. To jsou nejčastější označení pro velice rozšířený problém v oblasti očí, který trápí většinu žen – ale také mužů – po třicítce. Hlavní příčinou bývá ztráta pružnosti, tedy elasticity, a zároveň také oslabení tkání právě v oblasti kolem očí. V těchto tkáních se pak hromadí tekutina a dojde ke vzniku otoků, které vytvoří nevzhledné pytle pod očima. Často však mohou vznikat také v důsledku onemocnění či zdravotních potíží, v důsledku alergií a při zadržování vody v těle. Nebo mohou být nepříjemným znakem špatné životosprávy a nadměrného stresu.

Pytle pod očima – odstranění či zmírnění

Pokud i vás trápí nehezké váčky pod očima, je nejvyšší čas s nimi efektivně zatočit. Pokud je jejich příčinou onemocnění, je samozřejmě nejdůležitější především zlepšit svůj celkový zdravotní stav. Ať už je ale důvod jejich vzniku jakýkoliv, s našimi tipy můžete tento nepříjemný oční problém zmírnit či zcela eliminovat.

Ačkoliv se nám to lehce říká, přestaňte se stresovat a dopřejte si zasloužený odpočinek. Únavu a stres mají totiž vaky pod očima velmi rády. Stejně tak, jako špatnou životosprávu. Snažte se tedy vyhýbat alkoholu, kouření i dlouhému flámování. Zároveň se snažte dodržovat pitný režim a svému tělu dodejte dostatek železa a vitamínů. Co dále vám může v boji s váčky pomoci?

  • Kvalitní oční krémy či kosmetika a jejich správné používání
  • Omezte sůl a příjem sodíku, zabraňte zavodnění organismu
  • Používejte chladivé obklady – plátky okurky, vychlazené pytlíky od černého čaje
  • Vyzkoušejte zábavnou obličejovou jógu nebo masáž
  • Odličujte se a čistěte pokožku před použitím kosmetiky

Někdy se ovšem pytle pod očima mohou stát tak zásadním problémem, že nás ani přes veškerou snahu nemine operace očních víček, tzv. blefaroplastika. Určitě se však nemusíte bát, nejedná se o náročný zákrok a odměnou pro vás bude nejen mnohem mladší vzhled, ale i konec unaveným či slzícím očím.

Podobné příspěvky