|

Vlašské ořechy v kuchyni – recepty na lahodné a zdravé pokrmy

Vlašské ořechy v kuchyni – recepty na lahodné a zdravé pokrmy

Vlašské ořechy jsou skvělou přísadou do mnoha receptů. Navíc jsou velmi zdravé. Obsahují vitaminy a minerály, které jsou pro naše tělo velmi důležité. V této části najdete několik receptů, jak s nimi můžete vařit lahodné a zdravé pokrmy. Pokud máte rádi ořechy, určitě si pochutnáte.

Recepty na lahodné a zdravé pokrmy s vlašskými ořechy:

1. Salát s vlašskými ořechy – smíchejte listový salát, papriky, rajčata, cibuli a vlašské ořechy. Pokapejte citronovou šťávou a olivovým olejem. Ochutnejte solí a pepřem.

2. Těstoviny s vlašskými ořechy – uvařte těstoviny, smíchejte s olivovým olejem a vlašskými ořechy. Pokud máte rádi syr, můžete přidat nějaký oblíbený druh.

3. Sendvič s vlašskými ořechy – smíchejte máslo, rozmačkaný avokádo, sůl a pepř. Potřete touhle směsí dvě plátky chleba. Na jednu stranu přidejte vlašské ořechy, na druhou salát.

Vyzkoušejte tyto recepty a určitě si je oblíbíte. Vlašské ořechy jsou skvělou přísadou do mnoha jídel. Přidají jim nejen zajímavou chuť, ale i zdravé nutriční hodnoty.

ořechy

Vlašské ořechy v kuchyni – recepty na lahodné a zdravé pokrmy

Co jsou to Vlašské ořechy?

Vlašské ořechy jsou plody ořešáku královského, které rostou na stromech a dosahují velikosti až 7 cm. Mají vysoký obsah bílkovin, zdravých tuků a vlákniny. Jsou také bohaté na vitaminy E, B6 a kyselinu listovou, a minerály, jako jsou hořčík, draslík a zinek.

Zdravotní výhody Vlašských ořechů

Zlepšení zdraví srdce

Díky svému složení jsou Vlašské ořechy velmi prospěšné pro zdraví srdce. Studie ukazují, že konzumace Vlašských ořechů snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, což snižuje riziko srdečních onemocnění.

Zlepšení mozkové funkce

Vlašské ořechy jsou také bohaté na látky jako jsou omega-3 mastné kyseliny, vitaminy a antioxidanty, které podporují zdravý vývoj mozku a zlepšují kognitivní funkce. Konzumace Vlašských ořechů může pomoci s pamětí, učením a zlepšit náladu.

Kontrola hmotnosti

Přestože jsou Vlašské ořechy bohaté na kalorie, studie ukazují, že konzumace Vlašských ořechů může pomoci s kontrolou hmotnosti. To je dáno skutečností, že Vlašské ořechy obsahují bílkoviny, které zasytí a sníží chuť k jídlu.

Jak používat Vlašské ořechy v kuchyni?

1. Přidání do sladkých pokrmů

Vlašské ořechy jsou vynikající jako ingredience v sladkých pokrmech. Můžete je přidat do sušenek, dortů nebo koláčů pro zvýšení nutriční hodnoty a přidání lahodné chuti.

2. Přidání do hlavních jídel

Vlašské ořechy také dodají hloubku a chuť různým druhům jídel. Můžete je přidat do zeleninových salátů, těstovinových pokrmů nebo pizzy pro vynikající výsledek.

3. Konzumace samostatně

Vlašské ořechy jsou skvělým snackem, který můžete zkonzumovat samostatně. Stačí jich sníst pár k uspokojení chuti na svačinu nebo jako součást hors d’oeuvres při různých slavnostních příležitostech.

Takže začněte používat Vlašské ořechy v kuchyni a vychutnejte si lahodné a zdravé pokrmy plné výživy pro své tělo.

ZdrojFAQs: Vlašské ořechy v kuchyni

Co jsou Vlašské ořechy?

Vlašské ořechy jsou plody ořešáku královského, stromu který původně pochází z Persie a Středomoří. Jsou to lahodné a zdravé ořechy, které se používají v mnoha kuchyních po celém světě.

Jaký je výživový obsah Vlašských ořechů?

Vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vlákninu, hořčík a fosfor. Obsahují také vitaminy B a E, a jsou skvělým zdrojem bílkovin a zdravých tuků.

Jaké jsou nejlepší způsoby použití Vlašských ořechů v kuchyni?

Vlašské ořechy jsou skvělou přísadou do sladkých i slaných jídel. Používají se například k přípravě krémových omáček, salátů, dortů a muffinů. Můžete je také jen tak podávat jako chutnou a zdravou svačinku.

Máte recepty na pokrmy s Vlašskými ořechy?

Ano, máme! Zde jsou dva naše oblíbené recepty:

  1. Salát s Vlašskými ořechy, špenátem a jahodami: Smíchejte čerstvý špenát, nakrájené jahody a Vlašské ořechy. Přidejte k nim dresink z balzamikového octa a olivového oleje. Podávejte jako osvěžující letní salát.
  2. Pecanový dort: Pro pečení pecanového dortu smíchejte hnědý cukr, vejce, máslo a vanilkový extrakt. Přidejte strouhanku, mouku a pecanové jádra. Upečte při 175 stupních Celsia po dobu 25-30 minut. Podávejte s ovocem nebo ovocným sirupem.

zeleninova

Vlašské ořechy: Můžou li nás chránit před chorobami srdce?

Kde najdeme vlašské ořechy?

Vlašské ořechy máme obvykle v naší domácnosti. Ale můžeme je také najít v lesích. Rostou na stromě zvaném vlašský ořech (Juglans regia).

Výhody vlašských ořechů

Vlašské ořechy jsou již dlouho uznávány jako zdravá potravina. Jsou skvělým zdrojem tuku, vlákniny, bílkovin a antioxidantů. Podle výzkumníků mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob.

To je díky vysokému obsahu zdravých tuků a antioxidantů, které pomáhají bojovat proti zánětu, který může vést k rozvoji srdečních chorob.

Vlašské ořechy také mohou pomoci snížit cholesterol a krevní tlak, které jsou hlavními příčinami koronárních srdečních chorob.

Recepty s vlašskými ořechy

Vlašské ořechy jsou skvělým doplňkem různých jídel. Mohou být použity v salátech, dezertech, snackech a mnoha dalších pokrmech.

Například, zkusit vlašskou ořechovou pomazánku: smíchejte vlašské ořechy, olivový olej, sýr a bylinky dle vašeho gusta a nasaďte na chléb.

Pokud hledáte něco sladkého, zkuste vlašské ořechové brownies. Tento recept najdete na této nádherné stránce: https://www.healthfulpursuit.com/2011/05/raw-walnut-brownies-with-a-chocolate-ganache-vegan-paleo/

Takže si vemte hrstku vlašských ořechů a vyzkoušejte něco nového!

orisky

Vlašské ořechy v kuchyni – recepty na lahodné a zdravé pokrmy

  • Vlašské ořechy jsou vynikající přísadou do sladkých i slaných jídel.
  • Jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny, vitamíny a minerály.
  • Zkuste například vytvořit ořechový krém nebo domácí müsli s vlašskými ořechy.
  • Jejich chuť se skvěle hodí i k výrobě dezertů – piškotů, zákusků, dortů nebo zmrzliny.
  • Vlašské ořechy jsou také skvělou přísadou do salátů, těstovinových jídel nebo jako bezmasé hlavní jídlo.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky