| |

Výhody pití detoxikačního čaje

Pravé čaje nebo bylinné čaje, které podporují hubnutí, jsou detoxikační čaje. Obsahují fytonutrienty. Dosahují toho tím, že zvyšují schopnost těla spalovat tuky a zrychlují metabolismus. Tím, že zefektivňují činnost jater a čistí trávicí trakt, podporují také zdravá játra. Snížením stresu může detoxikační čaj urychlit hubnutí. Čajové polyfenoly a antioxidanty bojují proti volným radikálům, což jsou látky, které vedou k oxidačnímu stresu. Důsledky tohoto zvýšeného stresu sahají od přibývání na váze až po předčasné stárnutí. Antioxidanty obsažené v detoxikačním čaji působí na odstranění těchto toxinů a pomáhají vám tak udržet si zdravou váhu. Díky svým mírným projímavým účinkům také pomáhají odstraňovat odpadní látky. Detoxikací organismu můžete znovu nastartovat zdravé tělesné procesy a zrychlit metabolismus.

Co tvrdí detoxikační čaj?

Předpokládá se, že detoxikační čaj, který pomáhá odstraňovat toxiny a škodlivé látky z těla, má dva nejznámější pozitivní účinky na zdraví: může vám pomoci zhubnout a zlepšit pohodu. Detoxikační čaj nepatří do kategorie užitečných potravin, i když některé potraviny, například ty s vysokým obsahem vlákniny, mohou pomoci vašemu trávicímu systému účinněji odstraňovat odpadní látky. Vzhledem k projímavé povaze jeho složek může mít i nežádoucí vedlejší účinky.

Dočasně, detoxikační čaj pomáhá při hubnutí. Obsahuje diuretika, která způsobují ztrátu elektrolytů a vody močí. Tělo následně ztrácí hmotnost v důsledku ztráty vody, která se vrátí po obnovení pravidelné stravy. Podle výzkumů může pití zeleného čaje způsobit úbytek hmotnosti, ale k tomu by docházelo spíše postupně v průběhu času při pravidelné konzumaci než v krátkém „detoxikačním“ období.

Zdravotní přínosy detoxikačního čaje

Výhody pití detoxikačního čaje

Prostřednictvím svých úžasných zdravotních výhod, mnoho z nejlepší detoxikační čaje jsou přirozeným a praktickým způsobem, jak si udržet a posílit zdraví. Ideální přírodní detoxikační čaj může pomoci při očistě těla, posílení imunitního systému a přirozeném hubnutí, pokud je konzumován jako součást detoxikačního zdravotního režimu. Pojďme podrobněji prozkoumat pozoruhodné zdravotní výhody detoxikačního čaje a to, jak vám může pomoci stát se zdravější verzí sebe sama.

1. Odstraňuje toxiny z těla

S toxiny nepochybně přicházíte do styku každý den, pokud nežijete v odlehlé oblasti. Vzduch, který dýcháme, potraviny, které jíme, a voda, kterou pijeme, jsou kontaminovány chemikáliemi, těžkými kovy a látkami znečišťujícími životní prostředí. Echinacea, šípek a zázvor jsou tři složky našeho detoxikačního čaje z Total Tea, u kterých bylo zjištěno, že mají antioxidační vlastnosti a chrání vaše buňky před škodami způsobenými volnými radikály.

2. Přínosy detoxikačního čaje pro trávení

Zácpa, nevolnost, nadýmání a plynatost jsou příznaky špatně fungujícího trávicího systému. Kromě toho mohou problémy s trávicím systémem zabránit tělu ve správném vstřebávání všech živin. Detoxikační čaj může pomoci při vylučování odpadních látek a může pomoci přirozeně vyčistit střeva, což může podpořit zdraví trávicího traktu. Trávicí potíže, jako je nevolnost a nadýmání, zázvor zmírňuje a omezuje. Dokonce je jím podporována tvorba žluči, slin a enzymů nezbytných pro proces trávení.

3. Podpora procesu hubnutí

Složky přírodního detoxikačního čaje mohou pomoci vašemu tělu rychleji zpracovat potravu a pomoci vám při hubnutí. Mohou také pomoci vašemu trávicímu systému a metabolismu. Zcela přírodní bylinné složky detoxikačního čaje vám mohou pomoci cítit se revitalizovaně a bděle a zároveň snížit chuť k jídlu. Tento konkrétní bylinný čaj vám dokonce může pomoci cítit se energičtěji, zvýšit vaši schopnost cvičit, zvýšit počet úkolů, které za den stihnete, a celkově zlepšit kvalitu vašeho života.

4. Zvyšuje duševní bdělost

Detoxikační čaje obsahují některé účinné látky, jako je zelený čaj a matcha, které v kombinaci se zázvorem aktivně čistí tělo, odstraňují toxiny a snižují zánět. Po odstranění toxinů se vaše tělo bude cítit lehké a svěží a váš dříve otupělý mozek bude bdělejší. Nebudete se cítit unavení ani nebudete mít výkyvy nálad a budete mnohem lépe vnímat své okolí. Theanin a katechiny v zeleném čaji působí jako neuroprotektivní látky a jsou vynikající pro duševní zdraví.

5. Posiluje imunitní systém

Když začnete vyváženě konzumovat zelený čaj a bylinky, urychlí se detoxikační proces vašeho těla a usnadní se očistný mechanismus. Kromě toho posiluje váš imunitní systém, takže může bojovat proti různým nemocem. Buňky se díky detoxikaci stávají energičtějšími a mohou aktivněji fungovat. V důsledku toho budete v mnohem zdravějším stavu, což posílí téměř všechny systémy ve vašem těle.

6. Chraňte buňky

Jak již bylo uvedeno, extrakt ze zeleného čaje chrání před volnými radikály a oxidačním poškozením. Aktivace enzymů, které chrání před poškozením buněk a neutralizují škodlivé chemické látky, může být chráněna tímto nápojem. Zelený čaj účinně zabraňuje poškození buněk, zejména pokud byl organismus vystaven stresu nebo toxinům z prostředí. Lékořice může také potlačovat růst bakterií a virů a zároveň podporovat tvorbu bílých krvinek. Bílé krvinky brání tělo před infekcemi. Protože lékořice je přírodní antioxidant, lze předcházet poškození buněk. Mějte však na paměti, že lékořice může být při konzumaci velkých dávek toxická.

7. detoxikace jater

Protizánětlivé pevné flavonoidy a antioxidanty obsažené v ostropestřci mariánském mohou pomoci játrům účinněji zpracovávat živiny a zbavovat se toxinů. Antioxidanty v ostropestřci navíc mohou zastavit škody, které volné radikály působí na tělesné buňky, a tím předcházet nemocem, jako je rakovina.

8. Podporuje dobrou pleť a silné vlasy

Toxiny a znečišťující látky mají nepříznivý vliv na tělo jak uvnitř, tak i navenek. Každodenní vystavení četným znečišťujícím látkám může vysušovat pokožku, způsobovat matný vzhled pleti a oslabovat vlasy a pokožku hlavy. Každodenní ranní detoxikační nápoj může pomoci v boji proti všem chemickým škodlivinám a vyživit tělo zevnitř a podpořit tak zdravou pleť a vlasy.

9. Zlepšete si náladu

Jedna studie zjistila, že pouhé pití teplého čaje může pomoci snížit hladinu stresu. Mátový čaj, heřmánkový čaj a ibišek mají navíc schopnost snižovat krevní tlak, snižovat hladinu stresu a zlepšovat náladu. Po odstranění toxinů z těla se budete cítit lehce a čile.

10. Obnovení celkového zdraví

Jak jsme právě diskutovali, pravidelná konzumace detoxikačního čaje může výrazně zlepšit váš celkový zdravotní stav. Od zlepšení nálady a hladiny energie až po podporu obranných mechanismů těla proti nemocem a chorobám. Detoxikační čaj nabízí nepřeberné množství zdravotních výhod.

Výhody pití detoxikačního čaje – shrnutí

-Extrakt ze zeleného čaje chrání před volnými radikály a oxidačním poškozením aktivací enzymů, které chrání před poškozením buněk a neutralizují škodlivé chemické látky.
– Lékořice dokáže potlačit růst bakterií a virů a zároveň podporuje tvorbu bílých krvinek, které brání tělo před infekcí.
– Flavonoidy a antioxidanty obsažené v ostropestřci mariánském pomáhají játrům účinněji zpracovávat živiny a zbavovat se toxinů a také zastavují poškození buněk volnými radikály.
– Každodenní ranní detoxikační nápoj může pomoci bojovat proti všem chemickým škodlivinám a vyživovat tělo zevnitř a podporovat zdravou pokožku a vlasy.
– Pravidelná konzumace detoxikačního čaje může výrazně zlepšit váš celkový zdravotní stav snížením hladiny stresu, podporou obranných mechanismů proti nemocem, zlepšením nálady, hladiny energie atd.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář