|

Grilovaný příbor – Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu

Grilovaný příbor – Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu

Grilování není výhradně o masu a uzeninách. Zelenina na grilu může být skvělým doplňkem každého grilovaného jídla. Pokud chcete svůj grilovaný příbor okořenit zdravým a lahodným způsobem, přinášíme vám několik tipů, jak na to.

Zvolte správnou zeleninu
Na gril můžete použít téměř jakoukoli zeleninu. Nejoblíbenější jsou však papriky, cukety, baklažány, rajčata, mrkev a cibule. Důležité je, aby byla zelenina čerstvá a zralá.

Připravte zeleninu
Před grilováním zeleninu očistěte a nakrájejte na vhodně velké kousky. Pokud použijete papriky, můžete je nechat celé a když budou hotové, oloupat kůži.

Podlejte olejem a osolte
Před grilováním zeleninu podlejte olivovým olejem a osolte. Tím docílíte toho, že se zelenina nelepí na gril, bude měkčí a bude mít lepší chuť.

Grilujte přímo na grilu
Zeleninu přímo položte na gril. Pokud použijete grilovací mřížku, musíte dávat pozor, aby se kousky zeleniny neodlepily nebo nespadly mezi mřížky. Grilujte zeleninu po obou stranách, dokud nezměkne.

Podávejte
Grilovanou zeleninu podávejte jako přílohu ke grilovanému masu nebo jako samostatné jídlo. Můžete ji ochutit třeba čerstvými bylinkami, balsamikovým octem nebo posypat sýrem.

S těmito tipy už nemusí být zelenina jen nudnou přílohou. Naopak, s grilovanou zeleninou přímo ze zahrady můžete ohromit své hosty a třeba si i sami připomenout, jak skvěle může zelenina na grilu chutnat.

zelenina

Grilovaný příbor – Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu

Grilovaný příbor – Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu

Základní informace o grilovaném příboru

Grilovaný příbor je skvělou příležitostí připravit si výborné jídlo, které si můžete užít společně se svými blízkými na terase nebo na zahradě. Zelenina je také nezbytnou součástí každého kvalitního grilování. Jedině tak si můžete užít opravdu celistvého a lahodného jídla.

Jak připravit zeleninu pro grilování

Nejdříve si připravte zeleninu, kterou chcete na grilu připravit. Najděte si čerstvou a kvalitní zeleninu, jakou jsou např. papriky, lilek, cuketa, rajčata apod. Pokud máte možnost, zakupte si bio zeleninu, která je nejzdravější a chutná nejlépe.

Čerstvou zeleninu očistěte a nakrájejte na menší kousky, které budou pohodlně grilovatelné. Pokud se rozhodnete použít rajčata, naporcujte je pouze na poloviny, abyste snáze zabránili vypadávání dužiny. Sušíme je a zakápneme olivovým olejem, protože olej způsobí, že zelenina bude mít lahodnější chuť a bude mnohem snáze v průběhu grilování svěží.

Jak grilovat zeleninu

Grilování zeleniny je převážně o kontrole tekutin, takže po ošetření olejem vezmeme mírně osolené kousky zeleniny a položíme je na předehřátý gril. Během grilování zeleniny s větší pravděpodobností vydá vlhkost, proto můžete zeleninu otáčejte na různé strany. Po 4-5 minutách otočte a pečte druhou stranu asi dalších 3-4 minuty, dokud není zelenina dokonale upečená. Pokud máte problém s udržením zeleniny na grilu, můžete použít speciální grilovací košíky.

Tipy na servírování a podávání zeleniny

Grilovanou zeleninu můžete podávat jako vedlejší přílohu k masu nebo ji můžete servírovat jako hlavní chod. Můžete ji posypat strouhankou, ředkvičkou, cuketovou krém. Obložené chlebíčky s protlakem, avokádem a jemným ovocem mohou být další skvělou možností servírování grilované zeleniny. Můžete zkombinovat uzené maso, žampiony, toustový sýr a další soustředné ingredience. Při podávání můžete použít bylinky a koření, které podtrhnou chuť grilované zeleniny.

Grilovaná zelenina je ideálním energickým zdrojem pro vaše tělo a zároveň se jedná o skvělou volbu pro vegetariány.

Pokud se chcete dozvědět více o grilování, doporučujeme navštívit některé specializované časopisy. Například v USA se můžete dostat ke skvělým nápadům na webových stránkách jako jsou zde: Taste of Home.


Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu na grilovaný příbor?

Kterou zeleninu zvolit?

Zelenina na grilu se hodí téměř jakékoliv druhu. Záleží na preferencích každého, ale klasickou volbou jsou papriky, cukety, lilek, rajčata, cibule, ale také kukuřice a dokonce i brambory.

Jak připravit zeleninu?

Připravit zeleninu na gril je velmi jednoduché. Zeleninu očistěte, pokud je to potřeba, a nakrájejte na menší kousky. Pak ji můžete marinovat v oleji s kořením podle chuti. Místo toho můžete zvolit také suchou variantu a zeleninu osolit a okořenit přímo před nahozením na gril.

Jak dlouho grilovat zeleninu?

Doba grilování se liší podle druhu zeleniny a velikosti kousků. Obecně je ale dobré grilovat zeleninu na středním ohni po dobu 8-10 minut. Důležité je pravidelně obracet a kontrolovat, že se zelenina nespálila nebo nespodilovala.

zeleninova

Grilovaná zelenina – Skvělá alternativa k tradičním přílohám

Krásně propečená zelenina z grilu

Grilovaná zelenina se stává stále populárnější volbou mezi lidmi, kteří hledají zdravou alternativu k tradičním přílohám, jako jsou hranolky nebo rýže. Kromě toho má grilovaná zelenina řadu výhod, jako je nízký obsah tuku a kalorií, vysoký obsah vlákniny a mnoho důležitých živin.

Grilování zeleniny – jednoduchý postup

Grilování zeleniny je také relativně jednoduché. Můžete si vybrat z mnoha různých druhů zeleniny, jako jsou papriky, cukety, baklažán, cibule nebo rajčata. Stačí je očistit a nakrájet na stejně velké kousky, osolit a okapat olejem. Poté je položte na gril a opékejte, dokud nebudou měkké.

Outbound link: Zelenina na Wikipedii

vegetables

Grilovaný příbor – Jak připravit nepřehlédnutelnou zeleninu

  • Vyberte čerstvou a kvalitní zeleninu
  • Nakrájejte zeleninu na stejnoměrné kousky
  • Použijte marinádu z olivového oleje, bylinek a soli
  • Zapékejte na grilu nebo v troubě
  • Zelenina by měla být křupavá, ale ne příliš měkká
  • Podávejte jako přílohu k masu nebo jako samostatné jídlo

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky