|

Jak nakrájet meloun jako profesionál

Jak nakrájet meloun jako profesionál

Když připravujete osvěžující letní pokrm nebo dekoraci, někdy je třeba nakrájet meloun. Pokud jste zvyklí na běžné kosočtvercové kousky, je čas se naučit, jak to dělají profesionálové.

Krok 1: Ořízněte oba konce melounu pomocí nože.

Krok 2: Postavte meloun na širší konec a nakrájejte ho na polovinu podélně.

Krok 3: Pokud chcete, můžete lžičkou odebrat semena a vlákna.

Krok 4: U každé poloviny je třeba odříznout tenký plátek ze spodní strany, aby se meloun mohl stabilně postavit bez toho, aby se převrátil.

Krok 5: Nakrájejte meloun podélně na dlouhé pásy široké asi jako vaše palce.

Krok 6: Otočte meloun o 90 stupňů a zasekávejte podél měkkého bílého vnitřku, udržujte stále stejnou šířku pro každý plátek.

Krok 7: Podél každého řezu je třeba odříznout slupku. Pokud se vám to příliš nechce, nebojte se jíst meloun s kůrou, pokud byl vybrán správně.

Krok 8: Kousky melounu se nyní dají snadno odložit na plánovanou podnosku.

Gratuluji! Právě jste se naučili, jak nakrájet meloun jako profesionál. Teď se můžete těšit na osvěžující plátky s minimálním množstvím nevzhledných zbytků.

zelenina
Jak nakrájet meloun jako profesionál

Úvod

Meloun je oblíbený letním ovocem, ale mnoho lidí se bojí ho nakrájet a nevědí, jak to udělat správně. V tomto článku si ukážeme, jak nakrájet meloun jako profesionál, abyste z něj získali maximum nakrájeného ovoce bez zbytečného plýtvání.

Jak na to

Nejprve si připravte ostrý nůž a čistý talíř. Poté položte meloun na stůl a odřízněte oba konce tak, aby byly rovné a meloun se mohl stabilně postavit.

1. Nakrájejte meloun na čtvrtky

Nyní vezměte nůž a odřízněte meloun napůl. Poté každou polovinu rozřízněte znovu na poloviny. Měli byste mít čtyři čtvrtiny melounu.

2. Odstraňte semena

Pomocí lžíce vyndejte semena a bílé nitky z každé čtvrtiny. Lžící se dostanete k nim snadno, aniž byste poškodili samotné ovoce.

3. Nakrájejte každou čtvrtku

Pro snadné nakrájení melounu najděte největší plochou stranu na každé čtvrtce a položte ji na řeznou plochu, jako byste ji chtěli položit na talíř. Poté nakrájejte každou čtvrtku na stejnoměrné kousky. Doporučujeme vám nakrájet velikost kousků přibližně jako na tomto americkém videu.

4. Poskládejte kousky zpět

Nyní byste měli mít nakrájený meloun na kousky. Vezměte si velký talíř a krásně je poskládejte zpět dohromady. Tento trik je skvělý pro oslavy, kdy chcete, aby meloun vypadal hezky a přehledně.

Gratulujeme, nyní víte, jak nakrájet meloun jako profesionál!


Jak nakrájet meloun jako profesionál

1. Jak vybrat správný meloun

Před tím než začnete krájet meloun, musíte si vybrat správný kousek ovoce. Meloun by měl být těžký a měl by mít jednolitou barvu a hladkou povrch.

2. Jak připravit meloun ke krájení

Aby byla příprava melounu co nejjednodušší, je nejlepší ho postavit na rovný povrch a rozříznout ho na polovinu.

3. Jak nakrájet meloun na kostky

Snažte se odříznout co nejtenčí plátek z jedné z polovin melounu, aby byl stabilní a neskákal. Poté nakrájejte meloun na podélné řezy v délce asi 2 cm a poté opakujte vodorovné řezy. Na konci byste měli mít krásné kostky melounu.

4. Jak nakrájet meloun na trojúhelníky

Začněte tím, že odříznete tenčí plátek z poloviny melounu, která vypadá stabilně. Poté nakrájejte další řez pod úhlem 45 stupňů vzdálený asi 2 cm od stonku. Opakujte tento řez po celé délce melounu. Tímto způsobem byste měli vytvořit trojúhelníky.

5. Jak nakrájet meloun na oblázky

Odřízněte tenčí plátek z poloviny melounu, která vypadá stabilně. Poté nakrájejte kruhové plátky, které následně nakrájejte na menší kousky. Tyto kousky by měly připomínat oblázky.

Pamatujte si, že důležité při krájení melounu je být opatrný a mít ostrý nůž. Doufáme, že vám tyto tipy pomohou naplnit vaše talíře čerstvým a chutným ovocem!

zeleninova

Meloun – ovocná pochoutka

Historie melounu

Meloun je tropické ovoce, které postupně dobývá svou popularitu po celém světě. Jeho původ je v oblasti střední a jižní Afriky, odkud se postupně rozšířil přes Arabský poloostrov až do celého světa. V Evropě byl poprvé popsán až v 16. století.

Výživové hodnoty melounu

Meloun je velmi nízkokalorické ovoce, proto se s ním můžeme stravovat i při hubnutí. Obsahuje vysoký podíl vody a má málo sacharidů. Důležité pro tělo jsou také minerály a vitaminy, kterých meloun obsahuje hojně. Zejména se jedná o vitamín C, draslík, hořčík a vápník.

Příprava melounu

Meloun je ideální ovoce na letní dny. Nejčastěji se konzumuje na čtvrtinky, které se podávají s odstraněným semínkem. Meloun můžeme také použít do různých nápojů a smoothie. Oblíbené jsou také recepty s melounem na grilu, kde se podává jako příloha k masu nebo jako samostatné ovoce.

Více informací o melounu najdete na stránce Wikipedie.

vegetables

Jak nakrájet meloun jako profesionál

  • Zvolte kvalitní a zralý meloun
  • Položte meloun na rovný povrch
  • Odřízněte oba konce melounu
  • Přidejte řez na jedné straně a následně na druhé, aby vznikl rovný pás
  • Odeberte pás a opakujte proces, dokud meloun není kompletně rozdělen
  • Odřízněte kůži z pásů melounu
  • Nakrájejte pásy na čtverečky nebo klínovité tvary

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky