Zasloužíte si být šťastní?

Jedna z afirmací, které jsem si letos vybral, vyvolala otázku dne, a to „Zasloužím si být šťastný“. Opravdu si zasloužím být šťastný? co ty? Zasloužíš si být šťastný? Mnoho lidí by to uvedlo jako fakt, že „Ano, zaslouží si být šťastní“. S tímto tvrzením budu nesouhlasit s tím, jak se toto prohlášení běžně vykládá. Je to proto, že ve skutečnosti si nezasloužíte být šťastní.

Než se rozhodnete, že jsem vám už zničil Nový rok. Proč to zkoušet, když říkám, že si nezasloužíš být šťastný, chci ti dát úplný důvod a věř mi, že je to vlastně pozitivní zpráva, tak mě vyslechni, než začneš házet ručník do ringu a jít do tvého šatníku a plakat celý rok.

Nezasloužíš si být šťastný

Mnoho lidí, ne-li většina, říká, že si zasloužím být šťastný a myslí to tak, jak by je svět měl dělat šťastnými. Svět, ať už je to jejich rodinný partner nebo komunita, a zdá se, že se dokonce chová, jako by je jejich země měla dělat šťastnými. Bohužel tomu tak není. Z několika důvodů, které se budu zabývat primárně, není správné být šťastný. Být neustále šťastný je vlastně nepraktické a spíše nudné. Dostali jsme obrovskou škálu emocí a zůstat jen u jedné by bylo upřímně na hovno. Co dělá štěstí tak velkým? Je to kontrast smutku, frustrace, úzkosti, smutku, stresu, zahlcení, nedostatečnosti, pocitu bezcennosti a všech ostatních negativních emocí, které jako lidé pociťujeme.

Život je 50/50. 50 % života tvoří bolest a jiné negativní emoce, zatímco zbylých 50 % jsou pozitivní emoce. Abyste dosáhli maxima, musíte zažít minima. Odepírat si zkušenost s negativními emocemi je ve skutečnosti tím, že si děláte obrovskou medvědí službu. Nedovolíte si růst. „Zacházení“ s emocemi je jako sval. Musí se to vypracovat. Musíte dovolit, aby vás zaplavil smutek. Tu emoci musíte zažít. Pokud tak učiníte, budete moci tuto emoci pojmenovat. Můžete říci, že se cítím zranitelný a sám. Můžete vidět, že ten pocit není nic jiného než pociťovaná vibrace. Pokud skutečně začnete zkoumat své pocity, uvidíte, že pouze vy budete schopni tyto emoce cítit.

Dalším problémem s myšlenkou, že si zasloužíte být šťastní, je to, že se vzdáváte odpovědnosti za své emoce. Když si myslíte, že by vás váš manžel měl činit šťastnými, říkáte, že nebudete ovládat své emoce a předáváte své kontroly někomu, kdo má problém zvládnout své vlastní emoce. Často proto dochází k rozvodu. Manžel neovládá své emoce a žena od něj očekává, že bude ovládat její emoce. Pak se oba diví, proč nejsou rok po cestě v neustálém stavu euforie. Je to proto, že jak muž, tak žena očekávají, že ten druhý začne používat ovládací prvky. S tímto neštěstím si vezmou myšlení „zasloužím si“, majitel emocí není ochoten převzít kontrolu nad tím, co cítí. Proto utápí nekontrolované emoce tím, že jdou ven a mají mimomanželský poměr, nebo se po hlavě ponoří do závislosti, která umrtvuje emoce.

Emoce vytváříte vy

Takže myslet si, že si zasloužíte, aby vás ostatní lidé dělali šťastnými, nikdy nebude fungovat. Vaše emoce jsou vytvářeny vašimi myšlenkami. Události, které se stanou, podnítí myšlenku. Tato myšlenka vytváří emoce, které cítíte. Tato emoce vás přiměje k akci, zatímco tato akce vede k vašemu výsledku. Pokud tedy očekáváte, že vás vaše žena „udělá“ šťastným. Pak zakládáte své štěstí na jejích činech. Jak už jsem zmínil, lidé jsou hrozní čtenáři myšlenek. Manželka to tedy komentuje. Tento komentář vytváří myšlenku: „Dobře, teď může vařit.“ Tato myšlenka dělá z události původu negativní událost. Takže jsi naštvaný, protože komentovala hamburgery, které mají příliš mnoho česneku.

Navíc si všimnete, jak moc máte postoj oběti, když necháte někoho jiného ovládat vaše emoce? Pamatujte, že nikdo nemá rád oběť. Proč by tedy vaše žena chtěla být s vámi, když stále hrajete kartu oběti? Její oběti jsou unavené a nikdy spokojené.

Nyní, pokud převezmete kontrolu nad svými emocemi tím, že změníte své myšlenky na událost. Můžete se také stát šťastnějšími a aktivně cítit lásku ke komukoli, koho si vyberete. Kdybys byl schopen neustále cítit lásku, nebyl by to skvělý cíl? Můžete, pokud změníte své názory na událost. Změňte své myšlenky, změníte své činy. S jiným změníte své výsledky. Pokud chcete být spokojeni a najít ve svém životě více radosti, musíte dovolit negativním emocím, aby se udály, a musíte vzít zpět svou emocionální kontrolní skříňku.

Nemůžete přijímat emoce od jiných lidí

Takže s tím vidíte, že nemůžete čekat, že vám někdo dá vrchovatou misku štěstí se stranou radosti. Je to vlastně nemožné. Musíte si udělat radost. Někteří lidé si skutečně myslí, že vláda vám může přinést radost. Poslechněte si jakéhokoli kandidáta z obou stran. Tolikrát jsou přísliby, že vám bude něco dáno. Můžete získat zdravotní péči, kterou chcete. Můžete získat bezplatné hlídání dětí. Můžete získat toto a trochu peněz jiné osoby. Lidé jim věří, protože věří, že vláda je schopna zajistit štěstí.

Ve skutečnosti jsou nešťastní, protože nedokážou přijmout emoce od jiné osoby.

Nezasloužil sis štěstí

Dalším důvodem, proč si nezasloužíte být šťastný, je to, že jste si své štěstí nezasloužili. Ano, všechno v životě se vydělává. To zahrnuje být šťastný. Vezměte si mnoho mužů, kteří se pravidelně necítí šťastní. Často se vyhýbají nepohodlí, kdy si přijdou domů sednout k televizi a nedělají nic, čím by naplnili svou duši. Prostě den co den dělají to samé. Nechtějí být hrdí na cokoli, co vytvořili. Nevadí jim vystoupit ze své komfortní zóny. Nechtějí růst.

Stejně jako kulturista nemůžete očekávat, že budete silnější bez zvedání závaží. Existuje disciplína, která je potřeba k dosažení vašich cílů. Musíte najít vášeň, která živí vaši duši, bez ní je velmi těžké najít štěstí. Ta transakce, která vám dá radost a pocit naplnění, prochází nepohodlím z učení. Jak postavíte R/C letadlo? Můžete si užít úžas z létání. Stále se však musíte naučit přistávat. Radost z přistání se naučíte tím, že si s tímto malým koníčkem několikrát srazíte.

Existuje určitá míra ocenění dobře odvedené práce. Abyste mohli ocenit práci, musíte projít tímto konkrétním ohněm. Než se naučíte jezdit, musíte z kola párkrát spadnout. Takže znovu, nepohodlí je hnojivo pro váš růst.

Ocenění vede k vděčnosti. Ke štěstí a radosti musíte být vděční za zážitky, které jste prožili. Chcete mít postoj vděčnosti. Abychom toho dosáhli, mnozí z nás musí pracovat na udržení tohoto myšlení. Je velmi snadné upadnout do myšlení oběti, zvláště když se zdá, že je to v dnešní kultuře odměněno. Přesto není myšlení oběti nikdy šťastné, nikdy spokojené a vždy si stěžuje. Jsou nevděční a neváží si práce a ceny námahy.

Pracujte na tom, abyste byli šťastní, že se dostanete z té pohodlné jeskyně a udělejte něco, co vám umožní růst. Uděláte tvrdou práci a vynaložíte úsilí, abyste našli štěstí.

Přesto si zasloužíš být šťastný

A teď k tomu zvratu, ve skutečnosti si zasloužíš být šťastný, i když, jak již bylo zmíněno dříve, jediný člověk, který tě může udělat šťastným, jsi ty. Proto si zasloužíte dovolit si být šťastní. Teď vidím, že přemýšlíš. Ano, jediný člověk, který vám skutečně překáží v tom, abyste byli šťastní, jste vy. Jde o to, že nedovolíte, aby negativní emoce proběhly. Často se necítíme tak, jak bychom měli být šťastní. Příliš se staráme o to, co si ostatní lidé myslí, ačkoli tito lidé mají své vlastní starosti.

Většině lidí, kteří jsou nešťastní, je ve skutečnosti ve své vlastní kleci vyvolané úzkostí pohodlnější než samotná myšlenka, že klec je odemčená a mohou odejít, kdykoli se příliš rozhodnou. Tento typ myšlení způsobuje velmi nepříjemnou kognitivní disonanci. Samotná myšlenka, že je jejich myšlenky tak dlouho zavíraly, je ve skutečnosti děsivá. Prohlíželi si prášky na potlačení emocí, protože jim jejich lékař řekl, že bez těchto prášků nejsou schopni žít. Lidé chtějí rychlou nápravu místo toho, aby jen prožívali děsivou emoci, tím si odpírají potěšení z pocitu štěstí, protože utíkají před všemi emocemi.

Takže si zasloužíš být šťastný? Ach jo! Buďte šťastní, pokud hledáte povolení cítit se šťastní? Pak to máš. Jděte dovolit si cítit nespoutanou radost a štěstí. Pamatujte však, že si také zasloužíte cítit se smutný, když se stane něco smutného. Zasloužíš si cítit úzkost, když se posereš. Pociťte tu vinu a hanbu, když vás chytí. Vnímejte všechny emoce, které vám jsou dány, protože si je zasloužíte. Zbarví vaše vzpomínky a udělají vás lepšími všude kolem. Přesto si nezasloužíte vyžadovat, aby vás ostatní lidé dělali šťastnými. Je to pro ně prostě nemožné.

Takže dnes začněte podnikat kroky k tomu, aby vaše štěstí mohlo existovat. Pokud se chcete nechat koučovat, nějaké náročné nebo obtížné části, pak se prosím přihlaste na nějaký koučink. Nezapomeňte, že pořádáme také akci Camp and Coaching, která vám může pomoci najít tu radost, pokud se tak rozhodnete.

14 neuvěřitelných začátků vašeho ránaZačněte svůj den na nejlepší 

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky