|

Alternativy k arašídovému máslu: jak si vyrobit domácí pekanové máslo,

Alternativy k arašídovému máslu: jak si vyrobit domácí pekanové máslo

Pokud hledáte alternativu k běžnému arašídovému máslu, můžete si vyrobit domácí pekanové máslo. Pro tento recept budete potřebovat sušené pekanové ořechy a mixér.

Kroky:

 1. Pečte pekanové ořechy v troubě po dobu 10-12 minut při teplotě 180 stupňů Celsia nebo dokud se nezačnou vonět.
 2. Procesujte ořechy v mixéru na jemnou konzistenci. Během procesu se může tvořit olej, to je pořádně. Pokračujte, dokud se všechny kousky ořechů nezmění na krémové máslo.
 3. Dokončené máslo skladujte v chladničce v uzavřené nádobě po dobu alespoň jednoho týdne nebo do doby, než je kompletně spotřebováno.

Domácí pekanové máslo je chutné samo o sobě nebo může být použito jako náplň do sladkých jídel nebo snídaňových pokrmů. Je to také zdravá alternativa k běžným mazlicím. Vyzkoušejte to a uvidíte, že tuto pochoutku budete milovat!

ořechy


Alternativy k arašídovému máslu: jak si vyrobit domácí pekanové máslo

Co dělat, když máte alergii na arašídy

Peanut butter je pro mnoho lidí na celém světě oblíbeným pokrmem a je to skvělý zdroj bílkovin a koření do sladkých i slaných jídel. Žalostnou věcí pro mnoho lidí je, že jsou alergičtí na arašídy. Mnoho z nás má přátelé s touto alergií a nedokážeme si ani představit, jaké to musí být, než se snažíme najít náhradu pro arašídové máslo. Proto jsme pro vás připravili návod na výrobu domácího pekanového másla, které je stejně chutné a zdravé jako arašídové máslo.

Jak si vyrobit domácí pekanové máslo

Pecanové máslo si můžete jednoduše vyrobit doma, a to pomocí jediné ingredience – pražených pekanových ořechů. Postup je poměrně jednoduchý, ale berte na vědomí, že proces může být poněkud časově náročný. Níže najdete krok za krokem návod, jak na to:

 1. Zahřejte troubu na 175 stupňů Celsia a dejte do ní celé pecanové ořechy. Pečte je asi 10 až 15 minut, dokud nejsou oříšky zlatohnědé a trochu voní.
 2. Vyndejte oříšky z trouby a nechte je asi 10 minut vychladnout.
 3. Nalijte všechny pekanové ořechy do mixéru nebo food procesoru.
 4. Budete muset mixér nebo procesor zapnout na několik minut, dokud se ořechy úplně nerozloží a nevytvoří se hladká hmota. Pokud je některá část vašeho mixéru zahřátá, nechte ji nejprve trochu vychladnout a poté pokračujte v mixování.
 5. Nakonec, pokud máte rádi sladší chuť, můžete do směsi přidat 1-2 lžíce medu nebo javorového sirupu, abyste docílili požadované chuti.
 6. Vložte máslo z pecanových ořechů do sklenice a skladujte v lednici.

Doporučujeme pečlivě sledovat proces mixování – pecanové máslo se může stát zcela hladkým, nebo naopak oloupaná oříšky mohou zanechat v másle malé kousky.

Alternativy k arašídovému máslu

Kromě pecanového másla existují i jiné alternativy k arašídovému máslo, například:

 • Mandlové máslo
 • Lešťové máslo
 • Máslo z mandle a kokosu
 • Máslo z lískových ořechů
 • Maslový oříšek/kešu máslo

Všechny tyto druhy másla jsou k dostání v obchodech a jsou zdravou alternativou k arašídovému máslu.

Jestliže Vám chutnalo toto domácí pekanové máslo a hledáte další inspiraci na náhrady k arašídovému máslu, doporučujeme následující blog s návody na výrobu různých druhů másla: Minimalist Baker – How to Make Nut Butter.
Alternativy k arašídovému máslu

Jak si vyrobit domácí pekanové máslo

Pokud hledáte alternativu k arašídovému máslu, můžete zkusit domácí pekanové máslo. K výrobě budete potřebovat pouze pekanové ořechy a mixér.

 1. Pečte pekanové ořechy v troubě při teplotě 180 stupňů Celsia po dobu asi 10 minut, dokud nezačnou vonět.
 2. Nechte ořechy vychladnout a následně je vložte do mixéru.
 3. Zapněte mixér a postupně přidávejte ořechy dovnitř, dokud nevznikne křémová hmota.
 4. Případně můžete přidat trochu soli nebo medu dle chuti.

Takto vyrobené pekanové máslo je skvělou alternativou k arašídovému máslu a můžete ho použít například na chleba, do smoothie nebo na pečení.

zeleninova

Pekanové ořechy – co vše o nich musíte vědět?

Popis a původ

Pekanové ořechy jsou plody stromu s názvem pekanovník. Tento strom pochází z Severní Ameriky, kde se původně pěstoval pro své ořechy. Ty jsou dlouhé a úzké, s tenkou slupkou a tvrdou skořápkou. Uvnitř se skrývá jedlá bílá jádra, která jsou velmi bohatá na tuky. Dnes se pekanovník pěstuje i v dalších částech světa, včetně Evropy.

Použití a výživové hodnoty

Pekanové ořechy se často používají v kuchyni. Jsou součástí sladkých i slaných pokrmů, dezertů a pečiva. Můžete je konzumovat samotné nebo jako součást směsi ořechů. Pekanové ořechy jsou velmi bohaté na tuky, ale obsahují také důležité minerály a vitamíny. Patří mezi ty nejzdravější ořechy a mohou pomoci při prevenci mnoha onemocnění.

Zajímavosti

Pekanové ořechy jsou plodem státního stromu státu Texas. To dokazuje, jaký význam mají pro tuto oblast. Jejich plody jsou také součástí tradiční americké kuchyně, zejména v jižních státech.

Pokud vás pekanové ořechy zajímají více, podívejte se na stránku Wikipedie, kde najdete další informace o tomto zajímavém plodu.

orisky

Alternativy k arašídovému máslu: jak si vyrobit domácí pekanové máslo

Seznamový náčrt:

– Arašídové máslo má konkurenci.
– Domácí pekanové máslo je jednoduché a chutné.
– Stačí smíchat pražené pekanové jádra s olejem.
– Přidání medu nebo soli může vylepšit chuť.
– Je možné přidat i koření pro pestřejší chuťový zážitek.
– Pekanové máslo je výbornou alternativou pro lidi s alergií na arašídy.
– Lze ho použít jako náplň do dezertů nebo jako přísadu do smoothies.

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář