|

Jak si vybrat ideální meloun na piknik a co s ním udělat

Jak si vybrat ideální meloun na piknik a co s ním udělat

Pokud plánujete piknik s přáteli, nemůže chybět osvěžující meloun. Jak ale vybrat ten správný? Nejdříve si všimněte barvy kůry, která by měla být světlá a bez skvrn. Potom zkontrolujte tvar – meloun by měl být kulatý a bez děr. Na konci klepněte na kůru a zvuk by měl být dutý.

A co s ideálním melounem poté? Můžete ho nakrájet na kousky a podávat jako samostatné ovoce, nebo si udělat pikantní salát s kousky melounu, ředkvičkami, feta sýrem a balzamikovým octem. Pokud máte chuť na něco sladšího, zkuste si udělat melounový smoothie s banánem a čerstvou máta.

Nezapomeňte si na pikniku užít slunce, letní rány a chladící meloun!

zelenina

Jak si vybrat ideální meloun na piknik

Jakmile začne teplé počasí, chceme všichni vyrazit na piknik a užít si spoustu čerstvého a chutného ovoce. Jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce na pikniku je bezesporu meloun. Pokud vám chceme předejít rozčarování a pomoci vám vybrat ty nejlepší melouny, je třeba dodržet několik zásad.

Jak vybrat ideální meloun?

Začněte tím, že vybíráte melouny podle své oblíbené odrůdy. Každá odrůda má svůj vlastní tvar, velikost a sladkost. Důležité je vybrat melouny, které mají hladkou a pevnou kůži a nejsou zbytečně měkké. Pokud meloun zní při poklepání dutě, znamená to, že je zralý. Také se na melouní kůži mohou objevit skvrny, což je zcela přirozené a neuvádí to naši dobrou chuť, takže se jich nemusíte bát.

Co s melounem udělat?

Pokud jste si již vybrali svůj ideální meloun, můžete ho připravit k podávání. Pokud nechcete jen tak porcovat meloun na kousky, zkuste si vyrobit osvěžující nápoj nebo čerstvý salát. Vyzkoušejte např. tento recept na salát z melounu a fety, který se bude skvěle hodit na piknik s přáteli.

Jak si vybrat ideální meloun na piknik

Jak poznat zralý meloun?

Když si vybíráte meloun, hledejte ten správný. Pokud je příliš mladý, bude suchý a tvrdý. Pokud je příliš zralý, může být měkký nebo dokonce plesnivý. Ideální meloun by měl být těžký a mít celistvé zbarvení.

Jak zkontrolovat zralost melounu?

Pokud chcete vybrat nejlepší meloun, zkuste na něj klepnout a poslouchejte zvuk. Zralý meloun by měl mít hluchý a hlubší zvuk. Pokud je zvuk jasnější, je pravděpodobně nezralý.

Co s ním udělat?

Jak připravit meloun na piknik?

Pokud chcete na pikniku nabídnout osvěžující dezert, snažte se připravit meloun tak, aby byl stále chladný a svěží. Nejlepší je nakrájet jej na kousky a uložit do chladničky. Pokud chcete meloun vylepšit, můžete jej použít jako základ pro koktejl nebo do něj přidat sýr a čerstvé bylinky.

zeleninova

Recepty s melounem – jak využít melounovou sezónu

1. Osvěžující melounový koktejl

Meloun může být ideální ingrediencí pro vytvoření osvěžujícího letního koktejlu. Stačí nakrájet meloun na menší kousky a rozmixovat s ledem, rajčatovou šťávou a limes. Pokud máte chuť na mírně alkoholický nápoj, přidejte do směsi také vodku.

2. Melounový salát s feta sýrem a máty

Pokud máte chuť na něco svařeného, můžete také vytvořit melounový salát s feta sýrem a máty. Stačí nakrájet meloun a feta sýr na menší kousky a smíchat s máty a olivovým olejem. Tento salát je ideální pro letní grilování.

3. Melounový sorbet

Pokud máte chuť na něco sladkého, můžete také vytvořit melounový sorbet. Stačí rozmixovat melounové kousky s cukrem a citronovou šťávou a nechat směs zmrazit. Tento melounový sorbet je ideální pro vzpruhu v horkých letních dnech.

Pro více informací o melounu a jeho využití můžete navštívit stránku o melounu na Wikipedii.

vegetables

Jak si vybrat ideální meloun na piknik a co s ním udělat

  • Vyberte zralý meloun s rovnoměrnou barvou a bez oblastí, které jsou příliš měkké nebo zhnědnou
  • Zkontrolujte, zda váha odpovídá velikosti melounu, což znamená, že by měl být poměrně těžký
  • Poslechněte si zvuk při klepání melounu – měl by vydávat hluchý zvuk
  • Připravte meloun dle svého gusta: nakrájejte na kousky a podávejte s dalšími ovocnými, nebo vytvořte osvěžující nápoj

Kategorie – potraviny

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky