| |

Matchaga čaj – opravdu se jedná o zázrak na imunitu?

100% PŘÍRODNÍ BIO ELIXÍRY Z KVALITNÍ MATCHY A CHAGY

Určitě jste slyšeli o Matcha čajích nebo je i vyzkoušeli. Matcha čaje jsou považovány za „elixír“ pro svůj potenciál zvyšovat koncentraci, zrychlovat metabolismus a detoxikovat organismus. A co to je Matchaga?
Matchaga je přírodní superzdravý nápoj, který mě osobně velice mile překvapil svou funkčností. Je to takový lepší energy drink, lepší hlavně co se týká jeho složení a účinnosti. Pokud fandíte zdravému životnímu stylu, rádi byste posílili svou imunitu a zároveň měli více energie, tak vyzkoušejte tento přírodní zázrak, který se jmenuje Matchaga.

Matchaga v sobě spojuje dvě unikátní suroviny, jednak vysoce kvalitní zelený čaj Matcha z Japonska a tzv. medicinální houbu Chagu z Finska.

Oproti kávě neobsahuje kofein, ani žádný cukr, kterého jsou energetické nápoje plné. Už při prvním vyzkoušení ucítíte, že Matchaga opravdu funguje, jednak vás posílí a zbaví vás únavy, ale je také ideální, pokud se potřebujete soustředit v práci nebo při učení.

Jak Matchaga funguje?

Jak jsem zmínila, Matchaga kombinuje účinky zeleného čaje Matcha a severské medicinální houby Chaga.

První složka Matchagy, japonský zelený čaj matcha obsahuje:

 • Aminokyseliny – to jsou organické kyseliny, které. jsou základní stavební složkou proteinů (bílkovin). Aminokyseliny jako je L-theanin a theofylin v čaji Matcha z něj dělají nápoj bohatý na živiny.
 • antioxidanty – jsou látky, které chrání naše tělo před účinkem volných radikálů, mezi nejúčinnější patří vitamíny C, A, E a B3.
 • chlorofyl – což je přírodní látka (zelené rostlinné barvivo) prospěšná pro naše zdraví. Má výrazný vliv na hojení ran, působí protizánětlivě, omezuje vznik otoků a má i pozitivní vliv na zažívání
 • vlákninu, která je také důležitou částí stravy a pomáhá při hubnutí
 • a další účinné látky.

Čaj Matcha, který obsahuje Matchaga pochází z tradiční oblasti Japonské Aichi. Plantáže s Matchou se asi 4 týdny před sklizní zastiňují, což vede k výraznému zvýšení obsahu chlorofylu a aktivních látek v rostlinách. Nejlepší ručně sbírané čajové listy se spaří, usuší a nakonec jemně namelou na speciálních žulových kamenech.

Matchaga čaj

Hlavními přínosy čaje Matcha jsou:

 • zvýšení energie
 • silnější imunitní systém
 • antioxidační účinky
 • detoxikace organismu
 • duševní svěžest a zklidňující účinky

A teď něco o té druhé zajímavé složce Matchagy: Finská houba chaga

Chaga je nazývána houbou nesmrtelnosti a je výborným zdrojem velice specifických tělu přínosných látek. Už stovky let je používána na oslabenou imunitu, chronické záněty, žaludeční problémy a detoxikaci.

Chaga se ručně sbírá v polárních lesích finského Laponska, které jsou díky své čistotě certifikované bio. Divoce rostoucí Chaga zde čelí extrémním výkyvům teplot až několik desítek let, než je dost velká ke sběru. Díky těmto podmínkám v sobě koncentruje velké množství bioaktivních látek a představuje tak extrémně kvalitní zdroj adaptogenů, betaglukanů, enzymů a antioxidantů.

Abych to přeložila, tak adaptogeny jsou rostlinné látky, zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím a také regenerují a chrání organismus. Betaglukany jsou přírodní látky, které mají příznivý vliv na imunitu a posilují obranyschopnost těla.

Takže Chaga je skvělá při nejen při vyčerpání a únavě, ale i pro posílení imunitního systému.

Jak vidíte, tato kombinace dělá z Matchagy dokonalý nápoj, který je vhodný nejen v období stresové zátěže, ale má mnoho významných přínosů pro organismus.

Přínosy Matchagy

Matchagu se vyplatí pít celoročně, a to z následujících důvodů:

 • Vlije do žil energii a soustředění – unikátní složky jako EGCG a L-Theanine napomáhají lepší koncentraci a zklidnění mysli.
 • Přírodní spalovač a podpora metabolismu – nastartuje vás před cvičením a bojuje s nadváhou po celý rok
 • Detox – spojením zeleného čaje a vitální houby vznikne téměř dokonalý detoxikační nápoj.
 • Přírodní zásobárna betaglukanů a adaptogenů – v kombinaci se zeleným čajem Matcha podpoří normální funkci imunitního systému. S každým šálkem posílíte své celkové zdraví.

Všechny suroviny jsou v bio kvalitě certifikované pro CZ a EU.

Jak se Matchaga pije?

Pro lepší imunitu, spalování a energii se pijí 1-2 sáčky nápoje denně. Obsah sáčku se smíchá s vodou, džusem, rostlinným mlékem, apod. a podle chuti lze dochutit medem, citrónem, sirupem, atd. Doporučuje se pít mezi jídly.

Zkušenosti dlouhodobých uživatelů

Můžete si přečíst i další názory těch, kdo vyzkoušeli Matchagu:

 • Jsem mile překvapená a dávám 100%. Na 4 až 6 hodin opravdu nabije a ještě podporuje imunitu. (Petra)
 • Jsem výkonnostní sportovec a supplementaci řeším neustále. Tohle je jeden z mála výrobků co dávají smysl a ještě v top kvalitě! Takže za me ouuukej. (Petr – nutricak)
 • Už týden piju 1x denně. Někdy jen s mlékem a medem, jindy přidám do smoothie. Chuť je jemná. Proti nějaké mladé zelené pšenici, kterou jsem kdysi zkoušela, je to sto a jedna. No a výsledek? Několik let jsem byla totálně vyčerpaná. Nestačil osmihodinový spánek, zdravější strava, vitamíny, ani kýbl kafe. Teď funguju naprosto bez problémů. Mám energii, ve dvě odpoledne nepadám tzv. na hubu, mám dobrou náladu, cítím se skvěle. Cena není nízká, váhala jsem, už proto, že jsem nevěřící Tomáš, ale za mě jen palec nahoru. Kdyby to nebyla pravda, nikdy recenzi nenapíšu. (Gabriela J.)
 • Musím říct, že mi to opravdu pomohlo, mám více energie než kdy dřív a nejsem ani tak nafouklá 🙂 je to bomba 🙂 (Alena Doláková)
 • Po 1 měsíci 1 sáčku denně skvělý celkový pocit těla, více energie, lepší kůže a pleť, vyšší soustředění na školu. Za mě super, funguje (Kristýna Málková)

V dnešní zrychlené době, kdy se téměř nelze vyhnout stresu, občas není ani čas na kvalitní jídlo, dostatek spánku atd., není zcela od věci si pomoci „zlepšovákem“ jako je Matchaga. Pití Matchagy má i spoustu dalších výhod, jako rychlejší spalování, silnější imunita, více energie, atd.

Podobné příspěvky