Narazili jste při hubnutí na zeď?

Stoupli jste si na váhu při týdenním vážení a číslo je stále stejné. Jak je to možné? Jíte správné věci, pohybujete se tak často, jak jen můžete, a držíte se dál od vína.

Pak se objeví další týden, postavíte se na váhu a výsledky se opět nezměnily. Začíná vám to být povědomé? Pokud jde o hubnutí, je to neuvěřitelně častý jev. Existuje však také celá řada důvodů, proč se váha neposouvá. S jistotou vám můžeme říci, že nejste sami.

Je důležité, abyste se tím nenechali demotivovat a místo toho pracovali na změnách, abyste opět začali vidět výsledky.

No, podívejme se, jaké změny můžete provést, abyste se mohli znovu cítit lépe na své cestě za hubnutím.

To, co říká váha, není všechno

Mohli byste mít pocit, že se vám hubnutí nedaří, protože příliš často kontrolujete svou váhu na váze. Váha neustále kolísá, je možné, že na konci dne vážíte i o 3 nebo 4 kg více než ráno, a to jen kvůli jídlu, které jste snědli.

Nejlepší je vážit se jednou týdně přibližně ve stejnou dobu, tak budete mít nejpřesnější výsledek. Důležitější než číslo na váze jsou však vaše tělesné míry.

Jezte hodně bílkovin

Je důležité, abyste do svého jídelníčku dostávali dostatek bílkovin. To je způsobeno tím, že bílkoviny jsou to, co vás udržuje syté po delší dobu a pomáhá vám budovat svaly. Když ho nebudete jíst dostatek, můžete přestat hubnout. Ujistěte se, že do svých jídel a svačinek dostáváte dostatek bílkovin, což je pro dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí zásadní.

Zde je seznam nejlepších potravin bohatých na bílkoviny:

  • Libová drůbež
  • Ryby a mořské plody
  • Mléko
  • Jogurt
  • Vejce
  • Ořechy a semena
  • Čočka
  • Sója
  • Tofu a tempeh

Přestaňte pít kalorie

Ať už si večer rádi dáte sklenku vína, nebo si vychutnáte několik plechovek limonády, může být neuvěřitelně snadné konzumovat příliš mnoho kalorií prostřednictvím nápojů, které si dáte. Sodovky jsou plné cukru a alkoholické nápoje obsahují prázdné kalorie a obvykle končí tím, že podniknete nájezd na kuchyň pro občerstvení.

Dávejte si pozor na to, co pijete, a pokud je to možné, vždy volte vodu. Pokud jde o horké nápoje, držte se černé kávy a bylinkových čajů. Pokud vás voda začíná nudit, zkuste do ní přidat své oblíbené ovoce.

Získejte dobrý spánkový režim

Péče o zdraví a pohodu znamená také dobrý spánek. Možná si myslíte, že to nesouvisí s hubnutím, ale dobrý spánek hraje důležitou roli. Dostatek odpočinku umožňuje tělu regenerovat se, abyste mohli plně fungovat.

Pokud se vám podaří dosáhnout 7 až 9 hodin spánku každou noc, váš metabolismus bude v plné síle a budete mít energii, kterou potřebujete k tomu, abyste mohli cvičit a zvládnout celý den.

Hydratujte se

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, když se snažíte zhubnout, je pít vodu, a to hodně. Voda je rozhodně špatně chápána a podceňována. Možná to nevíte, ale ve skutečnosti působí jako prostředek potlačující chuť k jídlu, může podpořit váš metabolismus a pomáhá předcházet zadržování vody.

Pomáhá pití většího množství vody při hubnutí? Může to znít bláznivě, ale ano, pomáhá.

Zkuste se zbavit stresu

I když to může být v tomto období těžké, snížení stresu vám pomůže k úspěšnějšímu hubnutí. Výzkum naznačil, že přibývání na váze může být v mnoha případech důsledkem stresu.

Vaše duševní zdraví a pohoda jsou stejně důležité jako vaše fyzické zdraví, proto je důležité, abyste pečovali o obojí. Pokud máte problém se uvolnit a vypnout, zkuste se vzdálit od televize a dát si dlouhou koupel nebo si přečíst novou knihu. Vnést do svého života trochu více klidu může být jen ku prospěchu věci.

Převezměte kontrolu nad svými porcemi

I když je skvělý nápad nacpat do jídla spoustu zeleniny, zdravých sacharidů a bílkovin, je snadné se nechat unést. Pokud si toho na talíř naložíte příliš mnoho, stane se z vašeho výživného a nízkokalorického jídla spíše požitek.

Ve snaze tomu předejít dbejte na to, abyste si jídlo, zejména sacharidy a bílkoviny, vážili. Díky tomu si budete plně vědomi toho, co jíte.

Vyhýbejte se sladkým svačinám

Děláte skvělou práci s jídlem a potíte se v posilovně tolikrát týdně, kolikrát zvládnete. Ale mohou to být ty „ne tak zdravé“ svačiny, které se stanou lákavějšími, jakmile se den blíží ke konci. Sáčky s chipsy a sušenkami jsou plné prázdných kalorií a mají tak vysoký obsah cukru a tuků.

Případně si vyberte zdravější svačiny, které mají méně kalorií a jsou výživnější. To znamená, že se budete držet na uzdě a s tímto typem svačiny se budete cítit sytí po delší dobu.

Překonejte hubnoucí plato

Při hubnutí je velmi časté, že se dostanete na náhorní plošinu. Každý týden jste měli skvělé výsledky a teď nic. Abyste to překonali, musíte se podívat na svůj kalorický příjem. Jak hubnete, vaše tělo bude potřebovat méně kalorií než dříve.

Závěr

Dámy, tady to máte. Nyní máte spoustu tipů s malými změnami, které můžete provést ve svém životním stylu, abyste mohli začít znovu vidět tyto výsledky.

Ačkoli, jak jsme již zmínili dříve, je důležité, abyste si uvědomili, že číslo na váze není vše. Ujistěte se, že si také měříte své tělo, abyste mohli sledovat své pokroky. Pokud cvičíte, pijete hodně vody a kontrolujete, co jíte, dosáhnete své cílové hmotnosti během okamžiku.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky