|

Hlavní příčiny vypadávání vlasů a jejich správná léčba

Hlavní příčiny vypadávání vlasů a jejich správná léčba

Nejlepší léčba vypadávání vlasů

V závislosti na příčině se vypadávání vlasů může projevit mnoha různými způsoby. Může udeřit náhle nebo v průběhu času a postihnout pouze pokožku hlavy nebo celé tělo.

Potenciální příčiny vypadávání vlasů:

1. Alopecia Areata (AA)

Alopecia areata je typ autoimunitního onemocnění, při kterém imunitní systém napadá a ničí vlasové folikuly a brání tak růstu nových vlasů. Zánět vzniká, když imunitní systém omylem napadne vlasové folikuly. Vědci útokům imunitního systému na vlasové folikuly zcela nerozumějí, ale domnívají se, že významnou roli hrají environmentální (negenetické) a genetické faktory. Alopecia areata je lékařský termín pro vypadávání vlasů. V závislosti na typu AA může docházet k vypadávání vlasů pouze na pokožce hlavy nebo po celém těle. Toto autoimunitní onemocnění může způsobovat řídnutí vlasů, vypadávání skvrn, určitou plešatost nebo úplnou plešatost a může být trvalé nebo dočasné.

2. Stres:

„Extrémní stres, jako je například onemocnění nebo operace, která zatěžuje tělo a mysl,“ může vést k vypadávání vlasů. Kromě toho postihuje mnoho lidí akutní telogenní efluvium, při němž se až 70 % vlasových folikulů dostává do klidového (telogenního) stavu namísto odhadovaných 10 až 20 %, které se obvykle nacházejí v telogenním stadiu. Další stav zvaný „trichotillomanie“ může způsobit vaše obrazné vytrhávání vlasů při stresu nebo napětí. Lidé s tímto duševním onemocněním se vyrovnávají s negativními emocemi, jako je stres a úzkost, tak, že si sami vytrhávají vlasy z obličeje, pokožky hlavy a dalších částí těla. Většina případů se týká dospívajících dívek.

3. Nedostatky živin:

Nedostatek určitých vitamínů a minerálů může způsobit vypadávání a snížený růst vlasů, protože napomáhají cyklu růstu vlasů a buněčnému obratu.

Mezi nedostatky vitaminů, které mohou vést k vypadávání vlasů, patří nedostatek bílkovin, biotinu, zinku a železa.

Zejména „nedostatek železa u žen před menopauzou je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů a může naznačovat základní zdravotní stav“.

Faktory životního prostředí při vypadávání vlasů:

Předpokládejme, že člověk nedbá o svou stravu a nedostává značné množství potřebných maker a zároveň zažívá vysokou úroveň stresu. V takovém případě je u takových lidí větší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou určité výše uvedené stavy vypadávání vlasů. Veškeré vaše úsilí o posílení vlasů může přijít vniveč, pokud se sprchujete v tvrdé vodě. Je vypadávání vlasů možné při tvrdé vodě? Stručně řečeno, i když ne přímo, tvrdá voda může poškodit vaše vlasy, což může nepřímo vyústit ve vypadávání vlasů nebo alespoň jejich vzhledu.

Nezdravý životní styl dělá hrozné věci pro vaše celkové zdraví, včetně vašich lesklých a krásných vlasů.

Od nezdravého jídla až po každodenní mytí vlasů tvrdou vodou, což má vliv na růst vlasů; jakmile skončíte se sprchou, použijte měkkou, filtrovanou vodu na vlasy a pokožku hlavy, abyste zabránili tvorbě šupinek způsobených hořčíkem a vápníkem z tvrdé vody.

Domácí prostředky někdy nestačí

Je dobré vyzkoušet některé užitečné babiččiny tipy; to skutečně funguje. Ale v některých případech by to nefungovalo, a pokud jste se snažili mít dobře vyváženou stravu a vyzkoušeli všechny možné domácí prostředky, stále čelíte frustrujícímu problému vypadávání vlasů. Tehdy potřebujete odbornou lékařskou pomoc, abyste předešli vážným problémům s vypadáváním vlasů; bez okamžité lékařské pomoci nebo správné léčby se váš stav může dokonce zhoršit, pokud se vám nedostane rychlé lékařské pomoci nebo vhodné léčby týkající se přetrvávajícího vypadávání vlasů.

Mezi nejčastější ošetření patří:

– TRANSPLANTACE VLASŮ FUE

Transplantace FUE vypadá tak, že se na plešatící nebo řídnoucí část pokožky hlavy implantuje 1000 až 6000 jednotlivých vlasových folikulů z dárcovské oblasti. Tuto proceduru provádí jeden z našich chirurgů pro obnovu vlasů, který v podstatě „dopraví“ vlasy, které nebyly ovlivněny hormonem DHT (jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů), do části pokožky hlavy, která potřebuje vlasový plášť. Díky tomu získáte přirozený vzhled, protože vaše vlasy jsou použity.

– TRANSPLANTACE OBOČÍ

Transplantace obočí je chirurgický zákrok, jehož cílem je potlačit následky ztráty chloupků a obnovit plnější vzhled obočí. Provádí ji jeden z našich certifikovaných chirurgů pro transplantaci vlasů. Transplantace obočí vám může pomoci cítit se lépe, ať už o ní uvažujete jako o léčbě špatného zdravotního stavu nebo z jiného zdravotního důvodu.

– TRANSPLANTACE VOUSŮ

Transplantace vousů je zákrok obnovy vousů, při kterém se do postižené oblasti implantují vlastní vlasy z jiných částí těla, například ze zadní části pokožky hlavy. Léčba vypadávání vlasů v oblasti vousů a kníru na obličeji, u které bylo klinicky prokázáno, že funguje, je transplantace vousů.

– DHI TRANSPLANTACE VLASŮ

Nejnovější metoda, kterou chirurgové používají k léčbě vypadávání a řídnutí vlasů, se nazývá přímá implantace vlasů (DHI). Při ní se odebírají a implantují folikuly přímo z dárcovské oblasti do oblasti vypadávání vlasů pomocí specializovaného nástroje implantačního pera známého jako Choiovo implantační pero (odtud termín „přímá implantace vlasů“).

– FUT TRANSPLANTACE VLASŮ

Invazivní procedura transplantace folikulární jednotky (FUT) se používá k léčbě nejtěžších případů vypadávání vlasů. Cílem této léčby je dlouhé implantování proužků vlasů dárce do postižené oblasti jejich rozdělením na menší folikulární jednotky. Provedením malého řezu v místě dárce, které se nachází na zadní straně pokožky hlavy, se při tomto chirurgickém zákroku odebere dlouhý pruh vlasových folikulů. Vlasy vašeho dárce jsou pak po odebrání tohoto pásu pod mikroskopem pečlivě rozděleny na menší skupiny jednotlivých folikulárních jednotek (neboli „vlasových štěpů“). Tyto malé folikulární jednotky jsou pak vloženy do postižené oblasti.

Vypadání vlasů – nejčastější otázky a odpovědi

  1. Co jsou nejčastější příčiny vypadávání vlasů? Nejčastější příčiny vypadávání vlasů zahrnují genetickou predispozici, stres, hormonální změny, nedostatek živin nebo některé léky.
  2. Je vypadávání vlasů dědičné? Ano, vypadávání vlasů může být dědičné.
  3. Je možné vypadávání vlasů zastavit nebo zpomalit? V některých případech je možné vypadávání vlasů zastavit nebo zpomalit pomocí léků nebo doplňků stravy. Je však důležité konzultovat tyto možnosti s lékařem.
  4. Jsou nějaké léky nebo doplňky stravy, které pomáhají s vypadáváním vlasů? Existuje řada léků a doplňků stravy, které mohou pomoci s vypadáváním vlasů. Je však důležité konzultovat tyto možnosti s lékařem.
  5. Jaká je nejlepší péče o vlasy pro prevenci vypadávání vlasů? Nejlepší péče o vlasy pro prevenci vypadávání vlasů zahrnuje udržování vlasů čistých a zdravých, používání šetrných přípravků na vlasy a vyhýbání se přílišnému tepelnému stylingu.
  6. Je možné obnovit vypadlý vlas? V některých případech je možné obnovit vypadlý vlas pomocí léků nebo chirurgických postupů. Je však důležité konzultovat tyto možnosti s lékařem.
  7. Může stres způsobit vypadávání vlasů? Ano, stres může způsobit vypadávání vlasů.
  8. Je vypadávání vlasů běžné u žen i mužů? Ano
[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky