|

Nechirurgické možnosti léčby vypadávání vlasů

Uvědomit si, že začínáte ztrácet vlasy, je pro mnohé šokem a přijmout totéž je ještě obtížnější. Když si lidé začnou všímat své ustupující vlasové linie nebo skvrn na pokožce hlavy, jejich mysl okamžitě skočí ke stejnému drastickému závěru, že podstoupí transplantaci vlasů.

Transplantace vlasů je samozřejmě pro správného kandidáta vysoce účinná a nabízí přirozené a trvalé řešení vypadávání vlasů. Ne všichni lidé trpící vypadáváním vlasů však musí podstoupit transplantaci vlasů, zejména ne ve velmi raném stádiu. Na Musk Clinic v Ahmedábádu máme mnoho pacientů, kteří se na nás původně obrátili s žádostí o zákrok. transplantace vlasů v Ahmedabádu když jim ve skutečnosti může lépe vyhovovat jiná léčba. Nabízíme řadu nechirurgických léčebných postupů vypadávání vlasů, které lze použít buď samostatně, nebo vedle chirurgické transplantace vlasů.

Terapie vlasovými destičkami nebo terapie plazmou bohatou na destičky (PRP)

Pravděpodobně už znáte nebo jste alespoň slyšeli o „upířím obličeji“, což je ošetření pleti, které v podstatě využívá vaši vlastní krev, aby vám pomohlo dosáhnout zářivé a mladistvé pleti. PRP si získala popularitu, když Kim Kardashian zveřejnila selfie svého „upířího obličeje“ s použitím své znovu vstříknuté krve. Poptávka po tomto ošetření prudce vzrostla, ale od té doby se PRP etablovala jako mnohem víc než jen další kosmetický výstřelek celebrit – nyní je to osvědčená a úspěšná léčba vypadávání vlasů.

Pravděpodobně jste ještě neslyšeli o tom, že existuje podobná léčba vypadávání vlasů, a ano, vyžaduje také vaši krev. Říká se jí plazma bohatá na krevní destičky, známá také jako PRP.

Použití PRP je „skvělou možností léčby vypadávání vlasů, protože má řadu vědecky podložených článků, které prokazují její účinnost zvyšující počet vlasů, tloušťku vlasů a růstovou fázi vlasového cyklu,“.

Proces zahrnuje odběr krve pacienta před jejím roztočením v centrifuze, aby se oddělila plazma chudá na krevní destičky a plazma bohatá na krevní destičky. Výsledná PRP – která je plná obohacených buněk a nezbytných proteinů – se poté vstříkne zpět do pokožky hlavy, aby stimulovala hojení a povzbudila spící folikuly k tomu, aby začaly znovu růst vlasy. Nejlepší na této léčbě vypadávání vlasů je, že nemá absolutně žádné vedlejší účinky, trvá přibližně půl hodiny a může být velmi účinná u těch, kteří jsou v počátečních fázích vypadávání vlasů. Je důležité si uvědomit, že není trvalá – výsledky trvají přibližně rok – ale může být skvělým způsobem, jak zvýšit tloušťku vlasů, a to buď jako samostatná léčba, nebo jako doplněk k operaci transplantace vlasů.

Nízkoúrovňová laserová terapie (LLLT)

LLLT – jinak známá jako terapie červeným světlem nebo nověji fotobiomodulace – pokrývá pokožku hlavy světlem pomocí laserů o nízké intenzitě. Podává se prostřednictvím jednotlivých zdrojů světla ve speciální čepici nebo helmě nebo pomocí ručního zařízení, jako je laserový hřeben. Světlo proniká do kůže a povzbuzuje buňky k produkci většího množství bílkovin, které posílí vlasy. Kromě toho stimuluje vlasové folikuly, aby spustily růstovou fázi vlasového cyklu a zvýšily tak množství a rychlost růstu.

vypadávání vlasů
Bylo zjištěno, že LLLT je účinná léčba řídnoucích vlasů, přičemž výsledky se obvykle objevují po dvou až třech měsících. Funguje však pouze u aktivních vlasových folikulů – bohužel neudělá nic s folikuly, které odumřely. Z tohoto důvodu se doporučuje pouze lidem, kteří jsou v počáteční fázi vypadávání vlasů – těm, kterým jich zbylo jen velmi málo, příliš nepomůže.

Léky

V současné době jsou na trhu dva klinicky ověřené léky na vypadávání vlasů schválené USFDA – minoxidil a finasterid. Jedná se o léčbu první linie na jakoukoli formu časného vypadávání vlasů a měla by pokračovat po velmi dlouhou dobu, aby bylo možné pozorovat a udržet výsledky.

LékyMinoxidil se aplikuje přímo na pokožku hlavy, aby se zvýšil průtok krve a příjem živin do folikulů, čímž se vlasy stanou silnějšími a hustšími. Finasterid se užívá perorálně a blokuje produkci mužského hormonu dihydrotestosteronu (DHT), který zmenšuje vlasový folikul a zkracuje růstový cyklus. Finasterid je určen k dlouhodobému užívání, takže jakmile jej začnete užívat, musíte u něj zůstat – oba tyto léky působí především na kontrolu vypadávání vlasů, které je způsobeno především geneticky.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky