Jak se nepřejídat a začít hubnout?

Jak se přestat přejídat a začít hubnout

Zde najdete krátký úvod, jak se přestat přejídat a začít hubnout.

 

TOP DIETA V AKCI !

Jídelní návyky mohou být překážkou na cestě k vytoužené postavě. V tomto článku se zaměříme na přejídání a přinášíme ti 15 účinných tipů, jak se mu vyhnout.

1. Najdi si silnou motivaci – Měj jasný důvod, proč chceš zhubnout a drž se ho. Pamatuj si ho vždy, když budeš mít chuť se přejídat.

2. Sestav si stravovací plán – Naplánuj si, co budeš jíst a jak často. Připrav si svačinky, abys nemusela sáhnout po nezdravých potravinách.

3. Dodržuj pravidelnost – Jíst pravidelně je důležité, aby tělo nebylo příliš vyhladovělé a neměla jsi tendenci se pak přejídat.

4. Nezanedbávej žádnou makroživinu – Ve stravě by měly být zastoupeny komplexní sacharidy, zdravé tuky, bílkoviny a vláknina.

5. Občas si připusť „cheat meal“ – Zahrnutí občasného odchýlení od stravovacího plánu může pomoci udržet motivaci a zamezit přejídání.

6. Měj vždy připravenou svačinku – Mít s sebou zdravou svačinku zabrání nekontrolovanému sáhnutí po nezdravých potravinách.

7. Dávej si pauzy mezi jídly – Dát tělu čas na strávení jídla je důležité, aby se cítilo nasycené a abys neměla chuť přejídat se.

8. Postupně se zbavuj chuti na sladké – Pokud snížíš množství cukru ve stravě, budeš mít nižší citlivost na sladkou chuť a nebudeš potřebovat tolik sladkého.

9. Poznej své tělo – Snaž se pochopit, jestli tvoje přejídání není způsobeno emocemi, nudou nebo jinými faktory. Hledej příčiny a pracuj s nimi.

10. Změň špatné návyky – Pokud zjistíš, že máš špatné stravovací návyky, snaž se je postupně nahrazovat zdravějšími.

11. Nemuzej z nudy – Nuda může vést k přejídání. Zaměstnej se činnostmi, které odvedou tvoji pozornost od jídla.

12. Jez vědomě – Soustřeď se na jídlo a prožívej každý soustřeď se na jídlo. Soustřeď se na jídlo a prožívej každou jeho chuť.

13. Rozlišuj hlad a chuť – Nauč se rozeznávat, jestli opravdu máš hlad nebo jen chuť na něco konkrétního.

14. Dodržuj pitný režim – Dostačující pitný režim pomáhá udržet tělo hydratované a snižuje chuť k přejídání.

15. Jez dostatečně – Nenechte se vyhladovět a nesnášejte hlad. Jezte dostatečně, abyste se cítili nasyceni a tělo nebylo vystaveno stresu.

Pokud si nejste jistí, co a kdy jíst, můžete si nechat sestavit jídelníček přesně na míru od nutričního terapeuta. Mějte na paměti, že hubnutí není snadný proces, ale s těmito tipy vám může být usnadněn.

hubnutí

Jak se přestat přejídat a začít hubnout?

1. Vytvořte si plán stravování

Aby se vám podařilo přestat se přejídat a začít hubnout, je důležité vytvořit si plán stravování. Stanovte si pravidelné časy jídel a snažte se dodržovat vyváženou stravu obsahující potřebné živiny.

2. Omezte přísun nezdravých potravin

Snižte množství přejídání se omezováním příjmu nezdravých potravin, jako jsou sladkosti, tučné a smažené jídla, nebo nezdravé svačinky. Nahraďte je vyváženějšími alternativami, jako jsou čerstvé ovoce a zelenina.

3. Zvyšte fyzickou aktivitu

Hubnutí je také spojeno s fyzickou aktivitou. Zapojujte se do pravidelného cvičení, jako je chůze, běh, plavání nebo cvičení ve fitness centru. Zlepšení vaší fyzické kondice vám pomůže spálit kalorie a zvýšit metabolismus.

4. Sledujte svůj pokrok

Abyste mohli přesněji sledovat svůj pokrok, věnujte pozornost váze, změně obvodu pasu nebo boků a také tomu, jak se cítíte. Tímto způsobem budete moci vyhodnotit účinnost vašeho úsilí a případně upravit svůj plán, pokud je to potřeba.

TOP DIETA V AKCI !

Závěr

– Přejídání, neustálé uzobávání, mlsání jsou překážkami na cestě za hubnutím
– Je normální občas se přejíst na oslavách nebo příležitostech
– Zdravý životní styl zahrnuje balanc ve stravě
– 15 tipů, jak se nepřejídat (silná motivace, stravovací plán, pravidelnost ve stravě, vyvážené makroživiny, občasný cheat meal, mít svačinku, dodržovat pauzy mezi jídly, odvykat na sladkou chuť, poznat své tělo, změnit špatné návyky, nejíst z nudy, jíst vědomě, rozlišovat hlad a chuť, dodržovat pitný režim, jíst dostatečně)
– Možnost sestavit si jídelníček na míru od nutriční terapeutky pro dosažení cíle
– Motivace k hubnutí, jasný jídelníček, pravidelnost ve stravě, bohatá strava na makroživiny, odvykání na sladkou chuť, nejčastější důvody přejídání

TOP DIETA V AKCI !

Podívejte se, jak fungují diety.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí

Podobné příspěvky