Jak zhubnout 5 kilo za týden

Jak zhubnout 5 kilo za týden: Rychle a přitom zdravě?

Pokud se rozhodnete zhubnout 5 kilogramů za týden, je důležité to provést rychle a zdravě. Hubnutí by nemělo poškozovat vaše zdraví, proto je vhodné zvolit vyvážený přístup.

TOP DIETA V AKCI !

Opravdu chcete zhubnout 5 kilo za týden?

To jste si dali velmi náročný úkol. Ne, že by bylo přímo nemožné shodit během týdne několik kilogramů, ale tak rychlý úbytek hmotnosti se může projevit na vašem zdraví. Pokud hledáte zaručený způsob, jak zhubnout 5 kilo za týden, pak se připravte na to, že vám při dodržení určitých podmínek sice pár centimetrů v pase ubude, ale jen na krátkou dobu. Takové rychlé hubnutí vyžaduje razantní omezení jídelníčku, což není možné dodržovat dlouhodobě. Jakmile přejdete zase na původní stravu, ztracené kilogramy se opět navrátí zpět.

Nechcete raději zhubnout jednou provždy?

Na účinném hubnutí se z 80 % podílí správná strava. Proto jsem pro vás vytvořila příklad týdenního jídelníčku, jehož podstatou je snížení obsahu sacharidů a navýšení denního množství bílkovin. Rychle hubnout neznamená hladovět Máte-li před sebou jediný cíl a do týdne chcete mít 5 kilo dole, určitě kvůli tomu nepřestávejte jíst.

Hladovka není cesta ke zhubnutí, pouze se zpomalí váš metabolismus, tělo pojede na úsporný režim a jakoukoli sebemenší přijatou energii, okamžitě uloží do tukových zásob. Pro rychlé hubnutí je daleko účinnější nízkokalorická strava, která je také jedinou efektivní metodou, jak zhubnout 5 kilo za týden.

Řešit cvičení v tomto případě nemá žádnou cenu,

protože jeho efekt se projeví až v delším časovém horizontu. Ovšem podpořit snahu o zhubnutí alespoň nějakým fyzickém pohybem je jistě vhodné, ale nic víc od něj neočekávejte. Cvičení vám při hubnutí 5 kilo za týden nepomůže.

Hubněte zdravě a bez jo-jo efektu

Rychlé hubnutí zpravidla s sebou přináší velké riziko jo-jo efektu, který je důsledkem mnoha extrémně rychlých diet. Jejich podstatou bývá většinou několikadenní půst nebo jednostranná strava v podobě ovocných či zeleninových šťáv, polévek, atd. Takový jídelníček způsobí rychlou ztrátu vody v organismu, avšak o opravdové spalování tuků se nejedná.

Zdravé hubnutí odpovídá úbytku hmotnosti v rozmezí 0,5 – 1 kilogram týdně, přičemž dosáhnete dlouhodobých výsledků s trvalým efektem. Jakmile budete na svojí optimální váze, dokážete si ji snadno udržet. Avšak obávanému jo-jo efektu můžete úplně jednoduše předejít a přitom zhubnout bez pocitu hladu a nutnosti jakékoli fyzické námahy.

hubnutí

 

Časté dotazy

Jak rychle mohu zhubnout 5 kilo za týden?

Zhubnout 5 kilogramů za týden je poměrně náročný cíl. Doporučuje se spíše postupný a trvalý úbytek váhy pro udržení zdravého životního stylu. Extrémní hubnutí může být nezdravé a nepříjemné, proto je vhodnější konzultovat s odborníkem.

Jak zhubnout zdravě a udržitelně?

Pro zdravé a udržitelné hubnutí je důležité kombinovat správnou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Doporučuje se jíst vyvážené jídlo obsahující zdravé bílkoviny, sacharidy a tuky. Dále je důležité dodržovat dostatečný příjem vody a omezit konzumaci rafinovaných cukrů a tučných pokrmů.

 

TOP DIETA V AKCI !

Podívejte se, jak fungují diety.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí

Podobné příspěvky

Napsat komentář