Jeden jistý způsob, jak spalovat břišní tuk

Jak se zbavit tuku na břiše v menopauze po 50 letech

Každá fáze našeho života přináší nové výzvy. Pro ženy po padesátce může být jeden z problémů popsán jako nepoddajný tuk v oblasti břicha. Vzhledem k tomu, že se náš metabolismus přirozeně zpomaluje s věkem, sedavějším způsobem života a rostoucími hormonálními změnami v důsledku menopauzy, máme tendenci ukládat více tuku kolem pasu. Dobrou zprávou je, že tento tuk lze zmenšit, ale vyžaduje to kombinaci změn životního stylu a odhodlání zabránit jeho návratu.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU

Svalová hmota bohužel s věkem postupně ubývá, takže podíl tuku na celkové tělesné hmotnosti přibývá. S menším množstvím svalové hmoty se rychlost, jakou vaše tělo využívá kalorie, nebo váš metabolismus zpomaluje. Když přijmete více kalorií, než spálíte, tuk přibývá. Pokud budete konzumovat stejný počet kalorií, jako když jste byli mladší a aktivnější, a budete vést sedavější způsob života, bude se vám ukládat tuk. Faktory, které ovlivňují, kolik energie spálíte, jsou genetické a hormonální. Ženy v menopauze budou produkovat více estrogenu, protože buňky jsou upozorněny na skutečnost, že vaječníky neprodukují dostatek. To vede k tomu, že buňky ukládají tuk, aby produkovaly více estrogenu. Když se produkuje estrogen, váš metabolismus se zpomaluje a tukové buňky se nepřeměňují na energii. Zůstane vám tvrdohlavý tuk na břiše.

Břišní tuk těsně pod kůží je podkožní tuk. Jde o kosmetický problém, ale nemusí nutně představovat zdravotní problémy. Viscerální tuk leží hluboko v břiše a obklopuje vnitřní orgány těla. Nadměrné množství viscerálního tuku produkuje hormony, které mohou zvýšit krevní tlak, pozměnit hladinu cholesterolu a případně způsobit odolnost těla vůči inzulínu, což vede k cukrovce 2. typu. Nadměrné množství obou typů tuku zvýší hladinu estrogenu a může způsobit kardiovaskulární onemocnění, rakovinu prsu a kolorektální rakovinu. Nemůžete změnit proces stárnutí nebo genetické faktory, ale existují věci, které můžete udělat, abyste se zbavili břišního tuku a po padesátce si ho udrželi.

Vzhledem k tomu, že váš metabolismus je s věkem pomalejší, nepotřebujete tolik kalorií denně, takže omezte svůj kalorický příjem. Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických uvádí, že lidé po padesátce potřebují denně pouze 1600–2000 kalorií. Pokud začnete dobrou snídaní a častěji méně kalorií, zdá se, že to pomůže. Když jíte častěji, oklamete své tělo tím, že nedáte svým hormonům šanci dát mozku signál, že máte hlad. Také menší jídla častěji udržují hladinu cukru v krvi stabilní. Budete přijímat stejný počet kalorií, jen v různých intervalech. Nárazová dieta způsobí, že vaše tělo bude ukládat více tuku na později, protože váš metabolismus se dále zpomalí, protože vaše tělo signalizuje, že potřebujete výživu, takže by to zmařilo účel. Vylepšená strava zahrnuje konzumaci více celozrnných potravin, rostlinných potravin, ovoce a zeleniny a omezení potravin s vysokým obsahem cholesterolu, nasycených tuků a cukru. Pokud však některou z těchto potravin vyloučíte, vaše tělo bude signalizováno a bude se ukládat více tuku, takže nepřestávejte jíst.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU

Fyzická aktivita je kritická, pokud chcete zbavit své tělo břišního tuku. Silový trénink, nazývaný také odporový trénink, je nejlepší způsob, jak se zbavit tuku v určité oblasti těla. Silový trénink podporuje tvorbu svalů a zvýšená svalová hmota zrychluje metabolismus vašeho těla, a tím spalování kalorií nebo tuků. Odporová cvičení mohou být izotonická, kdy se část těla pohybuje proti síle, nebo izometrická, kdy je část těla nehybná proti gravitační síle. Izotonické cvičení by znamenalo opakované zvedání závaží a izometrické zahrnuje umístění těla určitým způsobem, aby se svaly protáhly, ale žádný pohyb těla se netýká. Tyto typy silového tréninku posilují svaly a zvyšují kostní hmotu. Mohou být použity odporové gumy, posilovací stroje, posilovací stroje, rotopedy, běžecké pásy, eliptické trenažéry nebo schodolezy a plavecké stroje.

Cvičení, které je alespoň středně intenzivní nebo dostatečně intenzivní na to, abyste se zapotili, a dostatečné na zrychlení srdeční a dýchací frekvence, je nezbytné ke zmenšení těchto tukových buněk. Doporučuje se cvičit třicet minut alespoň pětkrát týdně, abyste podpořili celkově zdravé tělo. Chcete-li spálit tyto tukové buňky, budete muset zvýšit na šedesát minut denně. Kromě snížení kalorií zvýší dodatečné cvičení váš metabolismus a spalování tuků a zmenšování tukových buněk. U žen se doporučuje, že obvod pasu 35 palců nebo více může znamenat nezdravou koncentraci břišního tuku.

Stres může být dalším faktorem přispívajícím k tvrdohlavému tuku. Pokud jste ve stresu, vaše tělo produkuje kortizol a nadměrné množství může způsobit, že vaše tělo bude rezistentní na inzulín. Možná budete chtít zkusit meditaci, jógu, hluboké dýchání, nebo to jen tak procházejte. Mnoho z nás, když jsme ve stresu, jí. Musíte mít stresový výstup, který nezahrnuje jídlo. Pokud na to nejste zvyklí, připomeňte si, že ve stresových situacích přejdete na formu cvičení. dieta může být sama o sobě stresující. Pokud se příliš soustředíte na to, co nemůžete jíst, pravděpodobně po tom budete toužit více. Změňte svůj názor cvičením nebo cvičením na zvládání stresu.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU

Tvrdohlavé hubnutí břišního tuku bude vyžadovat usilovnější úsilí a dlouhodobou změnu životního stylu. Nejdůležitější pro začátek je návštěva lékaře. Je důležité vyloučit jinou příčinu tuku, například onemocnění štítné žlázy. Váš lékař vám bude schopen navrhnout tréninkový režim, se kterým můžete žít, přičemž se ujistí, že je pro vás provádění těchto cvičení bezpečné. Pamatujte, že potřebujete méně kalorií kvůli pomalejšímu metabolismu. Změňte svůj jídelníček, ale nevylučujte skupiny potravin. Vyhněte se alkoholickým nápojům, které mají vysoký obsah kalorií a nízkou nutriční hodnotu. Ztratit tento obávaný břišní tuk po padesátce vyžaduje obětavost, změnu životního stylu, vzdělání a především trpělivost. Život po padesátce je jen další cesta a můžete ztratit bouli, pokud se budete snažit.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář