Dokonalý dietní plán – včetně čokolády a vína

Boj je skutečný, že? Když se snažíte zhubnout a jen si přejete, aby vám někdo dal. dokonalý dietní plán. V ideálním případě bychom rádi nic víc než mít s sebou 24 hodin denně svého osobního dietologa, který by nás vedl správným směrem a připravoval nám jídlo, ale to se nestane, takže zatím…

Ta da – dokonalý denní stravovací plán pro každého, kdo se chce dobře stravovat a kontrolovat svou váhu a zároveň si vychutnávat jídlo.

 

7:00 – Snídaně

Zeleninová nebo ovocná šťáva

Prvním krokem k vytvoření silné stravovací platformy je sníst něco brzy ráno, abyste pomohli nastartovat metabolismus. Zeleninová šťáva vyrobená pomocí mixéru zachová co nejvíce vlákniny a znamená, že v jedné sklenici dostanete 2-3 porce zeleniny. Skvělou směsí je mrkev, celer a červená řepa, všechny jsou plné antioxidantů a mají nízký obsah cukrů a kalorií.

Zeleninová omeleta s plátkem celozrnného toastu

Porce celozrnných sacharidů v podobě toastu nebo ovsa s kontrolovanou porcí vám pomůže dodat energii svalům a kontrolovat případné chutě na cukr během dopoledne, zatímco vejce bohatá na bílkoviny vám zajistí pocit sytosti až do oběda. Přidání jedné nebo dvou porcí zeleniny navíc je dalším jednoduchým způsobem, jak do svého dne přidat více živin a vlákniny, což opět pomůže udržet vás syté po celé dopoledne.

Malý šálek kávy nebo čaje

Zásah kofeinu na začátku dne je snadný způsob, jak zvýšit rychlost metabolismu, a přiznejme si, že někteří z nás bez něj nemohou fungovat! Cukry v mléce se však mohou rychle sčítat, zkuste menší šálek svého oblíbeného horkého nápoje a ušetříte tak nějaké cukry navíc. Kromě čaje nebo kávy se snažte během dopoledne vypít dalších 500-600 ml filtrované vody, která vám pomůže udržet hydrataci.

Perfektní dietní plán s výhodami

12pm – Oběd

Zeleninová polévka, polovina lososového zábalu, 500 ml vody & amp; zelený čaj

Když si vychutnáte snídani bohatou na bílkoviny a zeleninu, měli byste být sytí až do pozdního rána, abyste si mohli vychutnat časný oběd. V ideálním případě potřebuje tělo mezi jídly alespoň 3-4 hodiny, aby se hormony, které řídí metabolismus tuků, vrátily na výchozí úroveň. Vynechání dopolední svačiny ve prospěch sytého brzkého oběda tak může být přínosem pro kontrolu hmotnosti.

Z nutričního hlediska bude ideální oběd obsahovat alespoň 2 porce zeleniny nebo salátu, porci libových bílkovin v podobě ryb, kuřecího nebo libového masa a jednu nebo dvě porce kvalitních sacharidů pro kontrolu hladiny glukózy. Mezi jídla, která nabízejí tuto kombinaci, patří polévka nebo salát s ½ sendviče; zbytky těstovin nebo smažená hnědá rýže; frittata a salát nebo otevřená mísa s teplým salátem. I když se tradičně obracíme k sendvičům, krekrům nebo sushi jako rychlým lehkým obědům, je třeba si hodně pochutnat na vydatném a sytém obědě na začátku dne, který vás zasytí a dodá vám energii na několik hodin po jeho konzumaci. Dalším trikem, jak oběd zakončit, je bylinkový nebo zelený čaj, který pomůže pročistit chuťové buňky a dodá trochu tekutin a antioxidantů navíc.

The Best Diet For Diverticulitis

3-4pm – Občerstvení

Ořechová müsli tyčinka, punnet s bobulemi & amp; 300 ml vody

Pozdně odpolední svačina slouží k několika účelům – především zahání hrozící hlad, takže nejste v pokušení svačit, ale také slouží jako mechanismus kontroly chuti k jídlu, abyste se nepřejedli, když projdete dveřmi po dlouhém dni. Mnoho z nás je v této části dne nejvíce neaktivních a potřebuje méně sacharidů. Z tohoto důvodu jsou klíčové svačiny s kontrolovaným množstvím kalorií a bílkovin, které obsahují kontrolované množství sacharidů – dobře funguje sýr a krekry, ořechy a ovoce nebo tyčinka či kuličky na bázi ořechů.

Těm z vás, kteří cvičí po práci, pomůže vydatnější svačina složená ze sacharidů a bílkovin, například tuňákový nebo lososový zábal; řecký jogurt a ovoce nebo energetická tyčinka, která dodá tělu energii na další 2-3 hodiny do večeře. Optimální hydrataci podpoříte opět popíjením další láhve filtrované vody.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, která pomohla zhubnout tisícům lidí

19:00 – Večeře

Grilované rybí filé, pečená zelenina s olivovým olejem, malá sklenka červeného vína, 300 ml vody

V ideálním světě bychom měli sníst poslední jídlo dne nejpozději ve 20 hodin, aby tělo mělo 10-12 hodin na půst. Pro většinu z nás by večeře měla být lehkým jídlem, aby se podpořila jak kontrola hmotnosti, tak skutečnost, že většinu večera strávíme v sedě. Klíčem k úspěchu je porce libových bílkovin (150-200 g, vařených) spolu se 2-3 šálky zeleniny nebo salátu. Jednoduché, lehké večeře v týdnu také umožňují dodatečné požitky o víkendu, kdy je pravděpodobnější, že budete jíst venku a konzumovat další kalorie. Co se týče sacharidů, to, zda k večeři potřebujete nějaké potraviny bohaté na sacharidy, bude do značné míry záviset na vašich stravovacích cílech.

Pokud je vaším cílem odbourávání tuků, večeře bez těstovin, rýže a brambor podpoří odbourávání tuků. Pokud je vaším cílem kontrola hmotnosti, ½ – 1 šálek sacharidů nebo malá sklenka či dvě červeného vína přidají k vašemu dennímu příjmu dalších pár set kalorií.

20:00 – Občerstvení

Bylinný čaj & amp; 20 g (2 čtverečky) hořké čokolády

Čaj i káva obsahují kofein, který není ideální konzumovat 5-6 hodin před spaním, ale bylinný čaj vám nabídne tekutinu bez kalorií a kofeinu. Pár čtverečků hořké čokolády je další způsob, jak si po večeři dopřát malou pochoutku, aniž byste překročili svůj kalorický příjem, ačkoli čokoláda obsahuje určité množství kofeinu, takže si hlídejte své porce.

Jak úžasně snadno zní tento dietní plán? Řeknou vám, kdy máte jíst a co máte jíst! Co může být jednodušší?

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky