Vasektomie zvyšuje sexuální frekvenci a spokojenost pro oba partnery

Uvažujete o vazektomii? Odpovězme na první otázku, na kterou myslí každý muž: Podstoupí vasektomii zřícenina můj sexuální život?

Ne! Ve skutečnosti je opak pravdou: výzkum ukazuje, že muži, kteří podstoupí vasektomii, vykazují vyšší sexuální touhu, silnější orgasmy, větší spokojenost s erekcí a pohlavním stykem a častější sexuální styky. Zní to příliš dobře, aby to byla pravda? No, pojďme do vědy a pochopíme, proč tomu tak je.

Než se ponoříme, je důležité pochopit: co je vasektomii?

Vasektomie je forma mužské antikoncepce, která mechanicky přerušuje tok spermií chirurgickým přeříznutím chámovodu – trubice, kterou zralé spermie procházejí, aby se smíchaly s vaším semenem a opustily penis během ejakulace.
Vasektomie je v současnosti jedinou možností dlouhodobé antikoncepce pro muže schválenou FDA. Je indikován pro muže, kteří již nemají zájem o plodnost. V Maze nabízíme vasektomii bez použití skalpelu bez jehly, která je lepší než konvenční vasektomie, protože je rychlejší, bezpečnější, méně bolestivá a nevyžaduje žádné stehy ani jehly. (Zjistěte více o bezskalpelové, bezjehlové vasektomii a naplánujte si bezplatnou konzultaci zde).

Proč vazektomie nesnižuje vaši sexuální touhu:

Libido člověka, což je jeho touha zapojit se do jakékoli sexuální aktivity, je závislé na mnoho fyziologické a psychologické faktory. Nejdůležitějším z těchto faktorů je hladina testosteronu. Testosteron se tvoří ve varlatech a poté se uvolňuje do krevního oběhu. Produkce testosteronu ani jeho uvolňování není ovlivněno mechanickým narušením chámovodu, takže libido se nemění.

Proč vazektomie neovlivňuje váš orgasmus:

Je naprosto přirozené, že se muž obává „suchých orgasmů“, kdy se z penisu během orgasmu vytlačí jen málo nebo žádná tekutina. Pro mnoho mužů je ejakulace základní součástí prožitku orgasmu. Naštěstí se objem tekutiny, kterou muž ejakuluje, vazektomií znatelně nezmění, protože zatímco 100 % spermií se tvoří ve varlatech, pouze 5 % celkové tekutiny ejakulátu pochází ze spermií a tekutiny vytvořené ve varlatech a nadvarlatech. (struktury, které jsou izolovány od přispívání k ejakulační tekutině po vasektomii). Ačkoli se barva, konzistence a chuť mužského ejakulátu v průběhu času mění, nepřítomnost spermatu ve spermatu po vazektomii tyto vlastnosti znatelně nemění.

Proč vasektomie neovlivňuje vaši erekci:

Máme tendenci považovat penis a varlata za „balíček“, který jde dohromady. To dává smysl jak „geograficky“, tak z hlediska jejich vztahu k sexualitě a sexuální funkci. Penis a varlata však mají úplně jiné krevní zásobení a nervy. Je to proto, že varlata se ve skutečnosti začnou vyvíjet poblíž vašich ledvin a poté migrují do šourku během těhotenství. Varlata si s sebou přinášejí krevní zásobení a nervy. (Proto, když vás kopnou do varlat, cítíte to v břiše.) Protože penis a varlata mají úplně jiné krevní a nervové zásobení, není možné, že by zákrok v šourku mohl poškodit váš penis.

To vysvětluje, proč se kvalita mužského sexuálního života po vazektomii nezhoršuje. Proč se to ale tak výrazně zlepšuje?

Zatímco výzkum ukazuje, že sexuální uspokojení je větší a častější u mužů s vazektomií, studie uvádějí různá vysvětlení a odpovědi uváděné účastníky, proč. Hlavní tři důvody jsou:

  1. Žádné neplánované těhotenství! Muži se nemusejí obávat náhodného otěhotnění, což odstraňuje významný zdroj úzkosti. Místo starostí o to, kde a kdy ejakulovat, počítání poslední menstruace a starostí o finance, mohou být muži přítomni a užívat si fyzické a emocionální vjemy, které tento zážitek zahrnuje.
  2. Žádné kondomy! Mnoho mužů uvedlo, že po vazektomii nebyla potřeba žádná další mužská antikoncepce, což znamenalo sex bez kondomu, což umožnilo zvýšenou citlivost a více sexuální spontánnosti. (Stojí za zmínku, že STI mohou být stále přenášeny po vasektomii, takže pokud vy a váš partner nejste monogamní, stále se doporučuje pravidelné testování a/nebo používání kondomu.)
  3. Spokojení partneři! Z dotazníků a rozhovorů partnerek vyplynulo, že ženy uvádějí i vyšší libido a spokojenost se sexem po partnerské vazektomii. To bylo přičítáno žádným obavám z těhotenství, žádné potřebě hormonální antikoncepce (který může snížitr libido u žen), a uznání, že mužští partneři na sebe vzali břemeno antikoncepce. Je jen přirozené, že mít více vzrušeného a nadšeného partnera zlepšuje sexuální fungování a frekvenci u mužů.

Takže… co teď?
Rozhodnutí, zda podstoupit vasektomii či nikoli, je velmi osobní a dlouhodobé rozhodnutí. Naštěstí, pokud máte o zákrok zájem, nemusíte volit mezi antikoncepcí a sexuálním uspokojením – můžete mít obojí! Kontaktujte nás pro bezplatnou konzultaci a dozvíte se více!

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky