|

Jak snížit testosteron u žen

Jak snížit testosteron u žen. Ano, i ženy mají ve své krvi poměrně vysokou hladinu testosteronu. A pokud překročí určité hranice, pak tzv. zmužní a může jim to přinést mnohé problémy. Mohou za něj nadledvinky a vaječníky, i když primárně do krve vylučují spíše ženský hormon estrogen (ten je produkován i v jakékoliv tukové tkáni.

Leckdy proto přijde na přetřes otázka, jak hladinu testosteronu snížit. A to zvláště ve chvíli, kdy se žena ocitá na vrcholu produktivního věku a začíná na sobě pociťovat první známky přicházející menopauzy.

Nadbytek testosteronu u žen a jeho příznaky

A jak to vypadá v praxi? Vše začíná zejména padáním vlasů a plešatěním. Může se objevit také knírek na obličeji, hlubší hlas, růst svalů a leckdy i zvětšený klitoris (jež však zároveň přestává být citlivým).

Objevuje se také neplodnost a může jít rovněž o příznak onemocnění polycystických vaječníků. A čím vyšší je věk ženy, tím pravděpodobnější nadbytek testosteronu je. Ale nejde tu jen o trochu ochlupení navíc. Vyšší hladina testosteronu zhoršuje i některá srdeční onemocnění (nebo je rovnou vyvolává).

Ve hře je rovněž nebezpečná obezita (zejména přibírání ve tvaru jablka), akné a problematická pleť a samozřejmě nepravidelná menstruace (cyklus se může dokonce i zcela zastavit).

Jak snížit testosteron u žen? Mějte častější sex

Přirozenější metoda pro snížení testosteronu snad ani neexistuje. Sex během menopauzy nebo po ní má ovšem svá specifika Snižuje se tvorba poševního sekretu, sliznice pochvy se ztenčuje a snadno dochází k jejímu bolestivému poranění. Zhoršuje se prokrvení sliznic a tím i jejich citlivost na dotek a dráždění. A v neposlední řadě mají časté změny nálady a deprese negativní vliv na samotnou chuť na sex.

Pomoci vám může vhodný lubrikant. A jaké typy jsou k dostání?

Lubrikační gely podle druhu použití

Anální lubrikační gely

Lubrikanty pro anální hrátky jsou velmi hladké kluzké a často mají antiseptické účinky. Bývají obvykle na olejové nebo silikonové bázi. Často příjemně voní. Existují i anální lubrikační gely se znecitlivujícími účinky.

Orální lubrikační gely

Tyto lubrikanty, jak už název napovídá, jsou určeny k hrátkám při orálním sexu. Mají různé příchutě a často bývají aromatizované. Nejčastěji používaným materiálem je silikon.

Další druhy lubrikačních gelů

Mezi lubrikanty můžete narazit i na kousky s nejrůznějšími zajímavými vlastnostmi, už jsme se zmínili o gelem antiseptických nebo ochucených. Existují ale také lubrikační gely s afrodiziakálními účinky, gely zahřívací či gely podporující lepší prokrvení pohlavních orgánů. Určitě se tedy vyplatí experimentovat.

Rozhodně nejde o jednorázového pomocníka. Stačí si vybrat ten správný a využít jeho benefity.

Dovolte partnerovi, aby vám se snížením testosteronu pomohl

Jen samotné nanesení lubrikantu ale k uspokojení nestačí. Musíte být vzrušená, abyste si sex užila.

Základem je dostatečně dlouhá předehra s partnerem, ale pokud to z nějakého důvodu není možné nebo toužíte po změně, nestyďte se na několik minut zavřít v ložnici nebo ve sprše a udělat si dobře. Tep se zrychlí, sliznice prokrví, vagína zvlhne a vy jste připravená na další kolo. Orgasmus je pak v takovém případě skoro jistotou!

A co když se vzletná nálada vaší ložnici vyhýbá? Podpořte ji takovými maličkostmi, jako je obnova vašeho intimního šatníku.

Náš tip: Jen si představte JEHO překvapení, až vám začne rozepínat blůzku a pod ní se objeví sexy kousek krajky v barvě lila nebo vám stáhne sukni a vykoukne na něj perfektně vymodelovaný zadeček v bokových kalhotkách s rafinovanými průstřihy. Překvapení je často doprovázeno vzrušením. A to je efekt, o který nám přesně jde.

Přírodní doplňky stravy na snížení testosteronu

Jen sex sám o sobě však obvykle neumí zázraky. Musíte změnit i některé své životní návyky. Skvělé jsou nejrůznější přírodní doplňky stravy, jež se o snížení hladiny tohoto hormonu postarají. Hledejte třeba ty, obsahující extrakty z brokolice nebo květáku. Obsahují totiž látky, jež vám s tímto cílem mohou pomoci.

Náš tip: Konkrétně jde o látku diindolylmetan (DIM). Doporučená denní účinná látka se pohybuje okolo 120 mg denně.

Dalším skvělým krokem pro snížení testosteronu je upravený pitný režim. Stačí do něj zařadit vhodné bylinkové čaje, které v této oblasti působí. Skvělá je například máta. Už dva šálky denně mohou mít v delším časovém horizontu na váš testosteron významný vliv. Zázraky na počkání tedy nečekejte. Ovšem máta je naštěstí chutná a vypít dva šálky denně by tedy pro vás neměl být větší problém.

A co použít kromě máty? Máme hned další tři účinné tipy:

Hledejte bylinné směsi, které obsahují jejich směs a při výběru doplňků stravy pro snížení testosteronu si zkontrolujte, zda obsahují právě mátu, nebo některý komponent z této čtveřice. Budete tak mít jistotu, že výrobce svými sliby opravdu nemluví do větru.

Změny v jídelníčku

Mohou vám pomoci další šikovné tipy. Třeba zvýšení množství potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Pomůže také snížení nebo ještě lépe úplná eliminace konzumace alkoholu.

Zvážit je samozřejmě také možné hormonální substituční terapii. To v případě, že je u vás hladina testosteronu opravdu vysoká. O takové možnosti se však musíte vždy poradit se svým lékařem. Přípravky, jež by na snížení hladiny tohoto hormonu působily přímo, nejsou na našem trhu volně dostupné. A jejich nákup z pochybných zdrojů v zahraničí rozhodně nedoporučujeme.

Podobné příspěvky

Napsat komentář