Vysoký testosteron u mužů

Pokud již sledujete náš blog víte, že nízký testosteron (nízký T) je běžný stav u mužů. Nízké T způsobuje u mužů různé příznaky, které ovlivňují kvalitu jejich života. Muži mohou například pociťovat nízkou energii, pokles chuti na sex, únavu, rychlý nárůst hmotnosti a mozkovou mlhu – abychom jmenovali alespoň některé.

Ačkoli se Nízká T může objevit u mužů, jak stárnou, určité základní stavy nebo léky mohou také způsobit, že muži zažijí hormonální nerovnováhu, která ovlivňuje zdravou produkci testosteronu.

Mohou muži zažít vysoký testosteron?

Ačkoli je to neobvyklé, muži mohou pociťovat příznaky vysokého testosteronu. Tento stav se však přirozeně vyskytuje jen zřídka.

Co způsobuje vysoký testosteron u mužů?

Určité druhy rakoviny nebo nádory v nadledvinkách nebo varlatech mohou způsobit, že muži produkují nadměrné množství testosteronu – to je opět velmi neobvyklé. Nicméně užívání anabolických steroidů je obvykle důvodem abnormálně vysokých hladin testosteronu.

Steroidy jsou syntetická forma testosteronua přestože existují zdravotních důvodů proč klinika může předepisovat tento lék pacientovi, včetně léčby určitých zánětlivých stavů nebo autoimunitních onemocnění, mohou je používat také jedinci, kteří chtějí budovat svalovou hmotu a zlepšit sportovní výkon.

Zde je důležité poznamenat, že steroidy jsou pouze na předpis, ale muži je mohou získat nelegálně, což často vede k jejich nesprávnému užívání a nežádoucím účinkům – jedním z nich je vysoká hladina testosteronu.

Jak zjistit, zda máte vysoký testosteron

Stejně jako u nízké hladiny testosteronu je vysoká hladina testosteronu výsledkem hormonální nerovnováhy a může ovlivnit vaše fyzické a duševní zdraví.

Společné známky vysokého testosteronu u muže může zahrnovat:

Všimněte si, kolik z těchto varovných příznaků sdílí podobnosti s příznaky nízkého T? Jako primární mužský pohlavní hormon hraje testosteron zásadní roli ve zdraví mužů a ovlivňuje jejich velikost svalů, sílu a vytrvalost, libido, počet spermií a další základní tělesné funkce.

Příliš mnoho nebo příliš málo může snadno vyvést váš život z rovnováhy a způsobit další vážné problémy, které ovlivňují vše od vašeho sexuálního života po váš metabolismus, růst vlasů, spánkové vzorce a emoční pohodu (tj. deprese, stres a úzkost).

Aby muži dosáhli optimálního zdraví, potřebují produkovat správné množství testosteronu, aby mohli normálně fungovat. Protože každý muž je jiný, spolupráce s odborníkem na zdraví mužů vám může pomoci najít nejlepší přístup k vyrovnání testosteronu a dalších aspektů vašeho života.

Léčba Hormonální nerovnováhy

Dobrou zprávou je, že muži nemusí žít s příznaky nízkého nebo vysokého T. I když je testosteronová substituční terapie možností, vědomé změny ve vašem životním stylu, stravě a fitness rutině mohou také zlepšit vaše hladiny testosteronu.

V EveresT Men’s Health nabízíme širokou škálu lékařských služeb navržených tak, aby pomohly mužům stát se aktivnějšími na cestách za zdravím a wellness. Služby mohou zahrnovat personalizovanou výživu, programy na hubnutí, doplňky stravy a cvičební předpisy.

Víme, že každý je jiný, proto každý léčebný plán přizpůsobujeme na základě komplexního vyšetření vašeho aktuálního zdravotního stavu. To nám umožňuje včas identifikovat jakékoli hormonální nedostatky a poskytnout vám vedení a podporu, kterou potřebujete, takže začnete silnější, energičtější a sebevědomější do každého nového dne.

Udělejte z roku 2023 rok, kdy řeknete ANO, lepšímu zdraví mužů.

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky

Napsat komentář