Alkohol při hubnutí – jaký vliv má alkohol na hubnutí

Alkohol při hubnutí

Alkohol je často spojován s přibíráním na váze, a to zejména při snaze zhubnout. Obsahuje totiž hodně kalorií a může narušit metabolismus tuků v těle. Přílišné pití alkoholu může také vést k nadměrnému příjmu jídla a snížení kontroly nad stravováním. Proto je důležité pečlivě zvažovat konzumaci alkoholu při hubnutí a mít na paměti, že může ovlivnit dosažení cílů váhy.

TOP DIETA V AKCI !

Jak je to s alkoholem, když chceš zhubnout? Je potřeba se ho při redukci tuku úplně vzdát? Který alkohol má nejméně kalorií a kterému se raději vyhnout? Co udělá s naším tělem požití alkoholu? To a mnohem více se dozvíte v nadupaném článku o alkoholu.

5 pravidel při pití alkoholu

1. Nikdy nechoďte pít nalačno. Dejte si jídlo, abyste něco vydrželi a neskolili vás první skleničkou.
2. Když budete s alkoholem ve svém kalorickém příjmu počítat, nemusí to pokazit vaše snahy o hubnutí. Snižte množství sacharidové přílohy na oběd a ušetříte si nějaké ty kalorie.
3. Dejte si pozor na občerstvení na party. Pokud přijdete úplně vyhladovělí, je jasné, že se pustíte do chipsů, chlebíčků a dalších pochoutek.
4. Pijte hodně vody. Během večera si tělo hydratujte a stejně tak hned, když přijdete domů. Předcházíte tak bolehlavu.
5. Hlavně si to užijte! Zbytečně se nestresujte. Jednou za čas si užijte party s kamarády a dejte si dvě sklenky alkoholu, to není žádná hrůza. Jen by to nemělo být na denní bázi.

Alkohol obsahuje prázdné kalorie

Kolik má alkohol kalorií? Možná vás to překvapí, ale opravdu hodně. Navíc do těla nepřijmete žádné živiny, proto se alkoholu přezdívá „prázdné kalorie“. Není lepší si dát pořádně výživné jídlo, které vás zasytí a uspokojí váš hlad, než skleničku Prosecca?

Alkohol dehydratuje organismus

Ačkoliv pijete a pijete, alkohol vás dehydratuje. Proto doporučujeme zaměřit se i na nealkoholický pitný režim, když jste někde na party. Nedostatek čisté vody není radno podceňovat. Uvidíte, že vaše tělo vám další den poděkuje, pokud budete dostatečně pít vodu.

Alkohol zvyšuje chutě

Bohužel jde alkohol ruku v ruce také s přejídáním. Povzbuzuje nás k pořádné přežíračce. Najednou máme chuť na pořádně tučné jídlo s hromadou kalorií. To umí teda zkazit progres. Navíc i s vyšší hladinou alkoholu v krvi klesá také motivace udržet své chutě na uzdě. Proto určitě nechoďte pít hladoví, ale už předem se nadlábni výživného jídla.

Narušené vstřebávání živin

Narušené vstřebávání živin? Má to logické vysvětlení: Tělo se soustředí na odbourání alkoholu, a proto se nedokáže vypořádat s metabolismem ostatních živin. To může být také důvod, proč se alkohol nekamarádí s hubnutím.

Alkohol znesnadňuje regeneraci

Byli jste cvičit a pak jste šli s kamarády na skleničku? Připravte se na to, že regenerace nebude probíhat úplně tak, jak má. Tělo má hodně starostí s tím, aby se vypořádalo s alkoholem, ne s regenerací po tréninku. Pokud vás bude další den všechno bolet, tak už víte, čím to je.

Alkohol zhoršuje kvalitu spánku

Také váš spánek utrpí po požití alkoholu. Další den budete celí unavení, rozlámaní a rozhodně ne plní energie a motivace hubnout.

S kocovinou se špatně cvičí

Máte tréninkový plán? Dodržujte ho. Nenechte se vykolejit. Dovedete si představit, jak těžké bude jít cvičit po tom, co do sebe naházíte 10 panáků? Neničte si progres. Nepotřebujete se opít do němoty, abyste byli další den úplně nepoužitelní.

Alkohol a hubnutí nejsou kamarádi

Alkohol vám pravděpodobně naruší režim a tím klesne i motivace jít si za svou vysněnou postavou. Vždycky je nutné si říct: všeho moc škodí – a u alkoholu to platí dvojnásob.

Kolik alkoholu je moc alkoholu?

Za střídmou konzumaci se považuje 2 dcl 1krát týdně. Zdravý životní styl nejsou žádné zákazy a restrikce, ale zároveň nic se nemá přehánět. Pokud jste každý týden v lihu nebo si dáte každý večer skleničku, určitě se to nedá považovat za nic zdravého pro vaše tělo.

 

hubnutí

 

Často kladené otázky o alkoholu při hubnutí

1. Jaký vliv má alkohol na hubnutí?

Alkohol obsahuje hodně kalorií a navíc inhibuje spalování tuků v těle. To znamená, že konzumace alkoholu může negativně ovlivnit vaše snahy s hubnutím.

2. Jaké nápoje jsou nejvhodnější při hubnutí?

Pokud se chcete vyhnout příjmu přebytečných kalorií, je nejlepší volbou nesladěné a nealkoholické nápoje, jako je čistá voda, neochucený čaj nebo voda s citronem. Tyto nápoje jsou bez kalorií a pomohou vám udržet hydrataci.

3. Jaký je doporučený limit při konzumaci alkoholu při hubnutí?

Je doporučeno, abyste omezili konzumaci alkoholu, zvláště pokud se snažíte zhubnout. Pokud se rozhodnete pít alkohol, měli byste se držet doporučeného limitu jednoho až dvou sklenic alkoholu denně pro ženy a dvou až tří sklenic pro muže.

 

TOP DIETA V AKCI !

Závěr

– Alkohol obsahuje prázdné kalorie a nepřináší žádné živiny do těla.
– Alkohol dehydratuje tělo a je důležité dostatečně pít vodu.
– Alkohol zvyšuje chutě a může vést k přejídání.
– Pití alkoholu narušuje vstřebávání živin v těle.
– Alkohol zhoršuje regeneraci po cvičení a kvalitu spánku.
– S kocovinou je těžké cvičit a alkohol snižuje motivaci k hubnutí.
– Alkohol a hubnutí nejsou kamarádi a mohou narušit motivaci k dosažení vysněné postavy.
– Za střídmou konzumaci se považuje 2dcl alkoholu 1krát týdně.
– Ideální volbou při redukci jsou suché víno nebo vinný střik s nejnižším obsahem kalorií.
– Není vhodné konzumovat pivo nebo sladké koktejly při hubnutí.

TOP DIETA V AKCI !

Podívejte se, jak fungují diety.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí

Podobné příspěvky