Ketogenní dieta – dieta na snížení tuku

Keto dieta. Co je to keto dieta? Jednoduše řečeno, je to, když své tělo oklamete, aby použilo váš vlastní TĚLESNÝ TUK jako hlavní zdroj energie místo sacharidů. Keto dieta je velmi oblíbená metoda, jak rychle a efektivně zhubnout.

Věda za tím

Chcete-li dostat své tělo do ketogenního stavu, musíte jíst stravu s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem bílkovin s BEZ sacharidů nebo téměř žádnými. Poměr by se měl pohybovat kolem 80 % tuku a 20 % bílkovin. Toto bude vodítko pro první 2 dny. Jakmile se dostanete do ketogenního stavu, budete muset zvýšit příjem bílkovin a snížit množství tuku, poměr bude kolem 65 % tuku, 30 % bílkovin a 5 % sacharidů. Protein je zvýšen, aby ušetřil svalovou tkáň. Když vaše tělo přijímá sacharidy, způsobí to inzulínový skok, což znamená, že slinivka uvolňuje inzulín (pomáhá ukládat glykogen, aminokyseliny a přebytečné kalorie jako tuk), takže zdravý rozum nám říká, že pokud vyloučíme sacharidy, inzulín neuloží přebytečné kalorie jako tuk. Perfektní.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENEJŠÍ DIETU

Nyní vaše tělo nemá žádné sacharidy jako zdroj energie, vaše tělo si musí najít nový zdroj. Tlustý. To funguje perfektně, pokud chcete ztratit tělesný tuk. Tělo rozloží tělesný tuk a použije ho jako energii místo sacharidů. Tento stav se nazývá ketóza. Toto je stav, ve kterém chcete, aby vaše tělo bylo, dává dokonalý smysl, pokud chcete ztratit tělesný tuk a zároveň si zachovat svaly.

Nyní k dietní části a jak si ji naplánovat. Budete muset přijmout ALESPOŇ gram bílkovin na libru libové hmoty. To pomůže při obnově a opravě svalové tkáně po tréninku a podobně. Pamatujete si poměr? 65 % tuku a 30 % bílkovin. Pokud vážíte 150 liber netukové hmoty, což znamená 150 g bílkovin denně. X4 (množství kalorií na gram bílkovin), což je 600 kalorií. Zbytek vašich kalorií by měl pocházet z tuku. Pokud je váš kalorický příjem 3000, musíte sníst asi o 500 méně, což by znamenalo, že pokud potřebujete 2500 kalorií denně, asi 1900 kalorií musí pocházet z tuků! Musíte jíst tuky jako palivo pro vaše tělo, které na oplátku také spálí tělesný tuk! To je pravidlo této diety, musíte jíst tuky! Výhodou konzumace dietních tuků a ketodiety je, že nebudete mít hlad. Trávení tuků je pomalé, což je pro vás výhodné a pomáhá vám cítit se „sytí“.

Budete dělat toto pondělí – pátek a pak “ carb-up“ o víkendu. Po vašem posledním tréninku v pátek to je okamžik, kdy se začne přidávat sacharidy. Musíte přijmout tekuté sacharidy spolu se syrovátkovým koktejlem po tréninku. To pomáhá vytvořit inzulínovou špičku a pomáhá získat živiny, které vaše tělo zoufale potřebuje pro obnovu a růst svalů a doplnění zásob glykogenu. Během této fáze ( carb up ) jezte, co chcete – pizzu, těstoviny, lupínky, zmrzlinu. Cokoliv. Bude to pro vás výhodné, protože to vašemu tělu dodá energii na nadcházející týden a také obnoví nutriční potřeby vašeho těla. Jakmile se neděle začne vracet k dietě bez sacharidů s vysokým obsahem tuku a střídmým proteinem. Udržet své tělo v ketóze a spalovat tuky jako energii je perfektní řešení.

Další výhodou ketózy je, že jakmile se dostanete do stavu ketózy a spálíte tuk, vaše tělo bude ochuzeno o sacharidy. Jakmile se nasytíte sacharidy, budete vypadat sytí jako vždy (s menším množstvím tělesného tuku!), což je ideální pro víkendové příležitosti, kdy jdete na pláž nebo na párty!

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENEJŠÍ DIETU

Nyní si shrneme dietu.

  • Musí vstoupit do stavu ketózy vyloučením sacharidů ze stravy a zároveň přijímat vysoké tuky, střední/nízký obsah bílkovin.
  • Musíte přijímat nějakou vlákninu, aby vaše dýmky byly čisté jako vždy, jestli víte, co tím myslím.
  • -Jednou v ketóze příjem bílkovin musí být alespoň jeden gram bílkovin na libru netukové hmoty.

-To je docela dost! Vyžaduje to odhodlání nejíst sacharidy po celý týden, protože mnoho potravin obsahuje sacharidy, ale pamatujte, že za svou oddanost budete velmi odměněni. Ve stavu ketózy nesmíte zůstávat celé týdny, protože je to nebezpečné a skončí to tak, že vaše tělo začne používat bílkoviny jako zdroj paliva, což je ne ne. Doufám, že to pomohlo a hodně štěstí v dietě!

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Podobné příspěvky