Nápady na snídani do 100 kalorií

Snídaně je přece nejdůležitějším jídlem dne, tak proč si ho neudělat chutné a pod 100 kalorií!

Kiwi, řecký jogurt a borůvkykiwi
1 nakrájené kiwi: 42 kalorií
3 lžíce řeckého jogurtu bez tuku: 24 kalorií
50 g borůvek: 29 kalorií

Celkem kalorií = 95

Několik lžic jogurtu, hrst borůvek a nakrájené kiwi mohou být sladkým začátkem dne. Je to opravdu málo kalorické, ale ne chuťově! Vše smíchejte dohromady v misce nebo rozmixujte v kuchyňském robotu a připravte si jednoduché jogurtové smoothie na cesty!

Vařené vejce
1 velké vejce, vařené: 100 kalorií

Celkem kalorií = 100

Vařená vejce jsou lahodnou snídaní. Vejce jsou plná bílkovin a zasytí vás až do oběda. Tato nízkokalorická snídaně, vařená natvrdo nebo na měkko a s tekutým středem, je tak jednoduchá na přípravu. Posypte je trochou soli a pepře a je připraveno k pozření!

Chléb a medchléb a med
1 plátek celozrnného chleba z malého bochníku: 55 kalorií
2 lžičky medu: 40 kalorií

Celkem kalorií = 95

Pokud počítáte kalorie a máte chuť na něco sladkého k snídani, namažte si med na plátek teplého opečeného celozrnného chleba – je to lehké a chutné v jednom! Sladká chuť medu a měkkost chleba spolu velmi dobře ladí a je to mnohem lehčí než většina topinek.

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU

 

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, tak proč si ji neudělat chutnou!

Míchaná vejce a houby
1x střední vejce: 78 kalorií
100 g čerstvých hub nakrájených na kousky: 13 kalorií

Celkem kalorií = 91

Míchaná vejce jsou ideální k snídani, protože bílkoviny obsažené ve vejcích vás zasytí až do oběda – vyhněte se přidávání mléka a/nebo másla a připravte si pouze jedno vejce. Tato kombinace smíchaná s hrstí čerstvých hub dodá vajíčkům větší strukturu a chuť a trochu je zvětší – navíc se počítá do 5 denní dávky.

Sultánky, řecký jogurt a mandle
1 lžíce sultánek: 42 kalorií
3 lžíce řeckého jogurtu bez tuku: 24 kalorií
4 celé mandle s rozdrcenou slupkou: 28 kalorií

Celkem kalorií = 94

Přidejte do řeckého jogurtu trochu křupavé chuti s tímto receptem na snídani podle diety 5:2 přidáním drcených mandlí a sladké chuti se sultánkami. Mandle jsou plné přírodních tuků, které tělu prospívají a pomalu uvolňují energii, takže vás déle zasytí.

melounMeloun
300g melounu: 96 kalorií

Celkový počet kalorií: 96

Čerstvě připravené kousky melounu jsou skvělým začátkem dne. Spousta chuti, lehké a sladké sousto a také pouze 96 kalorií na 300 g! Meloun je plný přírodních cukrů a jeho konzumace je mnohem lepší než sáhnout po cereální tyčince.

Banán a med
½tsp medu: 10 kalorií
1 malý banán: 89 kalorií

Celkem kalorií = 99

Nakrájejte banán na kousky – vydrží déle. Zakápněte medem a proměňte tuto svačinu v lahodnou snídani. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, rozmačkejte banán a ohřejte ho v mikrovlnné troubě, posypte medem a pochutnejte si!

špenát-omeleta

Špenátová omeleta
1 střední vejce: 78 kalorií
60 g čerstvého špenátu: 16 kalorií

Celkový počet kalorií = 94

Omeleta je skvělou volbou k snídani. Vejce plné bílkovin a špenát, který je bohatý na železo – co víc si přát? Vejce rozklepněte a rozšlehejte v šálku a poté přidejte na malou nepřilnavou pánev. Počkejte, až se spodní část omelety upeče, a poté ji doplňte špenátem a ogrilujte. Sůl, pepř a některé bylinky dodají vajíčku chuť.

Smíšené bobuloviny, meruňky a řecký jogurt
50 g malin: 19 kalorií
3 lžíce řeckého jogurtu bez tuku: 24 kalorií
50 g jahod: 16 kalorií
50g ostružin: 20 kalorií
1 čerstvá meruňka: 17 kalorií

Celkem kalorií = 96

Toto je ideální způsob, jak prodloužit životnost jogurtu a přidat mu sladkou chuť. Doplněný o bobulovité ovoce a čerstvé dílky meruněk si můžete vychutnat všechny tyto plody dohromady pro vydatnou snídani, která vás zasytí.

Ovesná kaše
½ lžíce medu: 10 kalorií
25 g ovesné kaše: 89 kalorií
Voda: n/a
Špetka skořice: n/a

Celkem kalorií = 99 kalorií

Ovesná kaše je skvělý způsob, jak začít den. Ovesné vločky v tomto receptu jsou sacharidy, které pomalu uvolňují energii, a proto vás zasytí. Smíchejte ji s vodou místo mléka, abyste udrželi nízký obsah kalorií, a oslaďte špetkou skořice. Ovesnou kaši můžete doplnit i ořechy, ale nezapomeňte na počet kalorií!
Fazolovo-praženáFazole na toastu
1 plátek celozrnného chleba z malého bochníku: z tohoto chleba: 55 kalorií
50 g pečených fazolí: 42 kalorií

Celkem kalorií = 97 kalorií

Ano, opravdu si můžete dát fazole na toastu! Křupavý celozrnný chléb opečený na toastu a plechovka fazolí jsou nízkokalorickým začátkem dne. Fazole ohřejte v mikrovlnné troubě a chléb vložte do toustovače – rychle a jednoduše!

 

TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU

Šunková omeleta
1 střední vejce: 78 kalorií
1 tenký plátek šunky: 19 kalorií

Celkový počet kalorií = 97

Připravte si mini omeletu se šunkou za pouhých 5 minut! Vejce rozšlehejte v šálku a nalijte na malou rozpálenou pánev. Přidejte nakrájený plátek šunky – čím menší šunku nakrájíte, tím více se chuť omelety rozprostře. Tato snídaně plná bílkovin vám vydrží až do oběda.

Snídaně by se nikdy neměla vynechávat a nyní k tomu opravdu nemáte důvod.

Proč se nepodívat na náš blog, kde najdete spoustu dalších chutných receptů na alternativní jídla?

[su_button url="https://vyzivahrou.cz/ketomix-sleva" background="#ef2d3d" size="10" icon="icon: info-circle"]TIP: Podívejte se na NEJOBLÍBENĚJŠÍ DIETU, s kterou v Česku zhubly tisíce lidí![/su_button]

Source link

Podobné příspěvky